aA
Penktus metus BZN start organizuojamas „Business woman awards 2019” (BWA’19)– konkursas, kurio metu įvertinti ir apdovanoti inovatyviausi moterų sukurti jauni verslai. Talentingosios verslininkės varžėsi metų vertingiausio, kūrybingiausio bei inovatyviausio verslo kategorijose, kuriose vyravo daug išskirtinių idėjų iš visos Lietuvos.
Business Woman Award
© Organizatorių nuotr.

Konkurso komisiją sudarė net 10 savo srities ekspertų, kurie vertino kūrybingiausius ir vertingiausius moterų sukurtus verslus. Tiesa, renkant inovatyviausią metų verslą savo nuomonę galėjo reikšti ne tik komisija, bet ir skaitytojai, palaikę geriausias idėjas internetinio balsavimo metu.

Moterys į verslą žiūri globaliai

„Labai džiugina tai, kad šiuolaikiniai verslai yra kuriami galvojant ne tik apie Lietuvos rinką, bet globaliai. Toks požiūris demonstruoja verslo kūrėjų brandą, platų požiūrį ir aiškų supratimą, kad šiandien produktas kuriamas pasaulinei rinkai”, – paklausta apie tai, kokios tendencijos vyrauja tarp konkurso dalyvių šiais metais, atsako „BWA'19” komisijos narė, verslo portalo „BZN start” įkūrėja Živilė Baubonienė.

Pasak verslininkės, didžiąją dalį konkurse dalyvavusių moterų verslų sudaro sritys, kurias šios išmano geriausiai bei supranta jų poreikius. Tai – drabužių, aksesuarų, kosmetikos, vaikų prekių verslai. Šiais metais „Business woman awards 2019” komisiją sužavėjo verslininkės, turinčios ryškų stilių, aiškią strategiją, jautrius bei šiai dienai aktualius problemų sprendimus.

Metų vertingiausias

Metų vertingiausio verslo, suteikusio ne tik unikalią idėją, bet ir naudą visuomenei kategorijoje laimėjo žurnalo senjorams „60 Plius“ idėjos autorė, vyriausioji redaktorė iš Šilalės r. kilusi Laura Balčiūtė. „Šį apdovanojimą skiriu savo senelių, Jono ir Jadvygos Balčių atminimui. Jų meilė paskatino mane atkreipti dėmesį į senjorus, kurie yra užmiršti. Jų dėka gimė šis projektas“, – pasakoja L. Balčiūtė.

Laura Balčiūtė / 60 plius
Laura Balčiūtė / 60 plius
© Organizatorių nuotr.

Žurnalo „60 Plius“ vyriausioji redaktorė teigia, kad visada norėjo prisidėti prie senjorų gerovės. „Man dažnai kirbėjo mintis apie senjorus, kaip galėčiau prisidėti prie jų gyvenimo kokybės gerinimo. Vieną dieną spontaniškai kilo idėja sukurti nemokamą žurnalą senjorams, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Norėjau, kad žurnalas taptų motyvacija, kad išėjus į pensiją gyvenimas dar nesibaigia, kad dar gali būti daug gražių akimirkų, svajonių išsipildymo, naujų patirčių“, – pripažinto projekto idėją atskleidžia Lina.

„Šį žurnalą kuriu iš visos širdies ir tikiu, kad tai, ką darai su meile, negali nepasisekti. Žinoma, būna akimirkų kai nusvyra rankos, bet tada nusiramini ir po kiek laiko vėl bandai, kol galiausiai pavyksta. Sunkiausia yra įrodyti, kad ne vien jaunimas nori gyventi laimingą gyvenimą, bet ir senjorai – jie taip pat buvo jauni, mokėjo mokesčius, o dabar senatvėje nusipelnė didelio dėmesio bei pagarbos“, – apie iššūkius kuriant žurnalą senjorams pasakoja pašnekovė.

Metų kūrybingiausias

Šioje verslo kategorijoje abejingų nepaliko unikalus, savo išskirtiniu kūrybingumu pasižymėjęs projektas, siūlantis natūralaus lino gaminius – „Linoroom“. Prieš keletą metų vienai iš įkūrėjų išvykus gyventi į Barseloną ir Vilniuje palikus sėkmingą korporatyvinę karjerą rinkodaroje, teko kurti savo profesinį gyvenimą iš pradžių. Tuo pat metu, Audronei buvo pasiūlyta eksportuoti lino gaminius į Ispaniją. „Mums labai pasisekė, nes vos pradėjus tyrinėti Ispanijos rinką, iškart gavome pirmą solidų užsakymą, tad kompaniją įregistravome jau turėjusios pardavimą. Ispanai labai gerbia liną ir turi gilias stalo serviravimo bei dekoravimo tradicijas. Būtent pirmieji mūsų klientai užkėlė „Linoroom“ gaminių kokybinę kartelę iki aukščiausio lygio, už tai jiems esame labai dėkingos“, – pasakoja Audronė Butkevičienė.

Goda Telksnytė, Audronė Butke, Ieva Vičienė / Linoroom
Goda Telksnytė, Audronė Butke, Ieva Vičienė / Linoroom
© Organizatorių nuotr.

Kuriant verslą, pagrindinis iššūkis verslioms moterims buvo atrasti perspektyvias prekių kategorijas. „Reikia pripažinti, kad mūsų „arkliukas“ tapo visai ne tos kategorijos, kurias planavome iš pat pradžių. Nors greitai adaptavomės, išmoktos pamokos galėjo kainuoti ir mažiau, nes tai labai išbalansuoja pinigų srautus, kurie pirmaisiais metais yra tikras iššūkis“, – tikina „Linoroom“ bendraįkūrėja.

„Kuriant verslą svarbu turėti komandą, nes tai – skirtingos kompetencijos, požiūriai, papildoma motyvacija dirbti ypač tada, kai rezultatų dar nesimato. Ne šventieji puodus lipdo – moterys, darykit verslą!”, – jaunąsias verslininkes motyvuoja „Linoroom“ bendraįkūrėja A. Butkevičienė.
Metų inovatyviausias

Metų inovatyviausio verslo kategorijoje visus sužavėjo projektas „4 Moments”, kuriame pristatytas pirmasis Lietuvoje sukurtas transfuormuojamas paltas. Projekto įkūrėja, dizainerė šiaulietė Neringa Jurgaitytė pasakoja, kad idėja kilo dėl aiškaus poreikio. „Kiekvieną sezoną keisti paltus yra per didelė prabanga. Taip pat pasitaiko, kad praėjusį sezoną įsigytas paltas kitais metais jau nebedžiugina, tačiau yra puikios būklės. Pradėjau galvoti, kokia gi būtų geriausia išeitis šioms, daugeliui moterų pažįstamoms problemoms. Taip kilo „4 Moments” transformuojamų paltų idėja, kurios esmė slypi užtrauktukais prisegamose detalėse“, – apie gimusią idėją pasakoja kūrėja.

Neringa Jurgutytė / 4 Moments
Neringa Jurgutytė / 4 Moments
© Organizatorių nuotr.

Pasiteiravus apie iššūkius „4 Moments” kūrimosi procese, pašnekovė išskiria aukštas gamybos kainas ir tinkamų marketingo kanalų suradimą. „Pradžioje gana sudėtingai sekėsi rasti tinkamas siuvyklas, kad kokybė ir kaina atitiktų lūkesčius. Kitas iššūkis – tinkamų marketingo kanalų suradimas, tuo pačiu ir gerų reklamos kampanijų tikslinei auditorijai kūrimas, jų atsiperkamumas”, – apie iššūkius pasakoja Neringa Jurgaitytė.

„Nuoširdžiai norėčiau palinkėti išdrįsti ir bandyti, o bet kokioje nesėkmės ar sunkumų situacijoje rasti teigiamų momentų ir priimti tai kaip pozityvią pamoką”, – jaunosioms verslininkėms linki konkurso „BWA’19” inovatyviausio verslo kategorijoje laimėjusi Neringa Jurgaitytė.

Idėjas vertino ekspertų komisija

„BWA’19” komisiją sudarė net 10 savo srities ekspertų, kurie padėjo įvertinti ir apdovanoti inovatyviausius moterų sukurtus verslus:
Asta Slapšienė – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ marketingo skyriaus vadovė.
Ernesta Žiogienė – advokatų kontoros „Primus” partnerė, advokatė.
Giedrė Rimkūnaitė-Manke – advokatų kontoros „Glimstedt” advokatė, ekspertė.
Julija Rimšelė – „Vilnius Coding School” įkūrėja ir vadovė, WGT mentorė.
Justinas Mikulskis – skaitmeninės rinkodaros ekspertas.
Linas Armalys – „Credital verslui“ įkūrėjas ir vadovas,
Remigijus Kuliešius – „RAIBEC | Be efficient online” vadovas.
Serge Gandziumian – drabužių dizaineris, stiliaus ir įvaizdžio ekspertas.
Vytautė Tutkutė – „Technopolis Lietuva” paslaugų vadovė.
Živilė Baubonienė – „BZN start” įkūrėja.

Daugiau informacijos apie konkurso dalyves: http://www.bznstart.lt/StartupsWomen

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų (143)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...

Izgorodinas: pinganti Švedijos krona nenaudinga Lietuvos eksportuotojams (2)

Pinganti Švedijos krona, kurios kursas praėjusią savaitę krito iki žemiausio lygio nuo 2009 metų...

Iš aikštelės su BMW iškritusios merginos advokatas: taip nutikti neturėjo (247)

Prieš kurį laiką iš „Europos“ daugiaaukštės stovėjimo aikštelės drauge su automobiliu...

Kaubrė kol kas nepaskirtas VMU vadovu, laukiama STT pažymos (3)

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo konkursą laimėjęs laikinasis jos vadova, buvęs...

VŠT Finansų departamentui vadovaus Rasa Gudė (2)

Vilniaus savivaldybės valdomos didžiausios šalyje šilumos tiekimo įmonės Vilniaus šilumos...

Top naujienos

Pro serbų palengvėjimo atodūsius – lietuvių abejonės dėl „nelegalaus“ varžovų įvarčio (4)

Metų laikai keičiasi, o Lietuvos rinktinės taškų aruodas išlieka toks pat tuščias lyg...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (294)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Dėl storo debesų sluoksnio šiluma mažės (4)

Artimiausią parą Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Naktis numatoma nepastoviai...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (6)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (94)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

„Partizan“ strategas piktai reagavo į klausimą apie Landale'ą: nematau prasmės apie jį kalbėti (3)

Belgrado „Partizan“ į Vilnių atvyko su buvusiu vietos publikos numylėtiniu Artiomu...

Priežastys, dėl kurių sutuoktinį gali nustoti dominti seksas (28)

Romantiški įsimylėjėliai ir ką tik susituokę žmonės varsto vieni kitus aistringais...

Etatinio savo skriaudiko nesulaikę lietuviai liko be taškų ir paskutinėse namų rungtynėse (109)

Europos čempionato atrankoje B grupėje Lietuvos futbolo rinktinė pirmadienį vakare namuose...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (22)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...