„Antradienį profsąjunga susitiks su federaliniais tarpininkais, paskirtais per Federalinę tarpininkavimo ir taikinimo tarnybą (Federal Mediation and Conciliation Service, FMCS) ir „Boeing“, ir tarsis pradėti diskusijas“, – vėlų šeštadienio vakarą savo interneto svetainėje pranešė mašinistų profsąjungos „IAM-District 751“ skyrius, atstovaujantis daugiau kaip 33 tūkst. profesinės sąjungos narių Siatlo regione.
„Boeing“ iškart neatsiliepė į AFP prašymą pakomentuoti.
Nuo penktadienio, kai prasidėjo streikas, kilus ginčui dėl darbo užmokesčio – pirmasis „Boeing“ darbuotojų streikas per 16 metų, – bendrovė teigia norinti grįžti prie derybų stalo.
Profsąjungos lyderiai paragino surengti streiką netrukus po to, jos nariai atmetė sutartį, kurioje žadama per ketverius metus padidinti darbo užmokestį 25 proc. ir pagerinti sąlygas, susijusias su sveikatos priežiūra ir pensijomis. Sutartį per balsavimą atmetė dauguma – 94,6 proc. – žmonių. Profsąjunga iš pradžių siekė, kad algos kiltų apie 40 proc. 96 proc. narių balsavo už streiką.
Pastarąjį kartą streikas vyko 2008 metais ir truko 57 dienas.
Penktadienio vakarą federaliniai tarpininkai sakė, kad derybos bus atnaujintos kitos savaitės pradžioje, tačiau konkrečios datos nenurodė.
„Dabar atėjo metas pakilti – ir parodyti „Boeing“, kad mūsų balsai ne tik garsūs, bet ir nesustabdomi“, – sakė „IAM-District 751“ atstovai. Ir pridūrė: „Tegul mūsų piketai aidi visoje šalyje ir už jos ribų. Esame stipresni nei bet kada anksčiau ir nesitrauksime.“
Dėl streiko buvo uždarytos dvi pagrindinės lėktuvų 737 MAX ir 777 surinkimo gamyklos Pjudžet Saundo įlankos regione, o tai dar labiau atitolino finansinius sunkumus patiriančios bendrovės pastangas atsigauti.
„Boeing“, vadovaujama naujojo generalinio direktoriaus Kelly’io Ortbergo, tikėjosi, kad profsąjungą patenkins siūlymas per ketverius metus 25 proc. padidinti darbo užmokestį ir įsipareigoti investuoti į Pjudžet Saundo įlankos regioną.
Tačiau eiliniai darbuotojai tai pavadino spjūviu į veidą, nes daugiau nei dešimtmetį jų darbo užmokestis beveik nekito.