Visų projektų vertė siekia 8 mln. eurų, tačiau kol kas numatyta kiek daugiau nei 3 mln. eurų.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos vadovas Renaldas Augustinavičius sako, kad šiuo metu tvarkoma Kalnų parko estrada – bus suremontuoti mediniai žiūrovų ir estrados suolai, laiptai tribūnose.

„Nusipirkome tik dalį darbų, sutvarkyti amfiteatrą ir tribūnas, nes 2021 metais planuoja būti studentų dainų šventė „Gaudeamus“, norime per žiemą „pašturmuoti“ ir paruošti nors tas sėdimąsias dalis“, – BNS sakė R. Augustinavičius.

Darbus numatoma baigti iki kitų metų gegužės, juos už 839 tūkst. eurų atliks bendrovė „Rekreacinė statyba“.

„Yra dažomos ir valomos metalinės konstrukcijos, jeigu reikia – taisomos, tvirtinamos ir keičiama visa medinė dalis. Tribūna, didelė metalinė konstrukcija ir amfiteatras, kuris yra šlaite, išardomos nereikalingos pakylos“, – BNS sakė „Rekreacinės statybos“ vadovas Aidas Žeimys.

Anot Vilniaus pilių direkcijos vadovo, vėliau, jei Kultūros ministerija skirs daugiau lėšų, planuojama iš pagrindų sutvarkyti estradą – pakeisti šokių aikštelę, lietaus nuotekų sistemą bei visą infrastruktūrą.

Dainų švenčių ansamblių vakarai Dainų slėnyje vyksta nuo 1970 metų.

Bus tvarkomas Trijų Kryžių kalnas bei Didžioji Griova

Direkcija jau du kartus skelbė ir Trijų Kryžių kalno bei Didžiosios Griovos sutvarkymo konkursus, tačiau rangovų pasiūlymai buvo per brangūs.

„Skelbėm konkursus, bet gavome per brangius pasiūlymus, tada kreipėmės į Kultūros ministeriją, kad padidintų finansavimą ir ministerija spręs. Kai sulauksime jos patvirtinimo, kad didina finansavimą, tada iš naujo skelbsime. Bet kad nesėdėtume rankas sudėję, mes lygiagrečiai skelbiame rinkos konsultacijas“, – teigė direkcijos vadovas.

Anot jo, Trijų Kryžių kalno rekonstrukcijai šiuo metu skirta 1 mln. eurų, Didžiajai Griovai – 1,4 mln. eurų. Kol kas neaišku, kada šios teritorijos bus sutvarkytos. Pasak R. Augustinavičiaus, vien rangos darbai užtruktų apie 18 mėnesių.

Kultūros ministerijos atstovė Jana Mikulevič BNS patvirtino, kad prašymas dėl finansavimo gautas, tačiau dėl jo spręs nauja vadovybė.

„Prašymas skirti daugiau lėšų yra gautas, poreikis yra aiškus ir suprantama situacija, bet sprendimų jau šiek tiek teks palaukti atitinkamai atėjus naujai vadovybei“, – teigė ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėja J. Mikulevič.

Čia planuojama sutvarkyti aplinką, apšviesti laiptus, įrengti pėsčiųjų takus ir kitaip sutvarkyti infrastruktūrą.

„Trijų Kryžių kalne turi būti sutvarkyta teritorija, kryžių paminklo aplinka, laiptai apšviesti. O Didžiojoje Griovoje, viename iš didžiausių gamtinių perlų Vilniaus mieste, būtų pėsčiųjų takai su lankymui skirta informacine infrastruktūra“, – BNS sakė Vilniaus pilių direkcijos vadovas.

Visą Kalnų parką sudaro kelios kalvos: Trijų kryžių, ant kurio stovi atstatytas Trijų Kryžių paminklas, Stalo, Gedimino kapo ir Bekešo kalnai. XIX amžiaus viduryje į Vilnelę nušliuožė didelė Bekešo kalno dalis. Beveik 400 metrų ilgio raguva, arba Didžioji Griova, atskiria Stalo ir Piliakalnio kalnus, o leisdamasi žemyn nuo pagrindinio kalvyno dar atskiria ir Gedimino kapo bei Altanos kalnus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės