„Seime yra pateikti du Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimai restoranams ir viešbučiams, Seimas turės apsispręsti. Vyriausybėje Ekonomikos ir inovacijų ministerija birželio mėnesį pateikė tam tikras detales apie tai, jog matytume prasmę pratęsti šitą lengvatą. Yra ir kitų nuomonių, Seimas apsispręs“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandoje Seime sakė Laisvės partijos į Vyriausybę deleguota ministrė.

„Aš matyčiau prasmę pratęsti šitą lengvatą“, – pridūrė ji.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šią savaitę teigė, jog maitinimo įstaigoms PVM lengvata nebus patęsta, bet verslui gali būti pasiūlytas mokesčių atidėjimas, jei įmonių sąskaitos už energijos išteklius viršys 10 proc. sąnaudų.

Lengvatinis 9 proc. PVM tarifas vietoj įprasto 21 proc. maitinimo įmonėms įvestas nuo 2021-ųjų liepos, padedant restoranams, kavinėms išgyventi pandemijos įvestus ribojimus.

Pasak finansų ministrės, bus svarstoma, ar palikti lengvatinį PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms. Jis taikomas septynerius metus ir baigia galioti šių metų pabaigoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)