„Galbūt būtų prasminga sudaryti tarpvyriausybinę ir tarpinstitucinę darbo grupę, skirta nagrinėti galimiems sprendimų variantams. Nes šiandien mes kalbame apie „Lifosą”, bet galbūt ateityje kažkoks kitas atvejis pasitaikytų, tad grupė būtų taikoma įvairiems klausimams. O sukūrus šį sprendimų paieškos mechanizmą, turėtų būti profesionaliai įvertintos įvairios veiksmų opcijos: nuo papildomų socialinių garantijų darbuotojams ir jų šeimoms užtikrinimo iki detalesnio įsigilinimo į įmonės finansinius srautus, į ekonominės veiklos opcijas”, – antradienį „Žinių radijui” teigė V. Augustinavičius.

„Galbūt yra svarbu pritraukti papildomus investuotojus, kurie sustiprintu įmonę ir pašalintų poreikį konservuoti”, – pridūrė jis.

Anot prezidento patarėjo, tarpinstitucinė darbo grupė galėtų išnagrinėti ir klausimą, kodėl, kaip teigiama „Lifosos” įmonės ir profsąjungos atstovų, „EuroChem” priklausančios bendrovės kitose šalyse gali sėkmingai veikti.

„Čia mes matome skirtingas žinutes tiek iš administratoriaus, tiek iš įmonės atstovų apie tai, kiek sankcijų mechanizmas trukdo ar ne. Ir tokius klausimus galėtų atsakyti tarpinstitucinė darbo grupė, kuri išspręstų tiek veikiančių kontrolės mechanizmų problemas”, – teigė ji.

ELTA primena, kad liepos 3-iąją „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, kad bendrovė gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai.

Konservavimo metu dalį darbuotojų žadama išsaugoti.

Taip nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė oligarchui Andrejui Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į ES sankcionuojamų asmenų sąrašą.

„EuroChem Europe“ vadovas ir „Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcas Hechleris birželio pradžioje teigė, kad gamyklos ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, tačiau Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas tuomet sakė, kad toks variantas neįmanomas.

„Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas birželį sakė, kad dėl daugiau nei metus trunkančių apribojimų bendrovė jau prarado apie 100 mln. eurų pajamų. „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų), bendrovės pajamos sumažėjo beveik perpus – iki 274,5 mln. eurų (2021 metais – 526 mln. eurų).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją