Tiesa, reikia pažymėti, kad kainų tyrimą atliko Skandinavijos imigrantams skirtas portalas „The Local“, remdamasis daugiausia emigrantų, dažnai atvykusių iš aukšto pragyvenimo lygio valstybių, vertinimu, todėl Norvegijoje ir Danijoje gyvenantiems lietuviams tikrai ne visi dalykai gali pasirodyti nebrangūs.

Skandinavija.today pagal „The Local“ ir ir dailyscandinavian.com. parengė informaciją, ką Norvegijoje ir Danijoje galima įsigyti netikėtai pigiai.

Norvegija

1. Sauskelnės

Norvegijoje sauskelnės yra vienos pigesnių Europoje. Tačiau tą nulėmė ne vyriausybės programa, o daugiausia laisva rinka. Po to, kai prekybos centrų tinklas „Kiwi“ prieš 20 metų pradėjo taikyti dideles nuolaidas sauskelnėms, kad pritrauktų šeimas, prasidėjo kainų karas tarp prekybos centrų tinklų, kurio rezultatas – nedidelės sauskelnių kainos.

2. Elektromobiliai

Tarptautinės švaraus transporto tarybos tyrėjai praėjusiais metais ataskaitoje nurodė, kad dėl dosnių Norvegijos mokesčių lengvatų elektromobiliams jų įsigijimas ir priežiūra yra 27 proc. pigesni nei dyzeliu varomų automobilių.

Tiesa, kai kurios mokesčių lengvatos elektromobiliams nuo kitų metų nebegalios.

3. Lašiša ir sušiai

Norvegijoje išauginama didžioji dalis lašišų, tad būtų keista, jei lašiša čia būtų labai brangi.

4. Elektra

Antrojoje 2019 m. pusėje elektros kaina Norvegijoje buvo mažesnė nei ES vidurkis ir gerokai mažesnė nei Danijoje.

5. Sportas ir sporto klubai

Norvegijoje gyvenantys užsieniečiai pastebi, kad sporto klubų abonemento kaina čia yra palyginti neaukšta, o tokie dalykai kaip futbolo aikštės apskritai yra nemokami.

6. Trobelių nuoma

Išsinuomoti trobelę ar panašų atostogų būstą per „Airbnb“ Norvegijoje gali būti pigiau nei kitur.

7. Būstas

Nors tai gali skambėti keistai, imigrantai, ypač atvykę iš Jungtinės Karalystės, pastebi, kad būsto nuoma ar netgi pirkimas Norvegijoje yra pigesni nei jų gimtojoje šalyje.

8. Panaudotas sportinis inventorius

Norvegai mėgsta sendaikčių turgus ir perka daug sportinio inventoriaus, o tai reiškia, kad iš antrų rankų galima įsigyti kokybiškų slidžių, dviratį ar kitokio lauko sporto inventoriaus.

Ko gero, verta priminti, kad kai kurie įspūdingi dalykai Norvegijoje yra visiškai nemokami, pavyzdžiui, gausybė slidinėjimo trasų, kalnų kelių ir takų arba subsidijuojami keltai.

Danija

1. Namai užmiestyje

Kaimiškose Danijos vietovėse galima įsigyti namelį už palyginti nedidelę kainą. Už miesto esančių namų kainos itin stebina emigrantus iš tokių šalių kaip Vokietija ar Jungtinė Karalystė.

2. Telefono planai ir internetas

Internetas Danijoje yra vienas greičiausių ir, palyginus su daugeliu kitų šalių, pigus.

3. Alus ir cigaretės

Prekybos centruose Danijoje alus yra pastebimai pigesnis nei Švedijoje, Norvegijoje ar Suomijoje.

Cigaretės yra pigesnės nei Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje ar Airijoje, tačiau visgi brangesnės nei daugumoje kitų Europos šalių.

4. Privačios mokyklos

Nemokamų mokyklų sistema Danijoje, užtikrinanti, kad privačios mokyklos taip pat būtų finansuojamos vyriausybės, reiškia, jog privačios mokyklos Danijoje nėra brangios.

5. Pienas

Pienas ir pieno produktai Danijoje paprastai būna pigesni ar bent jau kainuoja panašiai kaip kitose šalyse, kuriose maisto produktai yra pigesni nei Danijoje.

6. Ekologiški gaminiai ir maisto produktai

Daugelis atvykėlių pastebi, kad ekologiški gaminiai ir maisto produktai Danijoje yra palyginti pigūs.

7. Savivaldybės organizuojamos veiklos vaikams

Danijoje savivaldybės visus metus, o ypač vasarą, organizuoja daug įvairių veiklų vaikams. Jos paprastai yra nemokamos arba labai nebrangios. Gyvenantys Kopenhagoje idėjų gali rasti čia.

8. Baseinų ir sporto klubų narystė

Imigrantai pastebi, kad Danijoje sporto klubų ir baseinų abonementų kainos ir stebinamai nedidelės. Kitokio vandens sporto kainos taip pat yra palyginti neaukštos.

Šaltinis
Temos
Šis straipsnis yra iš portalo skandinavija.today. Be leidimo kopijuoti draudžiama.
skandinavija.today
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)