Vos kelias dienas picerijoje dirbusi moteris teigia likusi apgauta – apie įmonės bankrotą pranešusi įstaigos vadovė, moters teigimu, liepė rašyti prašymą atleisti iš darbo, o tai padarius atlyginimas taip ir nebuvo sumokėtas.
© Tauragės kurjeris

Žurnalistei analizuojant situaciją išlindo yla iš maišo – įmonės vadovė skolinga toli gražu ne vienam darbuotojui. O apie bankroto procedūras jokių oficialių duomenų rasti taip ir nepavyko.
Atlyginimo taip ir nesumokėjo.

„Tauragės kurjerio“ redakcijon užsukusi L.K. žurnalistų paprašė pagalbos. Moteris teigė dirbusi picerijoje „Piri Piri“ ir negavusi atlygio. Tiesa, įsiskolinimas nedidelis – buvusios darbuotojos skaičiavimu, jis siekia 110 eurų.

– Mane ten dirbti siuntė Darbo birža. Sutariau dėl atlygio, kuris buvo minimalus, ir gegužės 30 dieną vadovė Edita Acas įdarbino virtuvės pagalbine darbininke. Rašiausi visas išdirbtas valandas. Bet vos po kelių dienų, birželio 2-ąją, atėjau į darbą ir radau viršininkę verkiančią. Ji man pasakė, kad iš darbo išėjo mane apmokiusi darbuotoja, ir liepė man irgi rašyti prašymą atleisti. Galiausiai pasakė, kad įmonė bankrutuoja, – kalbėjo L.K.

Moteris prašymą parašė, bet tvirtina, kad įstatymų nesilaikyta – įmonės vadovas su išeinančiu darbuotoju privalo atsiskaityti paskutinę jo darbo dieną. Deja, taip neįvyko.

– Kreipiausi į Darbo inspekciją, buvo darbo ginčų komisijos posėdis. Aš pati pražiopsojau elektroninį laišką, kuriame buvo nurodyta posėdžio data, ir jame nedalyvavau. Bet posėdis įvyko be manęs ir nustatyta, kad įmonė man skolinga šiek tiek mažiau nei pati skaičiavau – 78,40 euro. Tas skirtumas man nėra toks reikšmingas, tai nedideli pinigai. Bet aš juos uždirbau ir net tos mažesnės sumos man įmonės vadovė nesumoka, – pasakojo L.K.

Žurnalistei iš pradžių pasirodė keista įmonės vadovės pozicija – teigia, kad įmonė bankrutuoja, bet dar birželio 29 dieną picerijos „Facebook“ paskyroje viešai paskelbta, kad po atostogų ši maitinimo įstaiga vėl dirba „pilnu pajėgumu“. Internetiniame portale www.rekvizitai.lt taip pat apie įmonės bankrotą jokių duomenų nėra.

Vadovė nekalbi

Ketvirtadienį kartu su L.K. ir jos mama nuėjus į piceriją Edita Acas ir dvi kitos picerijos darbuotojos sėdėjo picerijos prieigose. Vadovė, ryšinti virtuvės prijuostę, buvo nekalbi. Ji patikino, kad įmonė bankrutuoja.

– Nieko nemokėjau, nieko nemokėsiu. Viską sumokės kreditorius. Viskas, ką aš galiu pasakyti. Iš garantinio fondo. Taip, pradėtos (bankroto procedūros, – red.). Ar aš nustatysiu kreditorių? Ar aš nustatysiu teismo dieną? Kada paskirs kreditorių, aš šito nežinau. Jis pirmiausiai atsiskaitys su kiekvienu darbuotoju. Bus viskas surašyta su visom skolomis, viso gero, – bankroto administratorių painiodama su kreditoriumi tikino E. Acas.

L.K. mamos paklausta, kiek picerija uždirbo per Tauragės miesto dienas, E.Acas atsakė klausimu – kokią teisę moterys turinčios skaičiuoti svetimus pinigus?

Ragina kreiptis į antstolį

Kadangi darbuotis į šią piceriją L.K. atsiuntė Darbo birža, pasiteiravome Tauragės teritorinės darbo biržos Tauragės skyriaus vedėjo Juozo Bendiko, ar Darbo birža tikrai nežinojo, kad jų siunčiamoms moterims nemokami atlyginimai.

– Mes neturime informacijos, ar jie moka atlyginimus, ar ne. Bet jei žmogus, ten nusiųstas dirbti, atsisako likti, mes analizuojame priežastis. Tačiau dabar ten darbuotojai nesiunčiami, vieta uždaryta nuo birželio 27 dienos, – patikslino J.Bendikas.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Komunikacijos skyriaus vedėja Marija Čereškevičiūtė atskleidė nemalonią tiesą – Darbo ginčų komisija vien šiemet nagrinėjo septynis ginčus su UAB „Redvina“, Tauragėje įsteigusia piceriją.

– Šie ginčai nagrinėti gegužės–birželio mėnesiais. Iš jų buvo pasirašyta viena taikos sutartis, keturi prašymai patenkinti, du darbo ginčai nutraukti, kadangi ieškovai atsiėmė reikalavimus. Visi darbo ginčai buvo nagrinėjami dėl neišmokėto darbo užmokesčio. Vidutiniškai darbo užmokestis vėluodavo 1–2 mėnesius, – įvardijo VDI atstovė.

Paklausta, ar jiems žinoma informacija apie pradėtas šios įmonės bankroto procedūras, M. Čereškevičiūtė atsakė, kad, VDI duomenimis, ši įmonė yra galiojantis registruotas juridinis asmuo.

VDI Tauragės skyriaus vedėjas Raimundas Leonavičius išaiškino, kad dėl Darbo ginčų komisijos sprendimo nevykdymo nukentėjusi darbuotoja turi kreiptis į antstolius, kurie pradės skolos išieškojimo procedūras.

Kaip skelbiama rekvizitai.lt, bendrovėje „Redvina“ šiuo metu dirba penki darbuotojai, vidutinis atlyginimas šioje įmonėje itin mažas – vos 242 Eur iki mokesčių. „Sodrai“ įmonė skolinga daugiau nei 9000 Eur.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Landsbergis: kažin ar trumpesnis darbo laikas sumažins kainas parduotuvėse (5)

Opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis...

Sauliaus Skvernelio patarėjas įžvelgia nebylų kartelį tarp prekybos tinklų (337)

Kartais atrodo, kad vartotojų gerove rūpintis turinti Konkurencijos taryba žaidžia verslo...

Finansų ministras: Turkija po valiutų krizės iškils „stipresnė“ (2)

Turkijos finansų ministras Beratas Albayrakas ketvirtadienį pažadėjo, kad šalis po valiutų...

Vilimas: ne maisto prekių kainų tyrimas netinkamas išvadoms (11)

Teisingumo ministerijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) iniciatyva...

Prekybininkai: neįmanoma kainų etiketėse rašyti didesnėmis raidėmis (27)

Seimo narei prekybininkams pasiūlius keisti produktų kainų skelbimą ir etiketėse kainas rašyti...

Top naujienos

„Lietuvos įtakingiausieji 2018“: popkultūros sąraše – didžiuliai pokyčiai (185)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Poilsiautojai gali džiūgauti: jau netrukus nakvynė populiariausiame pajūrio kurorte gali per pus atpigti (16)

Lietuvos pajūris daugelį vilioja karštomis vasaromis dienomis, tačiau ir rudeniui atėjus galima...

Pasikeitus vairuotojų dokumentų tvarkai, pastebimos ir pirmosios neigiamos pasekmės (18)

Sustabdžius pareigūnams šiek tiek ilgiau trunkanti patikra – pagrindinė neigiama naujos...

Sauliaus Skvernelio patarėjas įžvelgia nebylų kartelį tarp prekybos tinklų (337)

Kartais atrodo, kad vartotojų gerove rūpintis turinti Konkurencijos taryba žaidžia verslo...

Lietuviams šiltų orų neužteko – jau ieško, kur pratęsti vasarą

Šiais metais lietuviai buvo apdovanoti puikiais vasaros orais, tačiau, artėjant rudeniui, nemaža...

Karbauskis gerbia Guogą: siūlo neskubėti daryti išvadų (246)

Valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis neslepia, kad gerbia europarlamentarą Antaną...

Su apnuogintais ispaniškais ašmenimis susidūręs „Žalgiris“ pasijuto „supjaustytas“ (93)

„Pietų IV“ sirgalių tribūna prieš rungtynes ironišku transparantu pasveikino „Sevilla“...

Penkių vaikų įtėvis pasipiktino: kasdien susiduriame su diskriminacija ir stereotipiniu požiūriu (21)

Tikrieji sunkumai prasideda ne bandant įsivaikinti, bet tada, kai vaikas atvyksta į namus – šeima...

Kada lietuviai imasi remontuoti būstą? (20)

Per ateinančius metus kas ketvirtas Lietuvos gyventojas planuoja atnaujinti savo būstą – atlikti...

Simonos Burbaitės receptas: kokosiniai saldainiai, kuriuos paruošti lengva, o skonis fantastiškas (9)

Pagalvojau, o kodėl nepadarius sveikuoliškų saldainių? Ir dar kad jie būtų veganiški. Ir dar...