Apklausos duomenimis, net 80 proc. vilniečių nurodė, kad A. Goštauto gatvės kvartale pageidautų maitinimo paslaugų, kultūros erdvių ir laisvalaikio praleidimo vietų. Taip pat apie 60 proc. atsakiusiųjų kaip svarbią nurodė ir galimybę, jog kvartale atsirastų neformaliojo ugdymo veiklų. Anot tyrimo rezultatų, labiausiai miestiečiams svarbu, kad kvartalas būtų žalias, o viešosios erdvės patogios visiems. Tą pažymėjo 90 proc. respondentų.

„Gamtos jau sukurtą žalią peizažą siekiama maksimaliai išsaugoti. Tokia užduotis formuluojama ir tarptautiniame architektūriniame-urbanistiniame konkurse“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Tuo metu iš atliktos 10-ies ministerijų darbuotojų apklausos akivaizdu, kad jau dabar 65 proc. ministerijų darbuotojų (į klausimus atsakė 600 tarnautojų iš maždaug 2000) naudojasi hibridinio darbo modeliu, t. y. dalį laiko dirba ministerijose, dalį iš namų ar kitos vietos.

„Šie duomenys patvirtina bendrą tendenciją – per pandemiją išmoktos pamokos, įsitvirtinęs hibridinis darbo modelis išlieka ir iššūkiams pasibaigus. Atsižvelgiant į tai, ministerijų miestelyje projektuojama iki 80 proc. stacionarių darbo vietų. Tai nereiškia, kad vienu sykiu susirinkę visi tarnautojai biure netilpų, tiesiog jiems tektų rinktis alternatyvias darbo vietas – tylos kambarius, individualias darbo vietas bendrose erdvėse ir panašiai“, – sakė M. Sinkevičius.

Tarnautojai, taip pat kaip ir miestiečiai, pageidautų, jog ministerijų miestelyje būtų kavinių, kitų paslaugų. 45 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad šalia darbo vietos pageidautų sveikatingumo ar poilsio erdvių.

Visą ministerijų kvartalą išvysti ketinama 2028 m. Čia įskurtų 9–10 ministerijų ir kitos biudžetinės įstaigos. Projekto preliminari vertė –170 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją