Siekiant išsiaiškinti šalies gyventojų finansinio raštingumo žinias Lietuvos banko (LB) įsteigtas Finansinio raštingumo centras rengiasi atlikti specialų visuomenės nuomonės tyrimą ir gyventojų apklausą, kurių rezultatai bus teikiami EBPO.

„Turėsime naujausius duomenis, kaip Lietuva atrodo kitų šalių kontekste ir kokių reikia imtis priemonių, siekiant stiprinti finansinį Lietuvos žmonių raštingumą, kuris šiandien yra priskiriamas prie bazinių gebėjimų, tokių kaip skaitymas ar rašymas“, – BNS atsiųstame komentare sako centro vadovė Viktorija Dičpinigaitienė.

Anot jos, Lietuva paskutinį kartą tokiame tyrime dalyvavo 2015 metais ir tarp 30 šalių su 13,5 balo buvo 11-oje vietoje, kai EBPO šalių vidurkis siekė 13,7 balo.

V. Dičpinigaitienė sako, kad po septynerių metų svarbu išsiaiškinti Lietuvos gyventojų žinias koronaviruso pandemijos ir karo Ukrainoje kontekste.

„Tyrimą centras inicijuoja siekdamas išsiaiškinti, kokia yra situacija dabar, kalbant apie šiandienos aktualijas: pandemija, vykstantis Rusijos karas prieš Ukrainą, palūkanų normų didinimas, kt., kai itin išryškėjo tokios tendencijos kaip augantis susidomėjimas investavimu, atsparumo finansiniam sukčiavimui būtinybė, finansinių žinių stoka priimant racionalius sprendimus renkantis finansinių paslaugų alternatyvas“, – V. Dičpinigaitienė.

LB paskelbė apklausos rengėjų konkursą, tikimasi, kad jo laimėtojas paaiškės gruodį, o tyrimas bus atliktas per tris mėnesius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos