21 šalyje atliktu tyrimu buvo siekiama suprasti piliečių poreikius socialinėje ir ekonominėje srityse. Lietuva buvo tiriamų šalių sąraše.

Pasak R. Budbergytės, EBPO tyrimo duomenimis, kuris paskelbtas šių metų kovo 19 d., daugiau nei pusė - 53 proc. - Lietuvos žmonių yra pasiryžę mokėti papildomai 2 proc. nuo savo pajamų, jeigu tai jiems užtikrintų didesnę senatvės pensiją. 38 procentai sutiktų mokėti papildomai, kad gautų geresnę sveikatos apsaugą. 4 iš 5 lietuvių nori, kad Vyriausybė darytų daugiau, apsaugodama jų socialinį gyvenimą.

„Mes ką tik įstojome į EBPO, vadinamą labiausiai išsivysčiusių pasaulio valstybių klubu, ir čia sužinome, kad mūsų žmonių didžiausias nerimas yra dėl mažų pensijų, ir žmonės netgi pasiryžę mokėti papildomai, kad senatvėje neskurstų. Tuo tarpu Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, darydama mokesčių reformą ir skurdindama viešąjį sektorių, elgiasi atvirkščiai - sumažino „Sodros“ mokestį, įvedė „Sodros“ lubas turtingiesiems“, - komentuoja Seimo Finansų ir biudžeto komiteto narė R. Budbergytė.

Pasak jos, beveik du trečdaliai EBPO apklaustų lietuvių nori, kad valstybė labiau apmokestintų turtinguosius, kad pakeltų gyvenimo lygį žmonėms, gyvenantiems nepritekliuje.

„Socialdemokratai ne kartą siūlė sąžiningiau apmokestinti gyventojų pajamas ir turtą - daugiau apmokestinant tuos, kurie gali labiau prisidėti prie visuomenės gerovės. Bet ir šios kadencijos valdantieji tokį siūlymą atmetė“, - apgailestauja Seimo narė R. Budbergytė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)