aA
Koronavirusas koją pakišo ne visoms įmonėms. Lietuviško kapitalo daiktų interneto įmonė „Teltonika“ gali pasidžiaugti augančia apyvarta, didėjančiu kolektyvu ir keliamais atlyginimais. O dabar bendrovė dar ir turi ambicingus plėtros planus – iki 2024 metų įkurti „Teltonika High Tech Hill“ pastatų kompleksą, kuriame bus sukurta apie 2000 naujų darbo vietų.

Delfi laidoje „Piniginiai reikalai“ kalbėtasi apie pavyzdžius, kaip pandemija nesustabdė įmonių investicijų ir plėtros planų. Vienas tokių pavyzdžių – „Teltonika“ įmonių grupė. Ši kompanija Lietuvoje veiklą pradėjo dar 1998 metais. Šiuo metu įmonėje skirtingų produktų vystymas padalintas į atskiras bendroves: „Teltonika Telematics“ atsakinga už transporto valdymo sprendimus, GPS, „Teltonika Networks“ – tinklo įranga, kaip maršrutizatoriai, modemai, „Teltonika EMS“ – elektronikos gamybos paslaugos, „Teltonika Telemedic“ – inovatyvūs produktai medicinos srityje.

„Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas Arvydas Paukštys pasakoja, kad visos veiklos yra augančios, jau šiuo metu yra ieškoma apie 100 naujų darbuotojų, o atlyginimai kasmet didėja apie 20–30 proc.

Laukia sertifikato plaučių ventiliatorių gamybai

Dar pavasarį prasidėjus pandemijai Lietuvoje ir įvedus pirmąjį karantiną, „Teltonika“ pranešė, kad gamins plaučių ventiliavimo įrangą. Kaip laidoje pasakojo A. Paukštys, šiuo metu yra pagamintas prototipas, laukiama sertifikato, tuomet būtų užsiimama didesne gamyba.

„Vasarą poreikio banga nukrito, bet mes tęsiame sertifikavimo procesą. Jis ilgas, laukiame klinikinių testų pabaigos, kad galėtume eksportuoti į visą pasaulį. Klinikinių testų bandymas vasarą buvo sustojęs, niekas neskubėjo. Dar mėnesį laukiame kada ten bus ištestuota, tada galėsime pradėti masinę gamybą“, – teigė jsi ir minėjo, kad įranga būtų parduodama Europoje, Lotynų Amerikoje, Indijoje.

Kaip priduria A. Paukštys, tikimasi, kad gavus sertifikatą pavyks parduoti pirmąjį šimtą plaučių ventiliavimo prietaisų, kad ir po kelis į skirtingas valstybes, o vėliau rinkti užsakymus tūkstančiais. Be to, po pandemijos ši įranga ir toliau bus gaminama, o telemedicinos sritis plėtojama.

Arvydas Paukštys
Arvydas Paukštys
© Stopkadras

„Nuo kovo turėtume pradėti gaminti širdies ritmo sutrikimo apyrankes. Tai irgi telemedicinos projektas, kurį darome bendrai su Kauno technologijų universitetu (KTU). Tai pirmas toks verslo–mokslo įdomus projektas, kai materializuoji visas idėjas ir parduodi masiniam vartotojui. Paskui kuriame daug kitų projektų, turime planų su diabeto nustatymu“, – sako A. Paukštys.

Įmonės augimą dalinasi su darbuotojais

„Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas pasakoja, kad šiuo metu apyvarta sėkmingai auga. Planuose – dar didesnis augimas ir naujos darbo vietos, tik darbuotojų sunku rasti.

„Norime šimtą darbo vietų sukurti per kelias savaites. Labai sudėtinga pritraukti žmones. Turime gamybą, bet dėl pandemijos reikia izoliuoti pamainas, sumažinti riziką. Mums dabar mažiausiai šimto žmonių trūksta. Dairėmės ir rajonuose, žiūrėjome gal plėtrą padaryti, padėti mažesniems rajonams. Ir Vilniuje čia gamyboje priimame labai daug žmonių dabar. Turime daug užsakymų, turime iššūkį juos pagaminti iki Naujų metų.

