„Smulkioji ne maisto prekyba nėra uždrausta. Internetu, telefonu, socialiniuose tinkluose žmonės ir toliau gali užsisakyti jiems reikiamas prekes, jeigu jos yra pristatomos į namus arba atsiėmimo punktuose. Tie atsiėmimo punktai gali nebūti labai sudėtingi – prie savo krautuvės durų galima įrengti bekontaktį atsiėmimo punktą. Prekyba nuotolinėmis, bekontaktėmis priemonėmis yra leidžiama Lietuvoje“, – Seime per Vyriausybės valandą sakė A. Armonaitė, atsakydama į „valstietės“ Laimos Mogenienės klausimą.

Ministrė nurodė, kad ketvirtadienį apie tai kalbėsis su prekybininkais.

„Šiandien po pietų susitinku su prekybininkais – ir didžiausiais, ir mažaisiais – ieškosime sprendimo, kaip galima sumažinti žmonių kontaktus, bet ir toliau prekiauti tomis nuotolinėmis, bekontaktėmis priemonėmis“, – teigė A. Armonaitė.

Vyriausybės priimtu nutarimu nuo trečiadienio turgavietėse galima prekiauti tik maistu, tuo metu parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto prekyba, nedraudžiama prekiauti ir ne maisto prekėmis.

Nuo trečiadienio įsigaliojus griežtesniems karantino ribojimams, smulkaus ir vidutinio verslo atstovai kritikuoja taisykles, ribojančias jų veiklą, ir sako, kad aiškinsis, ar taip nepažeidžiamas Konkurencijos įstatymas.

Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)