Vokiečių užsakymai sudarė 28 proc. visų "Audimo " pardavimų ir užėmė pirmą vietą bendrovės užsakovų sąraše.

"Tai sunki patirtis mums, nes vieną dieną sužinai, kad didelis ir patikimas klientas nebeturi kredito limito. O šios įmonės užsakymus jau pradėjome įgyvendinti, labai daug gaminių pradėta siūti siuvyklose, kur investuotos mūsų įmonės lėšos. Džiaugiamės, kad viskas pagaliau išsisprendė mūsų įmonės naudai", - teigia AB "Audimas" pardavimų finansininkė Vilma Petraitienė.

Ji pridūrė, kad "Audimas" ir toliau tieks gaminius šiam užsakovui, bet tik pasirašę sutartis, kurios apsaugotų įmonę nuo tokių netikėtų neatsiskaitymų.

"Vokietijos bendrovė paskelbta nemoki dėl apyvartinių lėšų trūkumo. Nors įmonės kreditingumo vertinimas rodė gerą bendrovės istoriją ir augančią apyvartą, tačiau stambi Vokietijos įmonė jau keletą mėnesių bandė išgyventi tiekėjų sąskaita – reikalaudama užsakymus tiekti taikant atidėto mokėjimo terminus", - sako "Coface Baltics" Draudimo sutarčių valdymo departamento direktorius Egidijus Balčiūnas.

Dėl "Hucke" nemokumo nukentėjo ir tekstilės gaminių tiekėjai kitose šalyse, nuostoliai siekia kelis milijonus eurų. Mėnesio bėgyje turi įvykti "Hucke" akcininkų susirinkimas, kur bus sprendžiama, ar įmonę sanuoti, ar skelbti bankrotą.

Pasak V. Petraitienės, iš patirties galima sakyti, kad "gerai atsiskaito skandinavai, prasčiau - Didžiosios Britanijos tekstilės gaminių užsakovai, o blogiausiai - Rusijos ir ofšorinės įmonės, pavyzdžiui - registruotos Kipre".

E. Balčiūno teigimu, pastaraisiais metais tekstilės sektoriuje yra išmokamos didžiausios draudimo kompensacijos. "Tekstilės sektorius yra rizikingas. Nors jis paremtas ilgalaikiais santykiais, bet Vakaruose pastebima aiški tendencija, kad įmonės bankrutuoja arba nebevykdo veiklos ir jų surasti tampa neįmanoma", - sakė jis.

Vien per kelis pastaruosius metus "Coface Baltics" Lietuvos tekstilės įmonėms išmokėjo daugiau kaip 2 mln. litų draudimo išmokų – didžiulių nuostolių patyrė nuo nepatikimų užsienio partnerių nukentėję "Linas Nordic" (870 tūkst. litų), "Linų audiniai" (287 tūkst. litų), kitos bendrovės.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės