B. Gatesas mano, kad 2035 m. daugumoje skurdžiausių šalių pajamos vienam asmeniui perkops dabartinius rodiklius, registruojamus Kinijoje. Anot Pasaulio banko, 2012 metais Kinijoje BVP dalis vienam asmeniui siekė 9040 JAV dolerių.

Milijardierius tikina, kad per pastaruosius du dešimtmečius visame pasaulyje buvo sėkmingai kovojama su skurdu. Taip pat sėkmingai bus sprendžiamos problemos ir ateinančius 20 metų. "Faktai rodo, kad optimistai buvo ir yra teisūs", - kalbėjo jis duodamas interviu "Bloomberg".

B. Gatesas savo labdaros fondo vardu publikuojamame laiške nurodė, kad šiuo metu vyrauja "trys klaidingos nuomonės" apie kovą su skurdu: manoma, kad neturtingos valstybės pasmerktos ir toliau skursti, taip pat tikima, kad tarptautinė pagalba naudojama neefektyviai, be to, vyrauja nuomonė, kad žmonių gyvybių gelbėjimas labai padidins pasaulio gyventojų skaičių ir sukels jų perteklių.

Daugiausiai dėmesio jis pasiūlė skirti sveikatos apsaugai. B. Gatesas mano, kad investuojant į sveikatos reformas iki 2035 m. kiekvienoje valstybėje galima pasiekti bent tokį vaikų mirštamumo lygį, koks buvo 1980-aisiais JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Sumažėjus vaikų mirčių, tėvai gali nebenorėti turėti daugiau vaikų.

Labdaros fondas "Bill & Melinda Gates Foundation" buvo įkurtas 1997 metais. Per visą savo veiklos istoriją organizacija įvairios pagalbos teikimui jau skyrė 28,3 mlrd. JAV dolerių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)