Juridinių asmenų registro duomenimis, „S-Form“ bankrotas paskelbtas liepos 1 d., o nuo rugpjūčio pradžios bendrovei vadovauja nemokumo administratorius Arūnas Gedeikis, kuris kiek anksčiau Eltai aiškino, kad įmonei bankroto procedūra yra pradėta neteismine tvarka.

„Rugpjūčio 1 d. prasidėjo bankroto procedūra. Teismo paskirti administratoriai atliko analizę ir priėjo išvados, kad įmonė turi bankrutuoti, bet nebūtinai būti likviduota. (...) Lietuvoje neturime gaminių rinkos realizacijos, tai nusprendėme pasirinkti bankrotą. Iš jo galima vėliau pereiti į restruktūrizavimą ir nutraukti apskritai procesą, jeigu situacija pasikeistu į gerąją pusę“, – prieš kelias savaites Eltai sakė A. Gedeikis.

Pasak jo, viena iš pagrindinių bankroto priežasčių – drastiškas prekybos rinkos nuosmukis Vokietijos Federacijoje.

„Mūsų pagrindinis klientas buvo Vokietijos prekybos ir gamybos tinklas, kuriam Vokietijoje pradėta bankroto procedūra. (…) Dėl šios priežasties mūsų pardavimai klientui sumažėjo daugiau nei šešis kartus. Įmonė buvo priversta išeiti priverstinių prastovų, patyrė nuostolius ir tapo nebeaišku dėl užsakymų“, – komentavo A. Gedeikis.

Pranešimas apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą Užimtumo tarnyboje gautas rugpjūčio 1 d.

Vienintelis 2004 m. įsteigtos įmonės akcininkas – „MA Holding“, kurią perpus valdo Algimantas Satkūnas ir Marius Vaišnys.

2022 m. „S-Form“ gavo 9,6 mln. eurų pajamų, uždirbo 187 tūkst. eurų grynojo pelno.

„Sodros“ duomenimis, rugpjūčio 10 d. įmonė turėjo 159 darbuotojus, kuriems birželį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 1080,50 euro (apie 759 eurai „į rankas“).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją