„Pavojingi yra „Viči“ prekės ženklo šaldyti gaminiai „Crabsburger“ (gamintojas – „Vičiūnai-Rus“, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija).

Į pavojingų produktų registrą taip pat įtrauktos prekės ženklo „Viči“ pasterizuotos krabų lazdelės (gamintojas „Vičiūnai-Rus“), Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija)“, – Baltarusijos valstybinio standarto tarnybos „Gosstandart “ informaciją perduoda vz.lt.

Nurodoma, kad šios produkcijos negalima importuoti į šalį.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus papildomus patikrinimus dėl „Vičiūnų“ grupei priklausančių įmonių jūros gėrybių produkcijos, pusėje jų nustatytas didesnis negu leistina kadmio kiekis.

Todėl vasario 24 d. tarnyba pradėjo naują tyrimą dėl „Vičiūnų“ produktų.

Apie „Vičiūnų“ grupei priklausančios bendrovės „Plungės kooperatinės tarnyba“ eksportuotą produkciją, viršijančią leistiną kadmio kiekį, vasario 13 d. pranešė VMVT. Anot tarnybos, sausio 8-ąją įmonė į Ukrainą iš Lietuvos eksportavo 22 tonas Kinijos gamintojos „Zejiang Zhoufu food Co.“ ruoštų jūros gėrybių mišinių. Tarnybos specialistai iš šios siuntos paėmė mėginius sunkiųjų metalų nustatymui. Teigiama, kad siuntos produktai leidžiama kadmio normą viršijo 0,4–2,65 mikrogramo kilograme.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)