Jeigu įvykdysime visus užsakymus ir surasime tų žmonių skubiai, tai 34 proc. turėtume (metinis augimas – Delfi), jei nesiseks žmonių pritraukti taip greitai, tai bus koks 30–31 proc. augimas, toks minimalus“, – teigė A. Paukštys.

Pasak jo, visos keturios nišos augo ir tad visą laikotarpį nuo metų pradžios buvo įdarbinami nauji darbuotojai. Kaip teigia, metų pradžioje jų dirbo apie 650, o šiuo metu yra apie 960.

Reikia suprasti žmones, kad tai ką sukuriame kartu, kartu ir padaliname. Mūsų tikslas kiekvienais metais, po tuos 20–30 proc., tą sukurtą vertę pasidalinti su darbuotojais.
Arvydas Paukštys

„Mūsų verslo modelis toks, kad dirbame su visomis pasaulio šalimis. 150 šalių eksportuojame savo produkciją. Turime 17 pasaulio šalių biurus, ten dirba mūsų darbuotojai. Kai vienose šalyse buvo uždaryta, pavyzdžiui Indijoje visiškas „uždarymas“, ten prekių negalėjome net įvežti, sėkmingiau tada dirbo Lotynų Amerika. Tada virusas įsimetė į Lotynų Ameriką, pradėjome Azijoje dirbti, tad Europoje baigėsi pandemija. Taip einame ratu: vienose valstybėse nukrenta poreikis, kitose atsiranda. Taip mes subalansuojame tą riziką su daug klientų ir daug valstybių“, – apie verslą pasakoja A. Paukštys.

Kalbant apie darbuotojus ir jų pritraukimą į įmonę, A. Paukštys mini, kad stengiamasi mokėti didelios atlyginimus, o po kelių metų ir pasiekti „europinį lygį“. Pasak jo, darbo užmokestis įmonių grupėje vidutiniškai kasmet auga apie 30 proc.

„Šiemet, kiek Lietuvoje žiūrėjome, tai iš tokių įmonių, kurios turi tiek pat darbuotojų, mūsų atlyginimai aukščiausi Lietuvoje. Tai manau, kad mums seksis pritraukti darbuotojus, plius mes investuosime daug į mokymus, akademijos kūrimą. (…) Kadangi atlikome restruktūrizaciją, įmones padalinome pagal nišas. Bendras visų įmonių vidurkis pernai buvo 2800 eurų (neatskaičius mokesčių – Delfi), o šiemet turėtų būti apie 3300 eurų.

Mūsų tikslas kiekvienais metais, po tuos 20–30 proc., tą sukurtą vertę pasidalinti su darbuotojais. Čia labai paprasta formulė. Reikia suprasti žmones, kad tai ką sukuriame kartu, kartu ir padaliname. Jei nesukuriame, tai neturime ir ką padalinti. Robotizacija, laboratorija, eksporto rinkos, kurias turime, kuria vis didesnę pridėtinę vertę. Mūsų tikslas pasiekti darbo našumą virš 50 eurų į valandą, šiuo metu artėjame prie 40 eurų į valandą. Kai kurios pelno nišos tikriausiai greitai pasieks 100 eurų į valandą, nes yra aukštos pridėtinės vertės produktus, kuriantys projektavimas, vadyba. Gamyboje galbūt ten, kur ne robitzuotas darbas, dar tas našumas nėra toks aukštas, todėl stengiamės gamybą robotizuoti kiek tik įmanomau“, – laidoje „Piniginiai reikalai“ sakė A. Paukštys.

Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
© Bendrovės archyvas

Pasiteiravus, kokios specializacijos darbuotojų ieškoma, „Teltonika“ įmonių grupės įkūrėjas teigė, kad bendros profesijos apima inžineriją, programavimą, konstravimą, vadybą.

„Tai reiškia, kad nesvarbu kokią žmogus baigė specialybę, jei jis turi gebėjimų mokytis, mes jį kviečiame ir kartu besimokydami surasime jo talentus ir padėsime atsiskleisti. Daiktų interneto, B2B (verslas–verslui, angl. business to business) akademijas trys metai kaip vystome, norėtume šio lygmens kartelę pakelti aukščiau ir vesti tam tikrus mokymus ne tik savo darbuotojams, bet ir aplinkui studentams ar besidomintiems šitomis technologijomis. Norėtume į mokyklas ateiti parodyti, kad inžinerija, programavimas, aukštų kvalifikacijų žmogus visada turės galimybę daugiau pasiekti. Yra kur dirbti, svarbiausia, kad Lietuvoje aukštosios technologijos tikrai yra ateitis. Manyčiau, kad žmonės turi rinktis šias profesijas, orientuotis į techninių specialybių pasirinkimą ir turės jie kur pritaikyti savo gebėjimus ir atsiskleisti“, – teigė A. Paukštys.

Žmonės – mūsų nafta. Mūsų lietuviai tokie gabūs, kad neveltui tiek daug užsienio investicijų pritraukta į Lietuvą.
Arvydas Paukštys

Ateities planuose – ir mokykla

„Teltonikos“ planuose iki 2024 metų Vilniuje, Liepkalnyje, investuoti daugiau nei 220 mln. eurų ir pastatyti „Teltonika High Tech Hill“ pastatų kompleksą. Jame būtų įkurtos įmonių grupės laboratorijos, gamyba, daiktų interneto akademijos. Viso čia dirbti galėtų daugiau nei 3000 darbuotojų.

„Dabar vyksta projektavimas, iki sausio–vasario pabaigos turėtume turėti priešprojektinius pasiūlymus tam, kad galėtume turėti sąlygas projektavimui ir vasaros gale, jeigu biurokratija bus greita, turėtume turėti statybos leidimą. O miestelis tam, kad visi Vilniuje dirbantys ofisai susikraustytų į vieną vietą ir turėtų labai geras darbo sąlygas. Užduotis architektui buvo sukurti sąlygas – namai darbui. Žmogus turi jaustis patogiai, gerai ir ta teritorija mums leidžia sukurti idealias darbo sąlygas žmonėms, nes mes galvojame ne apie save, o apie kitus.

Manyčiau, kad visi tie dalykai, kas priklauso nuo mūsų, tikrai išspręsime. Aišku, statybininkai svajoja tuos 200 mln. gauti į statybas, bet čia buvo idėja su gamybos įranga. Vadinasi mes labai daug investuosime į robotus, įrangą, laboratorijas. Kai kurie statybininkai jau tikisi, kad labai brangiai pastatysiu tuos pastatus, tai turiu kai kuriuos nuliūdinti, kad čia biudžetas su investicijomis į darbo vietas ir darbo priemones“, – paminėjo A. Paukštys.

Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
© Bendrovės archyvas

Be to, laidoje prasitarė, kad teritorijoje dar lieka laisvos žemės aplinkui, kur kadanors galėtų būti pastatyta ir mokykla.

„Turiu svajonę mokyklą pastatyti ten kažkur šalia. Yra dar žemės aplinkui, kur būtų galima investuoti ir į mokymus. Nes visa sėkmės paslaptis labai paprasta – turi surasti bent dešimt talentų, kad jie dirbtų kartu vienam tikslui. Tokiu atveju tie dešimt talentų padarys daug daugiau kartu, šimtą kartų daugiau nei dešimt atskirai.

Tam, kad tie talentai dirbtų kartu, reikia sukurti tarpusavio pasitikėjimo ir pagarbos kultūrą. Jei mums pavyksta sukurti tokią kultūrą, tokiu atveju galime sakyti, kad kiekvienam iš tų talentų mes sudarome sąlygas atsiskleisti jo gebėjimams, kad žmogus būtų motyvuotas prisijungti prie mūsų komandos. Mes turime turėti lyderius, kurie atveria žmonėms ir sudaro sąlygas atsiverti, realizuoti savo gebėjimus ir galimybes. Tai strategija, kultūra, lyderiai yra mūsų sėkmės formulė. Svarbiausia tai, vardan ko tai darai. Turi būti kažkokia aukšta vizija.

Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
© Bendrovės archyvas

Mūsų pati didžiausia, aukščiausia vizija yra mūsų vertybės. Saugoti mūsų vertybes ir padėti kitiems mokytis, padėti kitiems tobulėti, neužkasti po žeme savo talentų. Mes esame tam, kad padėtume kitiems, o ne gyventume vien tik sau. Jeigu išėjus iš šio pasaulio visos materialios vertybės išnyksta, tai dvasines vertybes pasiimame su savimi. Darbai padaryti dėl kitų išlieka. Manyčiau, tai didelė prasmė vienytis, dirbti, mokytis patiems, mokyti kitus. Žmonės – mūsų nafta. Mūsų lietuviai tokie gabūs, kad neveltui tiek daug užsienio investicijų pritraukta į Lietuvą. Reikia padėti vieniems kitus sumobilizuoti aplink save. Parodyti savo gebėjimus ir tokiu atveju mūsų kraštas suklestės, ir ta gerovė ateis per mūsų darbus ir per mūsų rezultatus“, – mano A. Paukštys.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(95 žmonės įvertino)
4.5684

Vyksta tikrinimai ir keliuose, ir skelbimuose: trims panevėžiečiams gresia atsakomybė už nelegalią automobilių prekybą

Trys panevėžiečiai įtariami sukčiavimu ir veiklos vykdymu neturint tam leidimo. Įtariama, kad...

Vyriausybei – kritika dėl dar vieno Kaliningrado tranzito skandalo: nemokėjo paaiškinti Kremliaus „pučiamo burbulo“

Opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ parlamentaras Algirdas Butkevičius tvirtina,...

Kruizinių laivų sezonas Klaipėdos uoste gali tapti rekordiniu

Balandį startavęs kruizinių laivų sezonas Klaipėdos uostui šiemet ypač sėkmingas. Čia jau...

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Trečiadienį Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis"...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Top naujienos

Nausėda atėmė valstybės apdovanojimą iš čiuožėjų Drobiazko ir Vanago papildyta (3)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo...

Prieš paramą Ukrainai pradėtas purvinas žaidimas: įvėlė Lietuvos pilietį, klausimų kyla ir JAV (7)

Kurgi dingo pinigėliai, ar tik nebus visi ištaškyti? Tokias ir panašias sąmokslo teorijas apie...

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų (35)

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Paaiškėjo, kas tapo Delfi „Metų Moterys 2022” nugalėtojomis: rezultatai nustebino (6)

Ne vienerius metus iš eilės vykstantys tradiciniai Delfi „ Metų Moterys “ rinkimai jau turi...

Vaizdo įrašuose – iš Krymo bėgantys rusai Krymo totorių lyderis: turite tučtuojau palikti pusiasalio teritoriją (10)

Po sprogimų laikinai okupuotame Kryme – Novofedorivkoje esančiame kariniame aerodrome – prie...

Transliacija / Delfi rytas. Apsinuodijimas grybais: kaip atpažinti ir kada nedelsiant kreiptis į medikus?

Lietuvoje auga apie 400 rūšių grybų, iš kurių nuodingomis laikomos apie 40 rūšių. Visus...

Vaizdai vandenyne gali šokiruoti: išvydę tai savo akimis pakeičia įpročius

„Vandenynų taršos problemos didžiulės, o siūlomi sprendimo būdai – įvairiausios direktyvos,...

Ukrainietes užgauliojusi rusų turistė sulaukė atpildo: sugadinote man atostogas (3)

Turistė iš Rusijos Zalcburgo gatvėje pristojo prie pabėgėlių iš Ukrainos ir įžeidinėjo...

Karas Ukrainoje. Baisi naktis centrinėje Ukrainoje: per Rusijos smūgius žuvo 13 civilių Zelenskis: šis karas prasidėjo Krymu ir Krymu baigsis

Virš Zaporižės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai paskelbė...