aA
Koronavirusas koją pakišo ne visoms įmonėms. Lietuviško kapitalo daiktų interneto įmonė „Teltonika“ gali pasidžiaugti augančia apyvarta, didėjančiu kolektyvu ir keliamais atlyginimais. O dabar bendrovė dar ir turi ambicingus plėtros planus – iki 2024 metų įkurti „Teltonika High Tech Hill“ pastatų kompleksą, kuriame bus sukurta apie 2000 naujų darbo vietų.

Delfi laidoje „Piniginiai reikalai“ kalbėtasi apie pavyzdžius, kaip pandemija nesustabdė įmonių investicijų ir plėtros planų. Vienas tokių pavyzdžių – „Teltonika“ įmonių grupė. Ši kompanija Lietuvoje veiklą pradėjo dar 1998 metais. Šiuo metu įmonėje skirtingų produktų vystymas padalintas į atskiras bendroves: „Teltonika Telematics“ atsakinga už transporto valdymo sprendimus, GPS, „Teltonika Networks“ – tinklo įranga, kaip maršrutizatoriai, modemai, „Teltonika EMS“ – elektronikos gamybos paslaugos, „Teltonika Telemedic“ – inovatyvūs produktai medicinos srityje.

„Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas Arvydas Paukštys pasakoja, kad visos veiklos yra augančios, jau šiuo metu yra ieškoma apie 100 naujų darbuotojų, o atlyginimai kasmet didėja apie 20–30 proc.

Laukia sertifikato plaučių ventiliatorių gamybai

Dar pavasarį prasidėjus pandemijai Lietuvoje ir įvedus pirmąjį karantiną, „Teltonika“ pranešė, kad gamins plaučių ventiliavimo įrangą. Kaip laidoje pasakojo A. Paukštys, šiuo metu yra pagamintas prototipas, laukiama sertifikato, tuomet būtų užsiimama didesne gamyba.

„Vasarą poreikio banga nukrito, bet mes tęsiame sertifikavimo procesą. Jis ilgas, laukiame klinikinių testų pabaigos, kad galėtume eksportuoti į visą pasaulį. Klinikinių testų bandymas vasarą buvo sustojęs, niekas neskubėjo. Dar mėnesį laukiame kada ten bus ištestuota, tada galėsime pradėti masinę gamybą“, – teigė jsi ir minėjo, kad įranga būtų parduodama Europoje, Lotynų Amerikoje, Indijoje.

Kaip priduria A. Paukštys, tikimasi, kad gavus sertifikatą pavyks parduoti pirmąjį šimtą plaučių ventiliavimo prietaisų, kad ir po kelis į skirtingas valstybes, o vėliau rinkti užsakymus tūkstančiais. Be to, po pandemijos ši įranga ir toliau bus gaminama, o telemedicinos sritis plėtojama.

Arvydas Paukštys
Arvydas Paukštys
© Stopkadras

„Nuo kovo turėtume pradėti gaminti širdies ritmo sutrikimo apyrankes. Tai irgi telemedicinos projektas, kurį darome bendrai su Kauno technologijų universitetu (KTU). Tai pirmas toks verslo–mokslo įdomus projektas, kai materializuoji visas idėjas ir parduodi masiniam vartotojui. Paskui kuriame daug kitų projektų, turime planų su diabeto nustatymu“, – sako A. Paukštys.

Įmonės augimą dalinasi su darbuotojais

„Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas pasakoja, kad šiuo metu apyvarta sėkmingai auga. Planuose – dar didesnis augimas ir naujos darbo vietos, tik darbuotojų sunku rasti.

„Norime šimtą darbo vietų sukurti per kelias savaites. Labai sudėtinga pritraukti žmones. Turime gamybą, bet dėl pandemijos reikia izoliuoti pamainas, sumažinti riziką. Mums dabar mažiausiai šimto žmonių trūksta. Dairėmės ir rajonuose, žiūrėjome gal plėtrą padaryti, padėti mažesniems rajonams. Ir Vilniuje čia gamyboje priimame labai daug žmonių dabar. Turime daug užsakymų, turime iššūkį juos pagaminti iki Naujų metų.

Jeigu įvykdysime visus užsakymus ir surasime tų žmonių skubiai, tai 34 proc. turėtume (metinis augimas – Delfi), jei nesiseks žmonių pritraukti taip greitai, tai bus koks 30–31 proc. augimas, toks minimalus“, – teigė A. Paukštys.

Pasak jo, visos keturios nišos augo ir tad visą laikotarpį nuo metų pradžios buvo įdarbinami nauji darbuotojai. Kaip teigia, metų pradžioje jų dirbo apie 650, o šiuo metu yra apie 960.

Reikia suprasti žmones, kad tai ką sukuriame kartu, kartu ir padaliname. Mūsų tikslas kiekvienais metais, po tuos 20–30 proc., tą sukurtą vertę pasidalinti su darbuotojais.
Arvydas Paukštys

„Mūsų verslo modelis toks, kad dirbame su visomis pasaulio šalimis. 150 šalių eksportuojame savo produkciją. Turime 17 pasaulio šalių biurus, ten dirba mūsų darbuotojai. Kai vienose šalyse buvo uždaryta, pavyzdžiui Indijoje visiškas „uždarymas“, ten prekių negalėjome net įvežti, sėkmingiau tada dirbo Lotynų Amerika. Tada virusas įsimetė į Lotynų Ameriką, pradėjome Azijoje dirbti, tad Europoje baigėsi pandemija. Taip einame ratu: vienose valstybėse nukrenta poreikis, kitose atsiranda. Taip mes subalansuojame tą riziką su daug klientų ir daug valstybių“, – apie verslą pasakoja A. Paukštys.

Kalbant apie darbuotojus ir jų pritraukimą į įmonę, A. Paukštys mini, kad stengiamasi mokėti didelios atlyginimus, o po kelių metų ir pasiekti „europinį lygį“. Pasak jo, darbo užmokestis įmonių grupėje vidutiniškai kasmet auga apie 30 proc.

„Šiemet, kiek Lietuvoje žiūrėjome, tai iš tokių įmonių, kurios turi tiek pat darbuotojų, mūsų atlyginimai aukščiausi Lietuvoje. Tai manau, kad mums seksis pritraukti darbuotojus, plius mes investuosime daug į mokymus, akademijos kūrimą. (…) Kadangi atlikome restruktūrizaciją, įmones padalinome pagal nišas. Bendras visų įmonių vidurkis pernai buvo 2800 eurų (neatskaičius mokesčių – Delfi), o šiemet turėtų būti apie 3300 eurų.

Mūsų tikslas kiekvienais metais, po tuos 20–30 proc., tą sukurtą vertę pasidalinti su darbuotojais. Čia labai paprasta formulė. Reikia suprasti žmones, kad tai ką sukuriame kartu, kartu ir padaliname. Jei nesukuriame, tai neturime ir ką padalinti. Robotizacija, laboratorija, eksporto rinkos, kurias turime, kuria vis didesnę pridėtinę vertę. Mūsų tikslas pasiekti darbo našumą virš 50 eurų į valandą, šiuo metu artėjame prie 40 eurų į valandą. Kai kurios pelno nišos tikriausiai greitai pasieks 100 eurų į valandą, nes yra aukštos pridėtinės vertės produktus, kuriantys projektavimas, vadyba. Gamyboje galbūt ten, kur ne robitzuotas darbas, dar tas našumas nėra toks aukštas, todėl stengiamės gamybą robotizuoti kiek tik įmanomau“, – laidoje „Piniginiai reikalai“ sakė A. Paukštys.

Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
© Bendrovės archyvas

Pasiteiravus, kokios specializacijos darbuotojų ieškoma, „Teltonika“ įmonių grupės įkūrėjas teigė, kad bendros profesijos apima inžineriją, programavimą, konstravimą, vadybą.

„Tai reiškia, kad nesvarbu kokią žmogus baigė specialybę, jei jis turi gebėjimų mokytis, mes jį kviečiame ir kartu besimokydami surasime jo talentus ir padėsime atsiskleisti. Daiktų interneto, B2B (verslas–verslui, angl. business to business) akademijas trys metai kaip vystome, norėtume šio lygmens kartelę pakelti aukščiau ir vesti tam tikrus mokymus ne tik savo darbuotojams, bet ir aplinkui studentams ar besidomintiems šitomis technologijomis. Norėtume į mokyklas ateiti parodyti, kad inžinerija, programavimas, aukštų kvalifikacijų žmogus visada turės galimybę daugiau pasiekti. Yra kur dirbti, svarbiausia, kad Lietuvoje aukštosios technologijos tikrai yra ateitis. Manyčiau, kad žmonės turi rinktis šias profesijas, orientuotis į techninių specialybių pasirinkimą ir turės jie kur pritaikyti savo gebėjimus ir atsiskleisti“, – teigė A. Paukštys.

Žmonės – mūsų nafta. Mūsų lietuviai tokie gabūs, kad neveltui tiek daug užsienio investicijų pritraukta į Lietuvą.
Arvydas Paukštys

Ateities planuose – ir mokykla

„Teltonikos“ planuose iki 2024 metų Vilniuje, Liepkalnyje, investuoti daugiau nei 220 mln. eurų ir pastatyti „Teltonika High Tech Hill“ pastatų kompleksą. Jame būtų įkurtos įmonių grupės laboratorijos, gamyba, daiktų interneto akademijos. Viso čia dirbti galėtų daugiau nei 3000 darbuotojų.

„Dabar vyksta projektavimas, iki sausio–vasario pabaigos turėtume turėti priešprojektinius pasiūlymus tam, kad galėtume turėti sąlygas projektavimui ir vasaros gale, jeigu biurokratija bus greita, turėtume turėti statybos leidimą. O miestelis tam, kad visi Vilniuje dirbantys ofisai susikraustytų į vieną vietą ir turėtų labai geras darbo sąlygas. Užduotis architektui buvo sukurti sąlygas – namai darbui. Žmogus turi jaustis patogiai, gerai ir ta teritorija mums leidžia sukurti idealias darbo sąlygas žmonėms, nes mes galvojame ne apie save, o apie kitus.

Manyčiau, kad visi tie dalykai, kas priklauso nuo mūsų, tikrai išspręsime. Aišku, statybininkai svajoja tuos 200 mln. gauti į statybas, bet čia buvo idėja su gamybos įranga. Vadinasi mes labai daug investuosime į robotus, įrangą, laboratorijas. Kai kurie statybininkai jau tikisi, kad labai brangiai pastatysiu tuos pastatus, tai turiu kai kuriuos nuliūdinti, kad čia biudžetas su investicijomis į darbo vietas ir darbo priemones“, – paminėjo A. Paukštys.

Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
© Bendrovės archyvas

Be to, laidoje prasitarė, kad teritorijoje dar lieka laisvos žemės aplinkui, kur kadanors galėtų būti pastatyta ir mokykla.

„Turiu svajonę mokyklą pastatyti ten kažkur šalia. Yra dar žemės aplinkui, kur būtų galima investuoti ir į mokymus. Nes visa sėkmės paslaptis labai paprasta – turi surasti bent dešimt talentų, kad jie dirbtų kartu vienam tikslui. Tokiu atveju tie dešimt talentų padarys daug daugiau kartu, šimtą kartų daugiau nei dešimt atskirai.

Tam, kad tie talentai dirbtų kartu, reikia sukurti tarpusavio pasitikėjimo ir pagarbos kultūrą. Jei mums pavyksta sukurti tokią kultūrą, tokiu atveju galime sakyti, kad kiekvienam iš tų talentų mes sudarome sąlygas atsiskleisti jo gebėjimams, kad žmogus būtų motyvuotas prisijungti prie mūsų komandos. Mes turime turėti lyderius, kurie atveria žmonėms ir sudaro sąlygas atsiverti, realizuoti savo gebėjimus ir galimybes. Tai strategija, kultūra, lyderiai yra mūsų sėkmės formulė. Svarbiausia tai, vardan ko tai darai. Turi būti kažkokia aukšta vizija.

Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
Teltonika High Tech Hill (AKG vizualizacija)
© Bendrovės archyvas

Mūsų pati didžiausia, aukščiausia vizija yra mūsų vertybės. Saugoti mūsų vertybes ir padėti kitiems mokytis, padėti kitiems tobulėti, neužkasti po žeme savo talentų. Mes esame tam, kad padėtume kitiems, o ne gyventume vien tik sau. Jeigu išėjus iš šio pasaulio visos materialios vertybės išnyksta, tai dvasines vertybes pasiimame su savimi. Darbai padaryti dėl kitų išlieka. Manyčiau, tai didelė prasmė vienytis, dirbti, mokytis patiems, mokyti kitus. Žmonės – mūsų nafta. Mūsų lietuviai tokie gabūs, kad neveltui tiek daug užsienio investicijų pritraukta į Lietuvą. Reikia padėti vieniems kitus sumobilizuoti aplink save. Parodyti savo gebėjimus ir tokiu atveju mūsų kraštas suklestės, ir ta gerovė ateis per mūsų darbus ir per mūsų rezultatus“, – mano A. Paukštys.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(93 žmonės įvertino)
4.5591

Mauricas: nors darbo užmokestis pernai augo netikėtai sparčiai, ateityje to užtikrinti gali ir nepavykti

Statistikos departamentui paskelbus, kad realusis darbo užmokestis šalyje per praėjusius metus...

„Aprangos” grupės pelnas prieš apmokestinimą 2020 metais sumažėjo 48 proc. (1)

Mažmeninės drabužių prekybos grupės „Apranga“ neaudituotas konsoliduotas pelnas prieš...

„Luminor“ finansų vadovu paskirtas Palle Nordahl (1)

„ Luminor Bank AS“ stebėtojų taryba banko finansų vadovu paskyrė Palle Nordahlį, kuris taip...

Indijos ekonomika ketvirtą ketvirtį augo 0,4 proc. ir išvengė recesijos (1)

Indijos bendrasis vidaus produktas ( BVP ) 2020 m. ketvirtą ketvirtį augo 0,4 proc., palyginti su...

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų (3)

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausio mėnesio centrinės valdžios...

Top naujienos

Lietuvoje fiksuota nuo COVID-19 vakcinuoto žmogaus mirtis: mirė, praėjus vos kelioms minutėms po skiepo mirtis su skiepais nesiejama (427)

Lietuvos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) gavo informacijos, kad po vakcinacijos nuo...

„Vaisingumo klinikos“ tyrime finansų direktorius suimtas septynioms dienoms Prokuroras: Usonis prisipažino (283)

„Vaisingumo klinikos“ vadovai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdos įtariami slėpę pajamas ir taip...

Estų medikas apie rekordinius COVID-19 skaičius: po dviejų savaičių prasidės košmaras baigiasi vakcinų atsargos, padėtį vadina „daugiau nei kritine“ (158)

Kaip teigia Estijos Talino ligoninės vadovas Arkadijus Popovas, ribojimus, kuriuos šalies valdžia...

Navickienė: ilginant nedarbo išmokų mokėjimą, reikėtų sprendimų dėl tarifų (85)

Iškilus diskusijoms dėl nedarbo sistemos peržiūrėjimo, o profsąjungoms siūlant mokėti nedarbo...

Politologai nesutaria, ar TS-LKD nepadarė klaidos (657)

Penktadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ( TS-LKD ) iškelti...

Rekordinę ketvirtadienio šilumą jau savaitgalį keis grįžtantis šaltukas kitą savaitę laukiama tikro pavasario (33)

Vasario 25 – ąją Lietuvoje fiksuotas šilumos rekordas nuo pat 1989 – ųjų. Kybartuose...

Tikras pavasaris: pamaryje jau būriuojasi sugrįžę paukščiai

Atšilus orams į Lietuvą pamažu grįžta svetur žiemojantys paukščiai . Jie jau pasirodė...

Rusijoje per sprogimą daugiabutyje sunaikinta kavinė, sužeisti trys žmonės (9)

Rusijos Žemutiniame Naugarde sprogimui penktadienį sunaikinus kavinę buvo sužeisti trys...

Mauricas: nors darbo užmokestis pernai augo netikėtai sparčiai, ateityje to užtikrinti gali ir nepavykti

Statistikos departamentui paskelbus, kad realusis darbo užmokestis šalyje per praėjusius metus...

Bidenas: Krymas yra Ukraina, JAV niekuomet nepripažins aneksijos (9)

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos niekuomet...