„Mes, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, griežčiausiai kaip įmanoma smerkiame plataus masto Rusijos agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratišką Ukrainą“, – teigiama pareiškime.

Pasak ministrų, Rusijos veiksmai yra nepriimtini ir šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę bei normas, tai yra nusikaltimas prieš Ukrainos žmones.

„Visi mes tarptautinėje bendruomenėje turime griežtai pasmerkti šiuos veiksmus ir įvesti Rusijai griežčiausias sankcijas, įskaitant atsiejimą nuo SWIFT, politinę izoliaciją“, – teigia ministrai.

Jų teigimu, reikia skubiai teikti Ukrainai ginklus ir amuniciją bei kitą karinę pagalbą, kaip ir ekonominę, humanitarinę pagalbą.

Šį pareiškimą Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paskelbė feisbuke.

Atsiejus Rusiją nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, dauguma finansinių operacijų su šia šalimi taptų neįmanomos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ryte ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje Maskvos remiamiems separatistams šalies rytuose ginti savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

Vakarų šalys jau anksčiau šią savaitę paskelbė pirmąjį sankcijų Rusijai paketą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės