Be jų, įmonėje lankysis Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

V. Benkunskas BNS teigė, kad po įvykių Klaipėdoje norima įsitikinti, ar į Nerį neleidžiamos nevalytos nuotekos.

„Turint panašią gamyklą Vilniaus pakraštyje, Grigiškėse, ir šalia Neries, yra tam tikrų nuogąstavimų, ar technologiškai nėra panašių dalykų padaryta, galimai šalinant nuotekas į Nerį. Įmonės („Grigeo“ – BNS) vadovybė geranoriškai bent jau kviečia atvažiuoti ir pasižiūrėti tuos visus įrenginius, galimus vamzdynus ir panašiai“, – sakė V. Benkunskas.

Pasak jo, apsilankyti gamykloje buvo bendra visų šalių iniciatyva.

„Kai viskas paaiškėjo, mes savivaldybės ir savivaldybės įmonės „Vilniaus vandenų“ specialistų lygmeniu kalbėjome apie tai, kokia yra situacija Grigiškėse. Aišku, ir gyventojai Grigiškių sunerimę pradėjo siųsti tam tikrus signalus“, – aiškino V. Benkunskas.

„Vilniaus vandenys“ pranešė, kad norima išsiaiškinti, kaip veikia „Grigeo“ nuotekų valymo sistema. „Grigeo“ vadovybė ketina ją parodyti ir atsakyti į klausimus.

„Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis ketvirtadienį tikino, kad bendrovės „Grigeo“ nuotekas tvarko „Vilniaus vandenys“ ir jos neleidžiamos į Neries upę.

„Kalbėjau ir su Vilniaus meru, aš jam paskambinau ir pasakiau: tikrai gali „Vilniaus vandenys“ atvažiuoti, gali apžiūrėti – mes atviri, mes parodysime. Tikrai garantuoju: niekas niekur neišteka“, – sakė G. Pangonis.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika trečiadienį sakė BNS, kad aplinkosaugininkai ketina tikrinti ir Grigiškėse esančią „Grigeo“ gamyklą.

Klaipėdos prokurorai antradienį pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ veiklos – teigiama, kad įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu. Taip galėjo būti daroma ne vienerius metus, tad žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

G. Pangonis sako, kad netinkamai išvalytos nuotekos į Kuršių marias pateko per avarinį vamzdį.

Jo teigimu, kai kurios nuotekos į Kuršių marias Dumpiuose pateko po mechaninio valymo, bet neišvalytos biologiškai. Kiek nuotekų pateko į marias, G. Pangonis sakė šiuo metu nežinantis.

Bendrovė pažadėjo atlyginti padarytą žalą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės