„Tokiai (mokesčių – ELTA) reformai, kokia yra dabar pasiūlyta, mes, socialdemokratai, tikrai pritarti negalime. Pasidėjo naujas politinis sezonas – ir vėl valdantieji tarpusavyje nesusikalba. Turiu omenyje dvi liberalų partijas ir konservatorius, nes visi dėl mokesčių traukia į savo pusę“, – pirmadienį LRT televizijai teigė V. Blinkevičiūtė.

„Čia kaip toje pasakėčioje apie gulbę, lydeką ir vėžį – kiekvienas tą mokesčių reformos vežimo dalį tempia į savo pusę, tad vargu, ar ką nors pavyks padaryti. Pinigų iš tikrųjų niekada nebus pakankamai, nei gerais, nei blogais laikais, tačiau valstybėje yra prioritetai. Mano įsitikinimu, švietimas turėtų būti prioritetas numeris vienas“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko.

Neatmetama, kad dalis diskusijų galėtų nusikelti ir į kitus metus.
Kritiką mokesčių reformai ne kartą išsakė tiek koalicijos ir opozicinių partijų atstovai, tiek socialiniai partneriai.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją