aA
Penktus metus BZN start organizuojamas „Business woman awards 2019” (BWA’19)– konkursas, kurio metu įvertinti ir apdovanoti inovatyviausi moterų sukurti jauni verslai. Talentingosios verslininkės varžėsi metų vertingiausio, kūrybingiausio bei inovatyviausio verslo kategorijose, kuriose vyravo daug išskirtinių idėjų iš visos Lietuvos.
Business Woman Award
Business Woman Award
© Organizatorių nuotr.

Konkurso komisiją sudarė net 10 savo srities ekspertų, kurie vertino kūrybingiausius ir vertingiausius moterų sukurtus verslus. Tiesa, renkant inovatyviausią metų verslą savo nuomonę galėjo reikšti ne tik komisija, bet ir skaitytojai, palaikę geriausias idėjas internetinio balsavimo metu.

Moterys į verslą žiūri globaliai

„Labai džiugina tai, kad šiuolaikiniai verslai yra kuriami galvojant ne tik apie Lietuvos rinką, bet globaliai. Toks požiūris demonstruoja verslo kūrėjų brandą, platų požiūrį ir aiškų supratimą, kad šiandien produktas kuriamas pasaulinei rinkai”, – paklausta apie tai, kokios tendencijos vyrauja tarp konkurso dalyvių šiais metais, atsako „BWA'19” komisijos narė, verslo portalo „BZN start” įkūrėja Živilė Baubonienė.

Pasak verslininkės, didžiąją dalį konkurse dalyvavusių moterų verslų sudaro sritys, kurias šios išmano geriausiai bei supranta jų poreikius. Tai – drabužių, aksesuarų, kosmetikos, vaikų prekių verslai. Šiais metais „Business woman awards 2019” komisiją sužavėjo verslininkės, turinčios ryškų stilių, aiškią strategiją, jautrius bei šiai dienai aktualius problemų sprendimus.

Metų vertingiausias

Metų vertingiausio verslo, suteikusio ne tik unikalią idėją, bet ir naudą visuomenei kategorijoje laimėjo žurnalo senjorams „60 Plius“ idėjos autorė, vyriausioji redaktorė iš Šilalės r. kilusi Laura Balčiūtė. „Šį apdovanojimą skiriu savo senelių, Jono ir Jadvygos Balčių atminimui. Jų meilė paskatino mane atkreipti dėmesį į senjorus, kurie yra užmiršti. Jų dėka gimė šis projektas“, – pasakoja L. Balčiūtė.

Laura Balčiūtė / 60 plius
Laura Balčiūtė / 60 plius
© Organizatorių nuotr.

Žurnalo „60 Plius“ vyriausioji redaktorė teigia, kad visada norėjo prisidėti prie senjorų gerovės. „Man dažnai kirbėjo mintis apie senjorus, kaip galėčiau prisidėti prie jų gyvenimo kokybės gerinimo. Vieną dieną spontaniškai kilo idėja sukurti nemokamą žurnalą senjorams, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Norėjau, kad žurnalas taptų motyvacija, kad išėjus į pensiją gyvenimas dar nesibaigia, kad dar gali būti daug gražių akimirkų, svajonių išsipildymo, naujų patirčių“, – pripažinto projekto idėją atskleidžia Lina.

„Šį žurnalą kuriu iš visos širdies ir tikiu, kad tai, ką darai su meile, negali nepasisekti. Žinoma, būna akimirkų kai nusvyra rankos, bet tada nusiramini ir po kiek laiko vėl bandai, kol galiausiai pavyksta. Sunkiausia yra įrodyti, kad ne vien jaunimas nori gyventi laimingą gyvenimą, bet ir senjorai – jie taip pat buvo jauni, mokėjo mokesčius, o dabar senatvėje nusipelnė didelio dėmesio bei pagarbos“, – apie iššūkius kuriant žurnalą senjorams pasakoja pašnekovė.

Metų kūrybingiausias

Šioje verslo kategorijoje abejingų nepaliko unikalus, savo išskirtiniu kūrybingumu pasižymėjęs projektas, siūlantis natūralaus lino gaminius – „Linoroom“. Prieš keletą metų vienai iš įkūrėjų išvykus gyventi į Barseloną ir Vilniuje palikus sėkmingą korporatyvinę karjerą rinkodaroje, teko kurti savo profesinį gyvenimą iš pradžių. Tuo pat metu, Audronei buvo pasiūlyta eksportuoti lino gaminius į Ispaniją. „Mums labai pasisekė, nes vos pradėjus tyrinėti Ispanijos rinką, iškart gavome pirmą solidų užsakymą, tad kompaniją įregistravome jau turėjusios pardavimą. Ispanai labai gerbia liną ir turi gilias stalo serviravimo bei dekoravimo tradicijas. Būtent pirmieji mūsų klientai užkėlė „Linoroom“ gaminių kokybinę kartelę iki aukščiausio lygio, už tai jiems esame labai dėkingos“, – pasakoja Audronė Butkevičienė.

Goda Telksnytė, Audronė Butke, Ieva Vičienė / Linoroom
Goda Telksnytė, Audronė Butke, Ieva Vičienė / Linoroom
© Organizatorių nuotr.

Kuriant verslą, pagrindinis iššūkis verslioms moterims buvo atrasti perspektyvias prekių kategorijas. „Reikia pripažinti, kad mūsų „arkliukas“ tapo visai ne tos kategorijos, kurias planavome iš pat pradžių. Nors greitai adaptavomės, išmoktos pamokos galėjo kainuoti ir mažiau, nes tai labai išbalansuoja pinigų srautus, kurie pirmaisiais metais yra tikras iššūkis“, – tikina „Linoroom“ bendraįkūrėja.

„Kuriant verslą svarbu turėti komandą, nes tai – skirtingos kompetencijos, požiūriai, papildoma motyvacija dirbti ypač tada, kai rezultatų dar nesimato. Ne šventieji puodus lipdo – moterys, darykit verslą!”, – jaunąsias verslininkes motyvuoja „Linoroom“ bendraįkūrėja A. Butkevičienė.
Metų inovatyviausias

Metų inovatyviausio verslo kategorijoje visus sužavėjo projektas „4 Moments”, kuriame pristatytas pirmasis Lietuvoje sukurtas transfuormuojamas paltas. Projekto įkūrėja, dizainerė šiaulietė Neringa Jurgaitytė pasakoja, kad idėja kilo dėl aiškaus poreikio. „Kiekvieną sezoną keisti paltus yra per didelė prabanga. Taip pat pasitaiko, kad praėjusį sezoną įsigytas paltas kitais metais jau nebedžiugina, tačiau yra puikios būklės. Pradėjau galvoti, kokia gi būtų geriausia išeitis šioms, daugeliui moterų pažįstamoms problemoms. Taip kilo „4 Moments” transformuojamų paltų idėja, kurios esmė slypi užtrauktukais prisegamose detalėse“, – apie gimusią idėją pasakoja kūrėja.

Neringa Jurgutytė / 4 Moments
Neringa Jurgutytė / 4 Moments
© Organizatorių nuotr.

Pasiteiravus apie iššūkius „4 Moments” kūrimosi procese, pašnekovė išskiria aukštas gamybos kainas ir tinkamų marketingo kanalų suradimą. „Pradžioje gana sudėtingai sekėsi rasti tinkamas siuvyklas, kad kokybė ir kaina atitiktų lūkesčius. Kitas iššūkis – tinkamų marketingo kanalų suradimas, tuo pačiu ir gerų reklamos kampanijų tikslinei auditorijai kūrimas, jų atsiperkamumas”, – apie iššūkius pasakoja Neringa Jurgaitytė.

„Nuoširdžiai norėčiau palinkėti išdrįsti ir bandyti, o bet kokioje nesėkmės ar sunkumų situacijoje rasti teigiamų momentų ir priimti tai kaip pozityvią pamoką”, – jaunosioms verslininkėms linki konkurso „BWA’19” inovatyviausio verslo kategorijoje laimėjusi Neringa Jurgaitytė.

Idėjas vertino ekspertų komisija

„BWA’19” komisiją sudarė net 10 savo srities ekspertų, kurie padėjo įvertinti ir apdovanoti inovatyviausius moterų sukurtus verslus:
Asta Slapšienė – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ marketingo skyriaus vadovė.
Ernesta Žiogienė – advokatų kontoros „Primus” partnerė, advokatė.
Giedrė Rimkūnaitė-Manke – advokatų kontoros „Glimstedt” advokatė, ekspertė.
Julija Rimšelė – „Vilnius Coding School” įkūrėja ir vadovė, WGT mentorė.
Justinas Mikulskis – skaitmeninės rinkodaros ekspertas.
Linas Armalys – „Credital verslui“ įkūrėjas ir vadovas,
Remigijus Kuliešius – „RAIBEC | Be efficient online” vadovas.
Serge Gandziumian – drabužių dizaineris, stiliaus ir įvaizdžio ekspertas.
Vytautė Tutkutė – „Technopolis Lietuva” paslaugų vadovė.
Živilė Baubonienė – „BZN start” įkūrėja.

Daugiau informacijos apie konkurso dalyves: http://www.bznstart.lt/StartupsWomen

www.bznstart.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Kanada leido į šalies padanges kilti „Boeing 737 MAX“ orlaiviams (1)

Kanados transporto ministerija pirmadienį pranešė, kad leido į šalies padanges kilti „ Boeing...

Advokatė paaiškina, kas iš verslų gali pasinaudoti 150 mln. eurų paramos paketu (2)

Nauja paramos verslui, nukentėjusiam nuo karantino priemonė – negrąžinamos subsidijos iš 150...

Janulevičius: sutinkame, kad ribojimus verslui atlaisvinti reikėtų palaipsniui ir įsiklausant į medikų rekomendacijas (2)

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas ( LPK ) Vidmantas Janulevičius sako sutinkantis,...

Šimonytė: Vyriausybė kol kas nesvarstys parduotuvių bei grožio salonų atidarymo šią savaitę – diskusija su verslu (344)

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad pirmadienio pasitarime Vyriausybė nesvarstys verslo...

Mokesčių lengvatų peržiūrai telkiama ekspertų grupė (4)

Finansų ministerija kuria specialią ekspertų grupę, kuri išnagrinės ir pateiks Vyriausybei...

Top naujienos

Saulius Čaplinskas: manau, kad per ilgai užsižaista tais totalitariniais ribojimais (892)

„Ilgiausias karantinas epidemiologijos vadovėlyje – 40 dienų. O kiek trunka karantinas...

30-metės trenerės Brigitos istorija: gali pasigirti ne tik tobulu kūnu, dviem vaikais, bet ir jau 17 metų trunkančiais santykiais (217)

Daugeliui sveiko gyvenimo būdo propaguotojų Brigita Petrulė (30) yra gerai žinoma. Asmeninė...

Žiema stebins kontrastais – po rekordinių šalčių užplūs šiluma (9)

Antradienio dieną šalies orus lems aukštesnio slėgio lauko pakraštys. Dangumi plauks tai...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Vienas baisiausių sovietų valdžios nusikaltimų, arba kaip ciniškas elgesys sunaikino visą jūrą (1)

Niekam ne paslaptis, kad sovietų valdžia nebuvo pati draugiškiausia gamtai. Vienas baisiausių jų...

Po Navalno sulaikymo – aštri Chodorkovskio kritika Putinui (329)

Kremliaus kritikas ir buvęs oligarchas Michailas Chodorkovskis ragina Vakarus taikyti tikslines...

Didžiausios naujakurių daromos klaidos, įsirengiant būstą: viskas dėl patirties trūkumo (28)

Vargu, ar gyvenime pasitaiko daug tokios ypatingos svarbos įvykių kaip kraustymasis į pirmuosius...

Kirsti Vainküla | D+

Kruvina daugiabučio drama Estijoje: dviejų vaikų mamą nušovusio pensininko duktė pateikė savo versiją (1)

Metų pradžioje Estijoje įvyko tragiškas incidentas – Talino Lasnamiae mikrorajone 80-metis...

Sunku išsimiegoti? Mokslininkai siūlo labai paprastą ir nemokamą būdą pagerinti miego kokybę (18)

Stresas , prasta mityba, nerimas dėl ateities, sujauktas darbo-poilsio režimas, įvairios...

„Žalgiris“ žais KMT finalo ketverte, bet prastai pasijuto Grigonis Schilleris: tai – tiesiog peršalimas  (48)

Pirmadienio vakarą paaiškėjo paskutinysis Citadele-Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto...

Santykių ekspertas pateikė 7 taisykles, kaip elgtis, jei jūsų partneris buvo neištikimas: apie kai kurias net nebūtumėte pagalvoję (55)

Neištikimybė yra viena dažniausių problemų santykiuose. Bet tai jokiu būdu nėra nuosprendis....