Nors nuo šiol Lietuvos pieno įmonės pieno produktus galės vežti į Argentiną, pieno perdirbėjai šia žinia pernelyg nesidžiaugia. Pasak jų, ši Pietų Amerikos valstybės rinka juos menkai domina dėl savo konkurencingumo.
© Vida Press

Kad Lietuvos įmonės galės vežti pieno produktus į Argentiną, oficialiai patvirtino Argentinos nacionalinės sveikatos ir maisto kokybės tarnyba.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, kad tai – gera žinia: nors Argentina – tolima šalis, tačiau, pasak ministrės, tai – milžiniška rinka ir puiki galimybė lietuviškiems maisto produktams.
Paklaustas, ar tikrai taip yra, Marijampolės pieno konservų fabriko vadovas Aristidas Kulvinskas ima juoktis.

„Suprantate, šalyje, kur yra gana gerai išvystyta pienininkystė... Galime, žinoma, džiaugtis, bet mums iš to didelės naudos nebus“, – mano A. Kulvinskas.

Jo nuomone, Lietuvai būtų tikrai naudinga Kinijos rinka. „Ten mūsų veterinarijos tarnybos buvo suveikusios gana gerai, ten – tikrai normali rinka. Ten yra vartotojai, kurie nei turi pieno produktų, nei turi pieno vartojimo įgūdžių. O Argentina... Na, graži šalis“, – ironizuoja A. Kulvinskas.

Pasak jo, visas pasaulis atviras Lietuvai, tik kai kuriose šalyse yra pieno produktų įvežimo apribojimai, juos reikėtų panaikinti. Tačiau apskritai esą tikrai geresnių rinkų už Argentiną. „Mūsų pieno produktai, pavyzdžiui, yra ir Šiaurės Afrikoje, Azijos šalyse, ten iš tikrųjų trūksta pieno produktų. Smarkiai abejoju, ar Argentinoje arba Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) sugebėtume konkuruoti su gerai išvystyta pieno pramone“, – dvejoja Marijampolės pieno konservų fabriko vadovas.

Pakalbinti bendrovės „Rokiškio sūris“ atstovai neatmetė galimybės ateityje į Argentiną eksportuoti tokius specifinius pieno produktus, kaip kietasis sūris. Tačiau sykiu jie pastebi, kad šioje šalyje masiniam eksportui rinka nepalanki.

Panašią nuomonę išsako ir „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius. „Kiekviena galimybė yra svarstoma, tikrai neatmetame. Tik Argentina yra šalis, eksportuojanti pieno produktus į visą pasaulį. Taigi, manyčiau, būtų gana sudėtinga ten parduoti [pieno produktus]. Mus domina tokios šalys, kaip Brazilija, kuri yra importuojanti šalis. Bet, kalbant apie Argentiną, sudėtingai įsivaizduoju, kaip ten konkuruotume“, – teigia G. Bertašius. 

Anot jo, lietuviškų pieno produktų argentiniečiai geriausiu atveju galėtų paragauti po metų ar net daugiau. Mat tai ilgas procesas: atsiradus kontaktams, siunčiami pavyzdžiai, bandomosios partijos.
„Manyčiau, kad tikrasis eksportas į vieną ar į kitą šalį prasideda po vienų ar galbūt net kelerių metų. Ypač kalbu ne apie Europos šalis, kur mes žinomi, bet apie tolimąsias šalis – Aziją, Pietų Ameriką ar arabų šalis. Taigi reikia tikrai ne vienerių metų laiko, kol prasideda normalus eksportas, kai galima krauti į per mėnesį po vieną kitą konteinerį produktų“, – aiškina „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius.

Pieno perdirbėjai sako, kad juos domina Brazilija ir jau apie kelerius metus laukia, kol jiems atsivers Kinijos rinka. Kada tai galėtų įvykti, konkretesnio atsakymo neturi ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

„Su Kinija yra padarytas tikrai labai didelis darbas. Kai aš prieš ketverius metus kai kuriems pienininkams pasiūliau, kad reikia pradėti tvarkyti dokumentus į Kiniją, buvau sutiktas su šypsena. Tačiau mes tą darbą pradėjome: kiekvienam produktui atskirai buvo užpildyti atskiri klausimynai kinų kalba, jie buvo išsiųsti į Kiniją. Buvo derinti sertifikatai, yra peržiūrimi dokumentai. Darbas yra daromas, su Kinija yra bendraujama“, – tikina J. Milius.

Jis taip pat priduria, kad Lietuvą domina Brazilija. Kartu su žemės ūkio ministre V. Baltraitiene J. Milius į šią šalį žada vykti gegužę. Jis pasakoja, kad kai kurios pieno įmonės ypač suinteresuotos į Braziliją vežti sūrius.

„Taip pat laukiame ekspertų [sprendimų] dėl pieno produktų. Dėl žuvies dar nenoriu sakyti, bet irgi greitai gali būti geros žinios“, – tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas.

Rusijai paskelbus embargą, Lietuva skyrė dar daugiau dėmesio naujų rinkų paieškoms. Lietuviški pieno produktai eksportuojami į kaimynines šalis: Baltarusiją, Lenkiją, Estiją, taip pat – į Rytų ir Azijos šalis, o nuo šiol bus galima juos vežti ir į Argentiną.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apiplėštas korupcija įtariamo Latvijos centrinio banko vadovo namas (29)

Praėjusią naktį apiplėštas korupcija įtariamo Latvijos centrinio banko vadovo Ilmaro...

Komisija: Latvijoje nėra bankų krizės (8)

Latvijoje nėra bankų krizės, šeštadienį per spaudos konferenciją pabrėžė Latvijos finansų...

ECB: bankas ABLV bus likviduotas pagal Latvijos įstatymus (59)

Bankas ABLV bus likviduotas pagal Latvijos įstatymus, nes jo gelbėjimas neatitinka visuomenės...

Konstatavo Latvijos banko ABLV indėlių nepakankamumą: tai reiškia likvidavimo pradžią (12)

Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos sprendimas, kuriuo konstatuojamas indėlių...

Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus (14)

Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos...

Top naujienos

Pribloškiančios istorijos: kas iš tiesų vyksta oligarchų medžiotojų mokymuose (53)

Politiko Aleksejaus Navalno tyrimo apie galimas bendras vicepremjero Sergejaus Prichodkos ir...

Suomijoje miško įsigiję lietuviai: mažėja darbo jėgos (11)

Lietuviško kapitalo įmonė „Skogran“ privatizavimo konkurse įsigijo trijų valstybinių...

Sinoptikė: atrodys šalčiau, nei rodo termometrai (15)

Savaitgalį ir kitą savaitę orai bus šalti, o kai kuriomis dienomis dėl vėjo sukeliamos...

Žiaurios nuotraukos paslaptis: budelio Dušanskio atvaizdas ir baisi brolio išdavystė perspėjimas – vaizdas gali šokiruoti (544)

Prieš jūsų akis pokario laikų žiauri nuotrauka. Joje matome NKVDistus ir nušautą į kaktą...

Visą gyvenimą kankinusi paslaptis: viskas prasidėjo nuo radinio tėvų miegamajame (16)

Robinui buvo trylika, kai sužinojo, kad yra įvaikintas. Dar vėliau išsiaiškino, kad buvo paliktas...

Kai kurie dalykai Baltarusijoje – neįtikėtinai pigūs (44)

Nemažai alkoholį vartojančių vyrų ir moterų, daug kur rūkoma, palyginti nebrangu, o skoniai...

Tėvai net neįsivaizduoja, kuo gali baigtis jų atostogos su vaikais: gresia baudos (372)

Kada noriu, tada ir atostogauju – su tokiu tėvų požiūriu susiduriantys mokytojai patenka į...

Paskutiniame Jazzu ir Leono Somovo koncerte Vilniuje – staigmena žinomam draugui, ašaros ir dovana merginos paliktam vaikinui (54)

Žvarbų šeštadienio vakarą „Siemens“ arenoje tūkstančiai Justės Arlauskaitės - Jazzu ir...

Ronaldo dublis paklojo pamatus „Real“ pergalei, lyderė „Barca“ nepasigailėjo „Girona“ ekipos Suarezo „hat-trickas“ (4)

Ispanijos „La Liga“ 25-ame ture Madrido „Real“ namuose 4:0 (1:0) sutriuškino „Alaves“...

Neištikimybės priežastys gali būti daug sudėtingesnės, nei jums atrodo (36)

Ne visada tai yra problemų santykiuose požymis. Visus, kurie susidūrė su neištikimybe, pirmiausia...