„Tempas yra labai lėtas, nes dar 2020-ais metais buvo suformuota didelė ekspertų grupė, kuri diskutavo dėl visų mokestinių pasiūlymų. Jeigu neteikiama pilna mokesčių reforma, reiškia, to sutarimo valdančiojoje koalicijoje nėra. Ši mokesčių reforma yra didelis lūkesčių neišpildymas, įvertinus tai, kokia didelė visuomenės ir ekspertų dalis buvo įtraukta į visą procesą“, – interviu 15min.lt teigė patarėjas.

Pasak jo, reformos kėlimas į pavasarį kelia papildomą riziką, nes lieka mažai laiko iki Seimo rinkimų.

V. Augustinavičius teigimu, mokesčių reforma paverstų sistemą teisingesne, paskatintų investicijų plėtrą Lietuvoje.

„Šiuo metu ekonomikos augimas yra gerokai lėtesnis negu buvo anksčiau, investicijų poreikis yra didelis. Yra sprendimų, kuriuos reiktų padaryti, bet juos reiktų padaryti ne kaip atskiras iniciatyvas, o kaip vieną didelį mokestinį paketą“, – teigė V. Augustinavičius.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad apie mokesčių reformą anksčiau ir plačiau diskutuoti neleido ekonominis neapibrėžtumas ir susiklosčiusios aplinkybės – COVID-19 pandemija, vėliau – migrantų krizė, o dabar – karas Ukrainoje ir nestabilumas energetikos sektoriuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos