Anot pasaulinio pragyvenimo išlaidų tyrimo, į pirmąjį brangiausių miestų penketuką taip pat pateko Ženeva, Osaka ir Oslas, praneša CNN.

Nors Šveicarija ilgą laiką laikoma viena brangiausių vietų gyventi, jos šuolį reitinge galima susieti su dideliu investavimu į Šveicarijos franką, kuris už sunkumų kamuojamos euro zonos ribų yra laikomas gana saugia valiuta. Vietos kainų kilimas Šveicarijoje buvo žemas, tačiau ataskaitoje aiškinama, kad „vietos infliacija brandžiose rinkose visuomet turi daug mažesnę įtaką santykiniams pragyvenimo kaštams nei aptariamų šalių valiutų judėjimai“.

Pusę į pirmąjį dešimtuką patekusių miestų yra Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Be Tokijo ir Osakos, ten taip pat atsidūrė septintoje vietoje esantis Sidnėjus, po jo rikiuojasi Melburnas ir Singapūras. Seulas per pastaruosius metus pakilo per 13 pozicijų ir dabar užima 27 vietą. Vis brangiau gyventi tampa Kinijos miestuose – 42 vietą užimantis Šanchajus dviem pozicijom lenkia Niujorką.

Ilgą laiką brangia vieta gyventi laikytas Honkongas dabar užima 22 vietą, nors prieš dešimtmetį buvo trečias. Ataskaitoje tai siejama su Honkongo valiutos susiejimu su silpnu JAV doleriu.

Tačiau Azijoje galima rasti miestų, kur gyventi pigu. Brangiausių pasaulio miestų sąrašo apačioje atsidūrė Mumbajus ir Naujasis Delis Indijoje, Karačis Pakistane. Tai lėmė pigi darbo jėga ir mažos žemės kainos.

Tyrimas, atliekamas dukart per metus, lygina tūkstančius 160 produktų ir paslaugų, tarp kurių – maistas, komunaliniai mokesčiai, transportas, paslaugos, mokymasis, kainų.

Brangiausių pasaulio miestų dešimtukas:

1. Ciurichas (Šveicarija)

2. Tokijas (Japonija)

3. Ženeva (Šveicarija)

4. Osaka (Japonija)

5. Oslas (Norvegija)

6. Paryžius (Prancūzija)

7. Sidnėjus (Australija)

8. Melburnas (Australija)

9. Singapūras (Singapūras)

10. Frankfurtas (Vokietija)

Pigiausių pasaulio miestų dešimtukas:

121. Muskatas (Omanas)

122. Daka (Bangladešas)

123. Alžyras (Alžyras)

124. Katmandu (Nepalas)

125. Panamos miestas (Panama)

126. Džeda (Saudo Arabija)

127. Naujasis Delis (Indija)

128. Teheranas (Iranas)

129. Mumbajus (Indija)

130. Karačis (Pakistanas)

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės