„Iš viso esam numatę 50 įmonių, sąrašas nėra visiškai galutinis, reikalui esant jis gali būti papildytas. Pirmame etape numatyta nedelsiant pradėti 20 įmonių patikrinimus, o toliau žiūrėsime“, – BNS sakė I. Krištopaitytė.

Anot jos, patikrinimus numatoma pradėti šią savaitę. Kokios įmonės bus tikrinamos, ji neatskleidė.

„Negalime viešinti, nes tai bus neplaniniai patikrinimai, mūsų tikslas – patikrinti įmones, kad jos apie tai nežinotų“, – sakė I. Krištopaitytė.

Aplinkos viceministrės Justinos Grigaravičienės teigimu, iš viso sąraše yra 194 įmonės, pačios valančios nuotekas ir turinčios leidimus jas išleisti į aplinką, tačiau pirmiausia bus tikrinamos rizikingiausios.

„Mes padarėme prioritetinį sąrašą, nes 194 vienu ypu patikrinti neįmanoma, ir Aplinkos apsaugos departamentas, įvertinęs rizikos faktorių, pirma planuoja patikrinti 20, paskui kitas 30“, – BNS sakė viceministrė.

Anot jos, bus tikrinama išleidžiamų nuotekų būklė, technologiniai brėžiniai.

„Bus pasižiūrėta situacija turint patirtį, kaip buvo „Grigeo“, ar kartais nėra kokių papildomų įrenginių, kurie galėtų būti traktuojami kaip netinkamas nuotekų valymas“, – sakė J. Grigaravičienė.

Portalas 15min.lt skelbė, jog sąraše yra 119 įmonių, savo įrenginiuose valančių gamybos nuotekas, tarp jų – tiek nedidelės žuvininkystės, maisto pramonės, kasybos įmonės, tiek didelės bendrovės, pavyzdžiui, „Orlen Lietuva“, „Achema“, „Neo Group“, „Norvelita“, „Dolomitas“, „Rokiškio sūris“ ar Vilkyškių pieninė.

Aplinkos apsaugos departamento vadovas Vaidas Laukys neseniai sakė, kad per metus atliekama maždaug po 7 tūkst. planinių ir neplaninių patikrinimų.

Praėjusią savaitę „Grigeo“ gamykloje Grigiškėse apsilankę Vilniaus valdžios, „Vilniaus vandenų“ atstovai ir aplinkosaugininkai teigė nesantys tikri, ar įmonė, turinti daugiau vamzdžių į Nerį nei deklaruoja, neišleidžia per juos nevalytų atliekų. Pati „Grigeo“ tvirtina, kad gamykla neteršia apllinkos.

Klaipėdos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas atliekas į Kuršių marias. Prokurorų teigimu, žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“, nustačiusi galimą nuotekų sistemos taršą plastiko dalelėmis iš „Ecso“ įmonių grupės, pranešė neplanuotai patikrinsianti sostinės įmones, iš kurių atiteka padidintos taršos nuotekos. Iš viso tokių įmonių yra apie 500, nuotekų mėginius žadama imti iš anksto neįspėjus, savaitgaliais ir naktimis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės