Šveicarijos pareigūnai skatina UBS išnagrinėti įvairius „Credit Suisse“ problemų sprendimo būdus. Agentūros šaltinių teigimu, svarstymai tęsiasi, ir neaišku, ar galiausiai bus sudarytas vienoks ar kitoks sandoris.

Dviejų pagrindinių Šveicarijos bankų direktorių tarybos planuoja šį savaitgalį aptarti susijungimo idėją. Derybas organizuos Šveicarijos nacionalinis bankas ir šalies finansų rinkos priežiūros institucija (FINMA), informavo „The Financial Times“.

Apie dviejų bankų susitarimą siekiama paskelbti ne vėliau kaip sekmadienio vakare. Bet, kaip teigia vienas šaltinis, situacija išlieka nestabili ir dar gali pasikeisti.

Vyriausybės tarpininkaujamas sandoris padėtų išspręsti „Credit Suisse“ problemas. Šią savaitę bankas sukėlė šoką pasaulinėje finansų sistemoje, kai supanikavę investuotojai ėmė pardavinėti jo akcijas ir obligacijas, sužlugus keliems smulkesniems JAV kreditoriams. Šveicarijos centrinio banko likvidumo parama trumpam pristabdė smukimą, tačiau rinkos drama kelia riziką, kad klientai arba kitos sandorio šalys ir toliau trauksis, o tai gali turėti padarinių visam sektoriui.

Vyriausybė, centrinis bankas ir FINMA glaudžiai bendradarbiauja, siekdami rasti būdų stabilizuoti „Credit Suisse“. Tarp pasiūlytų idėjų – šveicariškojo padalinio atskyrimas ir organizuotas sujungimas su UBS. UBS ir „Credit Suisse“ vadovai pasisakė prieš tokį organizuotą sujungimą.

UBS labiau linkęs susitelkti ties savo nuosava strategija ir nenori prisiimti rizikų, susijusių su „Credit Suisse“, pareiškė šaltiniai. Pasak jų, „Credit Suisse“ tikisi laimėti laiko ir stabilizuoti situaciją, gavęs 54 mlrd. dolerių vertės kredito liniją iš centrinio banko.

„Credit Suisse“, bankas, turintis 167-erių metų istoriją, tapo didžiausiu nuo krizės nukentėjusiu Europos banku, po to, kai jo svarbiausias investuotojas, Saudo Arabijos nacionalinis bankas, pareiškė, kad jų taisyklės draudžia valdyti daugiau kaip 10 proc. akcijų, ir padėti nesutiko.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės