aA
Geri orai į Lietuvą vilioja poilsiautojus iš užsienio. Vandens temperatūra viršija 20 laipsnių, o Baltijos jūrai tai retenybė. Tokie puikūs orai turėtų ypatingai džiuginti turistus iš Baltarusijos, nes Palanga jiems yra artimiausias kurortas prie jūros. Keliauti toli nereikia, o ir įdegti galima kaip Turkijoje.
Palanga iš paukščio skrydžio

Tiesa, turistų iš Baltarusijos Palangoje daug kiekvieną vasarą. Kosačiovų šeima iš Baltarusijos į Palangą atvažiuoja jau ne pirmą kartą. Anksčiau vykdavo čia su vyresniąja dukra, kuriai dabar yra 20 metų. Dabar tėvai atvyksta pailsėti su jaunesniąja.

Paklausta, kodėl renkasi Palangą, o ne kokį kitą kurortą, juk dabar didžiulis pasirinkimas, kur praleisti atostogas, o ir poilsis Palangoje yra ne pats pigiausias, Tatjana Kosačiova negalvodama atsakė: „Patinka artumas, klimatas, geras paplūdimys, daug galimybių aktyviai poilsiauti. Mums čia patogu, ir poilsis kainuoja gana nebrangiai“.

Pirmaisiais kartais į Palangą šeima važiavo per kelionių agentūrą, atvykdavo autobusu. Prisiminusi tuos laikus, Tatjana padarė išvadą, kad dabar Palangoje ilsėtis yra brangiau nei prieš 10–15 metų.
„Nuomos kainos liko maždaug tokios pačios, nes galima rasti būstą pagal kiekvieno kišenę, tačiau anksčiau atvažiuodavome mažiausiai dviem savaitėms, kartais trims, ir valgydavome beveik visada kavinėse, plius neribotas ledų kiekis ir panašiai. Dabar maitintis kavinėse yra kelis kartus brangiau nei savarankiškai. Dviračių nuoma buvo gerokai pigesnė. Nuomos kainų nepamenu, tačiau buvo gana prieinamos“, – pasakojo moteris.

Šiais metais atostogoms baltarusių šeima išleido 800 eurų: 650 eurų kainavo dviejų kambarių buto nuomai Vanagupės rajone dešimčiai dienų. 120 eurų kainavo vizos suaugusiems (vaikams vizų nereikia), o 30 eurų kainavo automobilio draudimas dviem savaitėms. Kiek išleis kitiems reikalams, dar neaišku.

Palangoje Tatjanai labai patinka. Jai įdomu stebėti, kaip miestas keičiasi į gerąją pusę: gerėja infrastruktūra, atsiranda kažkas naujo.

„Palangoje mums patinka lankytis botanikos sode. Mieste patinka ne kažkas konkretaus, o veikiausiai pati atpalaiduojanti rami aplinka, kuri leidžia puikiai pailsinti smegenis. Labai patinka Palangos dalis, kurioje gyvename: drėgno miško kvapas ryte tiesiog nepakartojamas. Kiekvieną dieną, kai einame prie jūros, kai jau kopi ant kopos ir jau tuoj tuoj pamatysi jūrą, kaskart galvoji, kokia ji šiandien bus, nes kiekvieną dieną ji kitokia, gyva“, – įspūdžiais dalijasi turistė iš Baltarusijos.

Baltarusių šeima apie Palangos pokyčius: anksčiau galėdavome sau leisti tikrai daugiau
© DELFI / Orestas Gurevičius

Tatjanos nuomone, praėję dešimt metų Palangai nepraėjo veltui: šiandieninė Palanga jai patinka labiau – sutvarkyta, komfortiška, draugiška dviratininkams ir neįgaliesiems. „Dar kainos galėtų būti kiek mažesnės. Kaip tik vakar iš dieduko pirkau pomidorų. Naminiai, labai skanūs, bet 2 eurai už kilogramą...“

Kalbant apie pramogas, padėtis taip pat akivaizdžiai gerėja, pasirinkimas didesnis, tačiau jų kainos irgi nedžiugina. Pavyzdžiui, dviračių nuoma gerokai pabrango, pastebi Tatjana. Kai jie atvažiuodavo į Palangą prieš 10–15 metų, dažnai važinėdavosi dviračiais. Dabar bute, kur jie gyvena, dviračiai suteikiami kaip priedas, todėl nuoma rūpintis nereikia.

Kaip dar anksčiau linksminosi? „Į kėglinę eidavome. Ten būdavo labai skani kepta duona, – pamena Tatjana. – Vaiką vesdavome šokinėti ant batuto ir į ką tik atsiradusius didelius vaikiškus labirintus. Minske tuomet tokių dar nebuvo. Net į kiną eidavome. Kas dar? Klaipėda su muziejumi ir delfinariumu, pramogų kompleksas prie Palangos. Be to, mes visuomet būdavome su kompanija, dukart sutikome dukters klasioką. Nuobodu nebūdavo.“

Turistų iš Baltarusijos Palangoje buvo visuomet, tačiau dabar jų itin daug. Tai matyti iš automobilių numerių. Į Palangą galima atskristi iš Minsko (bilieto kaina į vieną pusę prasideda nuo 50 eurų, o skrydis trunka valandą ir dešimt minučių). Tačiau šeimai pigiau važiuoti automobiliu. Tik pasienyje keliautojų laukia savotiška loterija: sieną galima kirsti greitai (per kelias valandas), tačiau kartais galima užstrigti ir penkioms ar šešioms valandoms.

Tatjana sako, kad siena jų nebaugina: jie niekada nevažiuoja penktadienį ar šeštadienį, kai pasienyje būna itin daug žmonių. O sekmadienio rytą, kai šeima įvažiavo į Lietuvos teritoriją, eilių visai nebuvo.

Baltarusių šeima poilsiui Palangoje visuomet renkasi sezono piką – nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio. O tam, kad gyventų ten, kur nori, o nesinuomotų tai, kas yra, vietas rezervuoja iš anksto. Pavyzdžiui, šiais metais vietas Kosačiovai rezervavo dar žiemą.

Baltarusių šeima ketina atvažiuoti į Lietuvą ir kitais metais. „Norėtųsi atvažiuoti mažiausiai savaitei, – planais dalijasi Tatjana. – Idealu būtų savaitę praleisti Palangoje ir dar kur nors nuvažiuoti. Kur nors į kalnus, pavyzdžiui. O į Palangą mes važiuojame labiau ne dėl įspūdžių, o kaip į sanatoriją – persikrauti ir papildyti energijos išteklių.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuva vėl tikisi sėkmingos šalies reklamos Kinijoje (14)

Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį kinams reklamuos Kinijos kelionių agentūra „Shanghai...

Perspėjimas: bankų padaliniai per Kalėdas pasitiks uždarytomis durimis (11)

Lietuvoje veikiančių bankų padaliniai Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, pasitiks uždarytomis...

Conte tikisi greitai susitarti su EK dėl Italijos biudžeto

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte penktadienį pareiškė besitikintis dėl kitų metų...

Vyriausybę šturmavo inovatyvios moksleivių verslo idėjos (1)

Penktadienį Vilniuje, LR Vyriausybėje, 196 mokiniai iš visos Lietuvos kalėdinėje mokinių...

ES vadovai susitarė dėl mažesnio euro zonos biudžeto projekto (7)

Europos Sąjungos ( ES ) vadovai penktadienį susitarė dėl virtinės euro zonos reformų, įskaitant...

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (160)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (8)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnų (52)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Žemė atakuoja Marsą: mokslininkai papasakojo, kokie pavojai tyko žmonių Raudonojoje planetoje (49)

Turbūt daugelis matėte filmų apie taikius Žemės gyventojus atakuojančius agresyvius marsiečius....

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (217)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (35)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (60)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (2532)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Kristina susirūpino, ką valgo, kai smarkiai susirgo: pakeitusi kelis dalykus, dabar jaučiasi puikiai (25)

Vilnietė Kristina Bondar sveika mityba susidomėjo stipriai sušlubavus sveikatai. Moteris buvo...

7 raudonosios arbatos privalumai (8)

Raudonoji ( rooibo s) arbata – tai raudonoji žolelių arbata, gaminama iš fermentuotų...