aA
Buvęs Valstybinio turizmo departamento turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas Žentelis bankrutavusios įmonės „Travelonline Baltics“ savininko Pauliaus Jasaičio metamus kaltinimus vadina laužtais iš piršto.
Atsiliepė liūdnai pagarsėjusių verslininkų apkaltintas buvęs pareigūnas: man tai didelė naujiena
© DELFI / Domantas Pipas

„Tokie iš piršto laužti asmeniniai kaltinimai verčia pradėti galvoti apie galimybę kreiptis dėl šmeižto“, – sakė jis.

Antradienį DELFI paskelbė publikaciją „Po verslo partnerių dūrio pats kreipėsi į FNTT, bet viską vainikavo žmonos išdavystė“.

Kiti joje P. Jasaičio ir „Travelonline Baltics“ direktorės Eglės Lenkovičienės paminėti asmenys jiems metamus kaltinimus neigė arba ignoravo.

Didelė naujiena

Buvusi T. Žentelio darbovietė likviduota 2019 metų sausio 1 dieną. Kaip informavo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) atstovė Natalija Jarmulkovič, Valstybinis turizmo departamentas nutraukė savo veiklą, o jos atstovaujamai tarnybai suteikti įgaliojimai vykdyti turizmo paslaugų teikėjų priežiūrą.

„Papildomai informuojame, kad tarnyba nėra Turizmo departamento teisių ir pareigų perėmėja, todėl pakomentuoti jūsų nurodytų klausimų negali“, – sakė ji.

T. Žentelis šiandien užsiima verslo ir asmeninėmis konsultacijomis.

„Nuo 2018 metų pabaigos nedirbu Turizmo departamente ir jo funkcijas perėmusioje Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, todėl esu atitrūkęs nuo šios srities ir visų detalių nepamenu. Taip pat atkreipiu dėmesį į tai, jog aš asmeniškai jokių patikrinimų neatlikdavau, nes tai neįėjo į mano pareigas. Kalbant apie „Travelonline Baltics“ patikrinimą, jokio išskirtinumo nepamenu – buvo eilinis patikrinimas, todėl nieko neįprasto nebuvo“, – pasakojo jis.

Pašnekovas nurodė, kad P. Jasaitis ir E. Lenkovičienė (anksčiau Juknaitė) kreipėsi ne tik į redakciją, bet ir į teismą su ieškiniu dėl neturtinės žalos priteisimo dėl neva sugadintos reputacijos „Travelonline Baltics“ atveju, kur jis yra vienas iš atsakovų.

„Kaip tik šioje byloje ir nagrinėjami visi susiję klausimai, dėl Turizmo departamento veiksmų. Pirmos instancijos teisme ieškovai pralaimėjo, tačiau kreipėsi su apeliacija į Vilniaus apygardos teismą ir byla toliau nagrinėjama. Manau teisme bus aiškiai atsakyta į visus klausimus, nes kol kas P. Jasaičio interpretuojami faktai apie terminų nesilaikymą bei netinkamą informavimą yra grįsti tuo, kad jam tai nepatiko, nors kokios konkrečiai procedūros buvo pažeistos dar neteko girdėti, taigi lauksime teismų išvadų, ir detaliau komentuoti nenorėčiau“, – sakė jis.

T. Žentelis teigė, kad siekis diskredituoti įmonę – vienas iš argumentų ieškinyje, tačiau Turizmo departamentas tuo metu informavo vartotojus (turistus) apie tai, jog „Travelonline Baltics“ buvo panaikintas kelionių organizatoriaus pažymėjimas.

„Ir tai yra faktas, kurio niekas neginčijo. Taip pat faktas, jog Turizmo įstatymas numato, jog asmenys neturintys nepriekaištingos reputacijos, negali būti kelionių organizatoriaus, t. y. negali gauti kelionių organizatoriaus pažymėjimo 5 metus. Taigi, mano asmenine nuomone, faktas, jog „Travelonline Baltics“ kaip kelionių organizatorius ir kelionių agentas tapo nemokus, paliko likimo valiai per 120 (jei gerai pamenu) savo klientų (nesuteikė paslaugų ir negrąžino pinigų), kaip kelionių organizatorius ir per 2 tūkst. turistų, kaip kelionių agentas („Tez Tour“ ir „Novaturo“ kelionės), draudimo įmonė pripažino šį faktą draudiminiu įvykiu ir atlygino finansinius nuostolius – labiau diskredituoja įmonę, nei Turizmo departamento pranešimai apie faktus, kurių tuo metu niekas neginčijo“, – dėstė buvęs pareigūnas.

T. Žentelis pridūrė, kad P. Jasaičio teiginiai apie tai, kad jis skambino su pasiūlymu, kad kažkas nori įmonę įsigyti, jam yra didelė naujiena.

„Aš apskritai abejoju, kad esu asmeniškai bendravęs su P. Jasaičiu, ypač klausimais susijusiais su „Travelonline Baltics“, kadangi kaip minėjau, aš jokiuose patikrinimuose nedalyvaudavau. Tokie, iš piršto laužti asmeniniai kaltinimai verčia pradėti galvoti apie galimybę kreiptis dėl šmeižto, kadangi vis sugalvoja visokių versijų apie mano asmeninį suinteresuotumą šioje istorijoje, nors nėra pateikęs jokių prielaidų, kodėl aš tuo galėčiau būti suinteresuotas, išskyrus tai, jog einant valstybės tarnautojo pareigas, siekiau jas atlikti tinkamai, t. y. imtis reikiamų veiksmų, kurie buvo numatyti Turizmo departamento veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Labai tikiuosi, jog teismai neilgai trukus sudėlios taškus šioje istorijoje“, – sakė jis.

Paulius Jasaitis
Paulius Jasaitis
© DELFI / Domantas Pipas

Neigia

P. Jasaičio paminėtas „Baltic Tours Group” vadovas Sigitas Fabijonavičius nurodė, kad jo įmonei kaltinimai nėra pareikšti.

„Dėl palaikomų ryšių su fiziniais asmenimis komentuoti nenorėtume, bet jei jūsų tyrimui yra aktualu dėl santykių palaikymo su buvusia P. Jasaičio sutuoktine, tai patvirtinu, kad buvusia sutuoktine nesu turėjęs jokio kontakto ir jos nepažįstu“, – sakė jis.

DELFI taip pat sulaukė advokatės Liudvikos Meškauskaitės kontoros prašymo, kuriame dėstoma, kad jų klientei įmonei „Berta AND“ (buvusi „VIP Viešosios informacijos partneriai“) niekada nebuvo pradėtas joks ikiteisminis tyrimas ar pareikšti įtarimai.

Nekomentuoja

Buvęs „Travelonline Baltics“ vadovas Arūnas Navickas P. Jasaičio teiginių nekomentavo.

„Tarp manęs ir P. Jasaičio yra daug bylų, net nelabai norėčiau santykių aiškintis per žiniasklaidos priemones. Nuo komentarų susilaikyčiau“, – sakė jis.

Kitas buvęs „Travelonline Baltics“ vadovas Tadas Rimkus telefonu sakė, kad tai labai sena istorija, o į laišką neatsakė.

Buvęs „VIP Viešosios informacijos partneriai“ vadovas Giedrius Galdikas nurodė savo asmeninę pašto dėžutę, tačiau į laišką neatsakė.

Kitiems P. Jasaičio minimiems asmenims DELFI prisiskambinti nepavyko, o į laiškus jie dar neatsakė.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba P. Jasaičio teiginių nekomentuoja, nes to neleidžia Pranešėjų apsaugos įstatymas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.2857

Patvino sostinės Upės gatvė: ragina rinktis kitą maršrutą

Penktadienį „Grinda“ socialiniame tinkle pranešė, kad Vilniuje, Upės gatvėje, įvyko...

Per metus perpus mažėjo bankrotų: analitikai įspėja, kad tai netruks ilgai (3)

Per pastaruosius metus bankrutuojančio ar bankrutavusio statusą įgijo beveik 700 juridinių...

Pramonė Lietuvoje šiemet padidėjo 12 proc. iki 6 mlrd. eurų

Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimai Lietuvoje per šių metų tris mėnesius, palyginti su...

Seime – naujas siūlymas dėl 0 promilių vairuotojams pavežėjams (11)

Lengvaisiais automobiliais keleivius už atlygį pagal užsakymą vežantiems vairuotojams siūloma...

Ministerija: nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui paskirstyta 73 mln. eurų paramos

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki penktadienio patvirtino 42,2 mln. eurų subsidijas nuo...

Top naujienos

Ekspertas kritikuoja valdžios planą: tas yra tiek pat saugu, kiek leisti pabučiuoti kryželį prie įėjimo (79)

Buvęs Ekspertų tarybos narys, matematikos mokslų daktaras Vaidotas Zemlys-Balevičius sukritikavo...

Vilnietei sukėlė šoką užrašai požeminėje perėjoje: ar tai įmanoma vienoje iš ES sostinių? (123)

Dar vienoje Vilniaus požeminėje perėjoje nemalonūs praeiviams užrašai ir piešiniai. Į...

Patvino sostinės Upės gatvė: ragina rinktis kitą maršrutą

Penktadienį „Grinda“ socialiniame tinkle pranešė, kad Vilniuje, Upės gatvėje, įvyko...

Koronaviruso duomenys Lietuvoje: užfiksuoti 1278 nauji atvejai, mirė 14 žmonių paskiepyta beveik 25 tūkst. žmonių (222)

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo nustatyti 1278 nauji koronaviruso atvejai, dar 14 žmonių mirė,...

„Popierinis“ kelias ir tiltas grasina namų griovimais Balsiuose: gyventojai nė nebegali užsiimti remontu (309)

Balsių bendruomenės sukilusios dėl planuojamo naujo kelio ir tilto, kuris turėtų sujungti...

Per metus perpus mažėjo bankrotų: analitikai įspėja, kad tai netruks ilgai (3)

Per pastaruosius metus bankrutuojančio ar bankrutavusio statusą įgijo beveik 700 juridinių...

Paulius Gritėnas. Grybauskaitė buvo teisi – Putino Rusija yra teroristinė valstybė (5)

Vienas skambiausių buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymų atrodo vis...

Maskva pagrasino Čekijai atsaku, „kokio nesapnavo net baisiausiame sapne“ (492)

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sureagavo į...

Mirusiu laikytas ir po 25 metų atsiradęs Lietuvos sporto komentatorius teismo pripažintas gyvu (61)

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį gyvu pripažino buvusį sporto komentatorių...

Artimiesiems išsipasakojusi moteris sulaukė ne palaikymo, o „pamokymo“: aš taip gyvenau, močiutė taip gyveno, tai ko tu čia užsimanei? (5)

Sakoma, kad pasidalinus laime ji dvigubai padidėja, o pasidalinus skausmu, šis dvigubai sumažėja....