Trąšų, pašarų, cukraus ir kalakutienos gamybos grupės „Arvi“ antrinei bendrovei „Arvi fertis“, užsiimančiai trąšų gamyba, iškelta restruktūrizavimo byla.
Trąšos
© DELFI montažas

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti dar praėjusių metų lapkritį paskelbtą Kauno apygardos teismo nutartį, kuria buvo patenkintas bendrovės vadovo Tomo Dudėno pareiškimas dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo. Ta pačia nutartimi buvo atmesti dviejų bendrovių „Best fert“ ir „Dreymoor Fertilizers Overseas PTE LTD“ prašymai trąšų gamybos bendrovei iškelti bankroto bylą.

Ketvirtadienį priimta teisėjos Danguolės Martinavičienės nutartis įsiteisėjo nuo pat jos paskelbimo, todėl bendrovės restruktūrizavimo procecas turėtų būti pradėtas nedelsiant.

Prašymą „Arvi fertis“ iškelti bankroto bylą pateikusių bendrovių atstovai nurodė, kad vienai jų Marijampolės bendrovė liko skolinga vos daugiau kaip 11 tūkst. Eur, o kitai – daugiau kaip 732 tūkst. Eur.

„Arvi fertis“ direktorius T. Dudėnas teismui pripažino, kad dėl situacijos žemės ūkio rinkoje ir pokyčių konkurencinėje aplinkoje bendrovės veikla pradėjo strigti.

„Atsiradus didesnei pasiūlai Rusijos ir Baltarusijos gamintojų tiekiamoms pigesnėms trąšoms, kitiems tiekėjams pradėjus taikyti mokėjimo atidėjimus, pradėjo mažėti bendrovės pardavimai“, – direktorius pripažino, kad bendrovė neturi pakankamai lėšų atsiskaityti su visais kreditoriais, tačiau veiklos tendencijos rodo, kad yra realios prielaidos laikiniems finansiniams sunkumams įveikti.

Teismas konstatavo, kad „Arvi fertis“ pradelsti įsipareigojimai neviršija pusės į balansą įrašyto turto vertės, todėl bendrovei gali būti iškelta restruktūrizavimo, o ne bankroto byla.

Pasak teismo, trąšų gamintoja nėra nutraukusi veiklos, stengiasi ir toliau ją vykdyti – neseniai sudarė 3 sutartis dėl trąšų pardavimo, kurių bendra kaina yra beveik 40 mln. Eur.

„Šiuo metu atsakovės įmonėje dirba 75 darbuotojai, byloje nepateikta duomenų, kad darbuotojai prieštarautų restruktūrizavimo bylos iškėlimui“, – pažymėjo teismas.

Be to, buvo atsižvelgta ir į tai, kad „Arvi fertis“ neturi skolų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai ir Valstybinei mokesčių inspekcijai, todėl yra pajėgi vykdyti trumpalaikius (einamuosius) mokėjimus, taip pat yra ėmusis konkrečių priemonių išspręsti bendrovės mokumo problemas (sudarytos pardavimo sutartys), tai sudaro pagrindą daryti prielaidą apie tikėtiną bendrovės veiklos perspektyvumą.

„Apeliacinės instancijos teismas pažymi, kad atsakovės pagrindiniai kreditoriai – bendrovės „Arvi ir ko“, „Baltkalis“, taip pat hipotekos kreditorius AB SEB Bankas neprieštaravo tam, kad atsakovei būtų keliama restruktūrizavimo byla, – nurodoma teismo nutartyje.

– Pirmosios instancijos teismo nutarties neskundė ir byloje dalyvavę tretieji asmenys. Šios aplinkybės leidžia manyti, kad esant pagrindinių kreditorių pagalbai (skolų nurašymas, mokėjimų atidėjimas / išdėstymas, kt.), atsakovės galėtų sėkmingai įgyvendinti restruktūrizavimo procedūrą.

Be to, „Arvi fertis“ iškėlus restruktūrizavimo bylą, galios įstatymo nustatyti terminai restruktūrizavimo planui paruošti, bendrovės veiklą prižiūrės restruktūrizavimo administratorius ir teismas, todėl tai užtikrins visų įmonės kreditorių interesų apsaugą, tuo atveju jeigu restruktūrizavimo procesas būtų nesėkmingas, nėra užkertama ateityje pakartotinai spręsti klausimą dėl „Arvi fertis“ bankroto bylos iškėlimo.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vitrinų spindesy labdara netiko (8)

Prie didžiausio Panevėžyje prekybos centro nebematyti čia penketą metų stūksojusio labdaros...

Lietuvos statybose dirba apie 2,5 tūkst. ukrainiečių (24)

Lietuvos statybų bendrovėms susiduriant su kvalifikuotų specialistų trūkumu, vis dažniau...

Vilniuje liepą surinkta 140 tūkst. eurų „pagalvės“ mokesčio (3)

Vilniaus verslininkai deklaravo liepos mėnesį surinkę apie 140 tūkst. eurų vadinamojo pagalvės...

Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo (9)

Klaipėdos uostas teisme siekia panaikinti paveldosaugininkų sprendimą išplėsti kultūros...

Kurjerių darbo šokiruota aktorė: galvojau, kad dingo visi dukros dokumentai (65)

Didžiulį stresą dėl pasimetusio siuntinio patyrusi Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Laima...

Top naujienos

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (166)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (16)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Rimvydas Valatka. Paskutiniai neribotos valstiečių arogancijos metai? (174)

Ko neatimsi iš Karbauskio, tai arogancijos ir fantazijos. Priešingai nei dauguma jo į Seimą...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Azovo jūroje – naujas karštasis taškas: turime būti pasiruošę (484)

Vieną vasaros rytą keturi Ukrainos pakrančių apsaugos pareigūnai greitaeigiu patruliavimo...

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (115)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Amerikietiško stiliaus jaunos vilnietės butas: įrengė be didelio biudžeto (16)

Butas suprojektuotas jaunai moteriai. Norėta modernaus biudžetinio interjero su industriniais...

Vitrinų spindesy labdara netiko (8)

Prie didžiausio Panevėžyje prekybos centro nebematyti čia penketą metų stūksojusio labdaros...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (118)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (26)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...