pateikto naują politiką apibrėžiančio dokumento paaiškėjo vyriausybės nuostata imigracijos kontrolės mechanizmą taikyti laipsniškai.
© AFP / Scanpix

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad laisvas Europos Sąjungos šalių piliečių judėjimas į Jungtinę Karalystę gali tęstis dar daugelį metų po „Brexit“, Jungtinėje Karalystėje įsiplieskė ginčai imigracijos klausimais, rašo „Independent“.

Daugiau detalių apie Europos Sąjungą palikusią Didžiąją Britaniją pateikiančioje baltojoje knygoje nurodoma, kad imigracijos kontrolė bus vykdoma etapais, palaipsniui, todėl tikėtina, kad iki kitų rinkimų, kuriuose Theresa May dalyvaus, sienos vis dar bus atviros.

Proeuropietiškų pažiūrų šalininkai teigia, kad iš to, kas paskelbta, matyti, jog laisvas žmonių judėjimas tęsis dar ne vienus metus, nors šalies vyriausybė pastaruoju metu net buvo pasiryžusi atsisakyti Jungtinės Karalystės narystės bendrojoje rinkoje. Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) narių manymu, visuomenė gali pasidaryti išvadą, kad konservatoriai neturėjo rimtų ketinimų susigrąžinti Didžiosios Britanijos sienų kontrolę.

Praėjusią savaitę paviešintoje Baltojoje knygoje, kurioje išvardyta 12 pagrindinių vyriausybės tikslų „Brexit“ derybose, nurodoma, kad Didžioji Britanija atgaus savo sienų kontrolę neatsisakydama teisę laisvai judėti numatančios direktyvos, tačiau apie žmonių, atvykstančių į Jungtinę Karalystę, skaičiaus mažinimą neužsimenama.

Dokumente rašoma, kad „talentai iš kitų šalių ir toliau bus laikomi viena iš didžiausių vertybių“ ir Jungtinė karalystė „visada pasisakys už imigraciją“.

Britanijos planai dėl imigracijos: po poros metų viskas pasikeis?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vyriausybės teigimu, Parlamento nariai turės galimybę pareikšti nuomonę, kai bus sudarinėjami planai, numatantys atvykėlių skaičiaus kontrolę, tad Parlamentui tikrai teks svarbus vaidmuo.

„Įgyvendinimo procesas gali būti laipsniškas, nes reikia tinkamai pasirengti naujiems potvarkiams. Taigi, verslo subjektai ir individai turės pakankamai laiko pasirengti naujajai tvarkai“, – rašoma dokumente.

Visuomenė išsamiai neinformuojama, kaip veiks numatomas imigracijos kontrolės mechanizmas. Kaip ir buvo žadėta per išstoti iš Europos Sąjungos agitavusią kampaniją, vyriausybė atsisakė plano taikyti vadinamąją balų sistema pagrįstą imigracijos schemą.

Vienas iš kampanijos „Open Britain“ vadovų Joe Carberry, agituojantis už švelnųjį „Brexit“ variantą, pasakė: „Vyriausybė aukoja vertingą mūsų vietą bendrojoje rinkoje, kad galėtų atšaukti teisę laisvai judėti, nors to, veikiausiai, nepavyks padaryti dar daugelį metų.“

„Perskaičius ganėtinai glaustą baltąją knygą peršasi pagrįsta išvada apie tai, kad nenumatyta jokių priemonių, kurias taikant imigracijos politika galėtų skatinti ekonomikos politiką. Vyriausybės darbas būtų kur kas veiksmingesnis, jei ji derėtųsi dėl neribojamos narystės bendrojoje rinkoje ir įtikinėtų dėl laisvo darbuotojų judėjimo Europos Sąjungos šalyse reformos būtinumo“, – sakė J. Carberry.

UKIP derybininkas imigracijos klausimais Johnas Buckley sakė, kad vyriausybė nesugebėjo sudaryti konkrečių planų, kaip sumažinti migraciją, nors daugelis „Brexit“ šalininkų norėjo, kad taip būtų padaryta.

„Atsižvelgiant į konservatorių vyriausybės visišką nesugebėjimą apriboti imigrantų skaičiaus iki žadėtųjų „dešimčių tūkstančių“, iš to, kas skelbiama baltojoje knygoje, visuomenė visiškai pagrįstai gali pasidaryti išvadą, kad vyriausybė anaiptol neketina artimiausioje ateityje susigrąžinti sienų ir imigracijos kontrolę“, – sakė J. Buckley.

UKIP narys iškėlė klausimą, ar vyriausybė suskubs vykdyti įsipareigojimus atgauti visišką sienų ir imigrantų srautų kontrolę iki 50-ąjame straipsnyje numatytų derybų pabaigos ir ne vėliau kaip 2019-aisiais.

Baltojoje knygoje nurodoma, kad vykdant naują imigracijos programą, bus sudaromos sąlygos atvykti talentingiausiems ir vertingiausiems specialistams, taip užtikrinant stabilią partnerystę su Europos Sąjunga ir vaisingą bendradarbiavimą su Europos partneriais.

„Svarbu suvokti, koks poveikis bus daromas skirtingiems ekonomikos sektoriams ir darbo rinkai. Todėl sieksime užtikrinti, kad įmonės ir bendruomenės turėtų galimybę išdėstyti savo pažiūras. Taip pat būtina suprasti, kaip kiekviena inicijuojama permaina atsilieps skirtingiems Jungtinės Karalystės regionams“, – rašoma toliau.

Dokumente numatyta tinkamai išsiaiškinti kiekvieno Jungtinės Karalystės regiono poreikius ir interesus, o tada įdiegti visais atžvilgiais efektyvią sistemą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Olandų šeima viską išpardavė ir pinigus investavo į bitkoinus (1)

Viena olandų šeima išpardavė beveik viską, ką turėjo, įskaitant verslą, namą, du...

„Wall Street Journal“: „Tesla“ taps pirmuoju nuosavą gamyklą Šanchajuje turinčiu užsienio gamintoju (1)

Elektromobilių gamintojas „ Tesla “ pasiekė susitarimą su Šanchajaus valdžia statyti nuosavą...

„Noble Group“ parduoda savo JAV naftos verslą kompanijai „Vitol“

Nelengvus laikus išgyvenanti žaliavų prekybos bendrovė „Noble Group“ už 580 mln. dolerių...

Daugiau negu pusė Latvijos jaunimo nori per mėnesį uždirbti daugiau kaip 800 eurų (17)

38 proc. Latvijos jaunimo iki 25-ių metų amžiaus norėtų per mėnesį „į rankas“ uždirbti...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoris palies kelis šimtus darbuotojų (32)

Prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ susijungimas ir reikalavimas kitiems mažmenininkams...

Top naujienos

Ne tik Gedimino kalnas? Ant Trijų Kryžių kalno atsivėrė plyšys (198)

Gausus lietus pakenkė ne tik Gedimino, bet ir Trijų Kryžių kalnui – pavasarį čia atsivėręs...

Kainų augimas įsibėgėjo: kas dar brangs (386)

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „ Eurostat “ duomenimis Lietuvoje kainos auga...

Lietuvos ir pasaulio laukia naujas permainų etapas (5)

Daugeliui ketvirtoji pramonės revoliucija dar tėra pranašystė, utopija, lakios fantazijos vaisius...

Tanklaivis prie JK krantų sukėlė sumaištį - su inkaru buvo iškeltas nemalonus siurprizas (2)

Inkaro nuleidimas ir iškėlimas laivams yra įprasta procedūra, nekelianti streso. Tačiau kuomet...

G. Ručytė-Landsbergienė: Sausio 13-ąją visos trys mūsų šeimos panelės laukėsi (118)

Kai kalbame apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą ir pirmuosius mūsų valstybės išbandymus,...

Po tragiškai pasibaigusios avarijos kreipiasi į vairuotojus: taisyklės, kurias būtina žinoti (3)

Tamsėjantys rudens rytai ir vakarai keliuose tampa itin pavojingi pėstiesiems, kuriuos vairuotojams...

Orai: iš šaltesnių orų gniaužtų pavyks ištrūkti, tačiau yra vienas bet (9)

Savaitės pradžioje vyraus šaltoki orai , krituliai numatomi tik kai kur. Visgi, antroje savaitės...

Po puikaus žaidimo ir finalo Maskvoje – solidus R. Berankio šuolis pasaulio reitinge (1)

Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje Ričardas Berankis iš 169-osios vietos...

Nėščia moteris vos nemirė, kai vaisius „praspyrė“ gimdos sienelę (9)

Viena nėščia moteris praėjusią savaitę vos išvengė mirties, kai jos vaisius...

Išsamius tyrimus atlikę „Raptors“ paviešino J. Valančiūno traumos detales (7)

Vėlyvą sekmadienio naktį Lietuvos laiku Toronto „Raptors“ ekipa išplatino pranešimą spaudai...