„Mano, kaip Laisvės partijos pirmininkės ir ministrės, žinia yra viena: turime visi kartu dirbti tam, kad nei šiais, nei kitais metais nebūtų naujo karantino. “, – rašo ministrė.

Ji taip pat nepalaiko papildomų ribojimų verslui įvedimo.

„Galimybių pasas pasiteisino. Tai įrankis, kuris leido neuždaryti veiklų bei skatinti skiepijimą. Paskutinio pusmečio vakcinacijos pikas buvo pasiektas rugpjūčio 5 d. (25 tūkst. vakcinacijų) – kitą dieną, po to kai išėjo žinia apie Galimybių paso plėtrą nuo rugsėjo mėnesio.

Kontroliuojančios institucijos jau sustiprino Galimybių paso patikras, to reikia daugiau. Naikinkime įvairias išimtis iš taisyklių, kad kovos su pandemija sistema visiems būtų paprasta ir aiški. Daug daugiau žmonių galėtų dirbti nuotoliniu būdu – pradedant nuo viešojo sektoriaus.

Skeptiškai vertinu naujų apribojimų verslui ir įvairioms veikloms įvedimą, kol tinkamai neveikia jau anksčiau nustatytos prevencinės priemonės. Ekonominis poveikis verslams, renginių organizatoriams, kultūrininkams būtų neigiamas, o ar dėl to pasiektume reikšmingą epidemiologinį poveikį lieka neaišku. Mes žinome, jog didžiausias užsikrėtimų skaičius yra švietimo įstaigose, todėl dabar svarbiausias uždavinys yra padėti joms išlaikyti nenutrūkstamą mokymo procesą ir efektyviai kovoti su virusu.

Dauguma žmonių ir verslų laikosi taisyklių. Ačiū visiems, kas skiepijasi ir elgiasi atsakingai. Turime vakcinų, turime įrankius – gyvenimas neturi sustoti“, – nurodė ministrė.

„Delfi“ primena, kad Vyriausybė žada įvesti gerokai griežtesnius ribojimus verslui, jeigu COVID-19 pacientų užimtų intensyvios terapijos (RITS) lovų skaičius pasiektų 215 vienetų, dar griežtesnius – pasiekus 240 lovų. Šiuo metu užimtos 143 tokios lovos.

Pirmiausia, prekyboje būtų ribojami plotai ir aptarnaujant tik klientus su galimybių pasu, vienam turėtų tekti bent 20 kvadratinių metrų, o jei priimami klientai be galimybių paso mažose parduotuvėse – 30 kv. metrų. Paslaugoms, atitinkamai, atsirastų 20 kv. metrų ploto ribojimas, todėl nedidelėje kirpykloje galėtų lankytis tik vienas asmuo.

Kavinės, restoranai, barai ar kitos viešojo maitinimo sektoriaus įstaigos turėtų išlaikyti 2 metrų atstumus tarp stalų, klientai privalėtų būti tik sėdimose vietose, o darbo laikas būtų apribotas iki 24 valandų. Būtų privaloma atsisakyti furšetų. Taip pat būtų apriboti renginiai – būtų įvedamas maksimalus skaičius, koks būtų taikomas užpildymo procentas. Darbas turėtų būti nuotolinis, viešajame transporte būtų galima važiuoti tik sėdimose vietose, neformalus švietimas būtų ribojamas.

Dar griežtesni ribojimai įsigaliotų, jei RITS lovų skaičius pasiektų 240. Tuomet renginiai apskritai būtų draudžiami, profesionalus sportas galėtų vykti be žiūrovų. Prekybos plotas būtų ribojamas jau iki 50 kv. metrų vienam pirkėjui, Vyriausybė svarstytų, ar visoms parduotuvėms, ar tik prekybos centrams. Naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių, laisvalaikio ir pramogų paslaugos būtų uždarytos. Liktų nuotolinio darbo reikalavimai, tačiau taip pat vyktų ir ugdymas, aukštasis mokslas. Būtų ribojami susibūrimai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (161)