„Jeigu tie žmonės, kurie buvo išvaryti nemokamų atostogų, neturėjo draudimo, vadinasi, jie už save už tą laikotarpį turi susimokėti. Arba jei priimam sprendimą, aš tada klausiu, kodėl dvigubas standartas? Tuos, kur išvijo į nemokamas atostogas, jiems nereikia susimokėti, o tuos, kuriuos išvijo išvis į gatvę ir jie nenuėjo į Darbo biržą, tiems reikia patiems mokėti. Negali taip būti“, - trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje piktinosi A. Sysas.
Pasak parlamentaro, sprendimą, kad už privalomąjį sveikatos draudimą neteks mokėti pagal darbo sutartį dirbusiems ir nemokamų atostogų išėjusiems ar išvarytiems žmonėms, priėmė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Politikas teigia, kad, jo žiniomis, antradienį VMI vyko pasitarimas, kuriame ir buvo nutarta sveikatos draudimo mokesčio iš šių žmonių nereikalauti.
DELFI primena, kad šiemet preliminariose gyventojų pajamų mokesčio deklaracijose, kurias parengė VMI, dalis gyventojų rado informaciją, kad jie yra skolingi už privalomąjį sveikatos draudimą, nes niekur nebuvo drausti.
Kol kas nėra suskaičiuota, kiek tokių gyventojų galėtų būti.
Finansų ministrė Ingrida Šimonytė aiškina, kad tokia prievolė buvo visuomet, tik esą šiais metais ji buvo pradėta taikyti nuosekliau. Jos teigimu, vienintelė PSD naujovė yra sprendimas vietoj 10 proc. vidutinio darbo užmokesčio sudarančios įmokos imti 72 Lt (9 proc. nuo minimalios algos).
„Žmonės, kurie nemoka įmokų, nes nėra samdomi arba neturi individualios veiklos ir panašiai, turėjo pareigą mokėti 10 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio PSD įmokas kiekvieną mėnesį. Ta prievolė galiojo seniai, tiesa, ji nebuvo realiai pritaikyta. Visų pirma norėčiau akcentuoti, kad nuo praėjusių metų ta prievolė buvo sumažinta. Tai buvo padaryta objektyviai įvertinus, kad valstybė nemokamą gydymą garantuoja PSD mokant nuo minimalios algos, tai yra 72 Lt per mėnesį“ – yra sakiusi finansų ministrė.