„Microsoft" steigėjas savo noru atsisakė turtingiausio žmogaus Žemėje titulo, iš viso skyręs labdarai 28 mlrd. JAV dolerių (69 mlrd. Lt), paskaičiavo ekspertai. Jeigu B. Gatesas būtų pasilikęs visas lėšas sau, jo turtas dabar būtų siekęs rekordinę 88 mlrd. dolerių (217 mlrd. Lt) sumą, specialistų žodžius cituoja agentūra „Reuters".

Tačiau kilnusis kompiuterių milijardierius nusprendė geriau panaudoti savo pinigus ir todėl dabar įeina tik į turtuolių trejetą. Dar dvi aukščiausias „Forbes" reitingo eilutes užims Meksikos magnatas C. Slimas ir JAV milijardierius investuotojas Warrenas Buffettas.

Šįkart rimtos kovos už pirmąją vietą nebus, nes B. Gatesas jau pervedė trečdalį savo turto fondui „Bill and Melinda Gates Foundation", kuris padeda besivystančioms šalims, kovoja su ligomis ir palaiko švietimo plėtrą JAV, aiškina ekspertai iš tyrimų bendrovės „Wealth-X".

B. Gateso turtas dabar vertinamas apie 49 mlrd. JAV dolerių (121 mlrd. Lt), teigia specialistai. C. Slimo turtas siekia 60 mlrd. JAV dolerių (148 mlrd. Lt), o filantropas V. Buffettas, manoma, sutaupė apie 47 mlrd. JAV dolerių (116 mlrd. Lt). B. Gatesas lengvai būtų aplenkęs abu konkurentus, jeigu nebūtų buvęs toks dosnus. Tuo tarpu C Slimas tvirtina, kad verslininkas turi steigti darbo vietas, o „ne vaizduoti Kalėdų Senelį".

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją