Seimo Ekonomikos komitetas siūlo Vyriausybei svarstyti galimybę sujungti dvi už investicijų ir verslumo skatinimą atsakingas institucijas „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“. Sujungti įstaigas siūloma siekiant didinti jų veiklos efektyvumą ir mažinti valdymo išlaidas.

Tokį sprendimą komitetas priėmė trečiadienį, apsvarstęs parlamentarės, buvusios ūkio ministrės Birutės Vėsaitės pasiūlymą. Jos teigimu, kelia nerimą įstaigų veiklos metodai, per didelis išlaidavimas, pavyzdžiui, patalpų nuomai. Ji teigė turinti kai kurių užsienio ambasadorių skundų, rašo BNS.

Peržvelgęs Komiteto siūlymą, ekonomistas G. Nausėda tikina neįžvelgiantis, kokios sinergijos būtų galima pasiekti įgyvendinant tokį sprendimą.

„Tų institucijų funkcijos yra skirtingos. Nepasakyčiau, kad bendradarbiavimo tarp šių institucijų šiuo metu nėra. Tarp jų aktyviai keičiamasi informacija, siekiama bendrų tikslų, tačiau veiklos kryptys lieka gana skirtingos“, – pažymi ekonomistas.

G. Nausėda teigia, jog tokios reformos įgyvendinimas gali būti žalingas, nes „Investuok Lietuvoje“ tokiu būdu „atskies“ savo pagrindinę funkciją didinti Lietuvos patrauklumą užsienio investuotojams.

Ekonomistas pastebi, kad daugelyje šalių už valstybės populiarinimą, užsienio investicijų pritraukimą atsakingos institucijos yra išskaidrinamos ir išryškinamos.

„Užsienyje tokios institucijos nėra dirbtinai kooperuojamos su kitomis. Peržvelgus gan lakonišką Ekonomikos komiteto siūlymą, man susidaro įspūdis, kad veiklos svorio centrai po tokio sprendimo keistųsi ir investicijų pritraukimo elemento būtų mažiau, o tai būtų labai negerai“, – sako G. Nausėda.

Anot ekonomisto, turėtume pasinaudoti savo laimėjimais pasaulio verslo reitinguose: „Investuok Lietuvoje“ turi būti stiprinama, privalo išlaikyti savo veikos akcentus ir būti lengvai atpažįstama užsienio investuotojams.“
Liberalsąjūdiečio Remigijaus Šimašiaus nuomone, B.Vėsaitė tokiu būdu nori susidoroti su „Investuok Lietuvoje“ vadove Milda Dargužaite, kuri yra kritiška dabartinės Vyriausybė atžvilgiu. Tačiau B.Vėsaitė atšovė neturinti jokių asmeniškumų, rašo BNS.

Su „Investuok Lietuvoje“ vadove Milda Dargužaite LRT.lt susisiekti nepavyko.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (180)