Į susitikimą atvykę „Ikea" atstovai Lietuvos žurnalistams savo planų nekomentavo.

„Problemos yra paprastos – šiandien Lietuvoje nepakanka medienos. Sprendimus apie investicijas jie priiminės patys, išnagrinėję situaciją. Tačiau apie konkrečius dalykus kol kas kalbėti yra anksti", – sakė M. Nocius.

Premjero patarėjas sako, kad nemažą ir nuolatinį medienos kiekį būtų galima užsitikrinti dėl tiekimo tariantis ne su viena, o su visomis urėdijomis iš karto.

„Stambiems pirkėjams, tokiems kaip „Ikea" būtų sudėtinga dirbti su tiek daug urėdijų. Galbūt galima pagalvoti apie vienokį ar kitokį konsolidavimą. Dideli investuotojai norėtų kalbėti ne su 100 ar 90 tiekėjų, bet su vienu dariniu, kuris galėtų prisiimti įsipareigojimus ir pasirašyti tiekimo kontraktus", - apie galimybę tiekti medieną sakė M. Nocius.

Kol kas neskelbiama, kiek „Ikea" galėtų investuoti Lietuvoje. Šiuo metu lietuvių baldininkai yra penketuke didžiausių baldų tiekėjų šiam Švedijos gigantui.

Anksčiau buvo skelbta, kad „Ikea" svarsto galimybę pirkti dalį plokščių ir baldų gamybos bendrovės „Girių bizonas" akcijų, domisi planuojama Alytuje statyti medienos plaušo plokščių bei korinių baldų gamykla.

DELFI primena, kad Vakarų medienos grupės (VMG), kuriai priklauso „Girių bizonas" prezidentas Sigitas Paulauskas parašė laišką premjerui G. Kirkilui ir paprašė prie Vyriausybės suburti derybų grupę. Ji turėtų pasirūpinti medienos tiekimo naujajai plokščių gamyklai Alytuje sutartimi, kuri galiotų 10 metų.

Pagal ją iš valstybinių miškų per metus turėtų būti patiekta ne mažiau kaip 500 tūkst. kubinių metrų popiermedžių.

Be to, naujajai gamyklai statyti prašoma išnuomoti 25-30 hektarų žemės sklypą, parduoti elektros energijos mažesne kaina nei kitiems vartotojams, užtikrinti ES struktūrinių fondų paramą ir mokesčių lengvatas.

Mato kyšančias lobistų ausis

Tuo tarpu generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas DELFI sakė, kad vieną operatorių visoms urėdijoms norima padaryti tam, kad „būtų galima veikti lobistams ir sudaryti palankesnes sąlygas vienam iš pirkėjų".

„Ir šiemet medienos pirkimas-pardavimas vyks vienoje vietoje, ten pat medienos pirkėjai galės sudarinėti ir metines sutartis. (...) Mes gyvename rinkos ekonomikos sąlygomis ir parduodame tam, kas daugiausiai moka, tuo tarpu VMG nori popiermedžio kainą skaičiuoti pagal specialią formulę. Privataus miško savininkas niekada nesutiktų savo medienos parduoti pagal formulę, įsivaizduokite, kokioje nelygiavertėje padėtyje atsidurtų urėdijos, turinčios parduoti ne rinkos kaina", - aiškino B. Sakalauskas.

Jo teigimu, kitus pirkėjus, išskyrus VMG, dabartinė medžio pirkimo-pardavimo sistema tenkina. B. Sakalauskas skaičiuoja, kad Lietuvoje investavusi „Ikea" nupirktų maždaug 4-5 proc. visos medienos.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės