aA
Lietuvos bendrovės „Headex“, „Kurana“, „Mitnija“ ir „Šilutės baldai“ pelnė efektyviausiai veikiančių įmonių apdovanojimus, įvertinus jų per metus pasiektą finansinę naudą, procesų patobulinimus, darbuotojų įtraukimą ir kitus rodiklius. Laureatai nuotoliniu būdu paskelbti šią savaitę vykstančiame „Lean forume 2020“. Tarp užsienio bendrovių apdovanojimus pelnė Baltarusijoje veikianti alaus darykla „Lidskoje pivo“ bei Latvijos gamykla „Finieris“.
Mitnija
Mitnija
© DELFI / Rafael Achmedov

„Efektyviausių įmonių apdovanojimai padeda ne tik išskirti sėkmingiausiai dirbančias bendroves, bet ir pakelia kartelę kitoms organizacijoms, veikiančioms toje pačioje srityje. Pažymėdami geriausias, tuo pačiu suteikiame tobulėjimo impulsą kitoms bendrovėms ir prisidedame prie įmonių tobulėjimo visoje rinkoje“, – sakė Vidas Petraitis, apdovanojimus įsteigusios ir forumą organizavusios bendrovės „Nortus“ vadovas.

Antrąkart apdovanojimus pelnė „Kurana“ ir „Headex“, trečiąkart – „Šilutės baldai“

„Metų disciplinos“ apdovanojimą pelnė įmonė „Kurana“, gaminanti bioetanolį, biodujas, pašarus, trąšas, žalią šilumos ir elektros energiją. Ji įgyvendino net 96 proc. per metus iškeltų užduočių.
V. Petraitis teigė, kad „Metų disciplinos“ vardas suteikiamas bendrovei, išsiskiriančiai punktualiu ir atsakingu suplanuotų projektų įgyvendinimu.

Šiemet „Metų įsitraukimo“ nominacijoje laimėjo personalo ir verslo valdymo sprendimų bendrovė „Headex“. Du tūkstančius darbuotojų vienijanti organizacija Lean principus aktyviausiai taiko administravimo ir valdymo procesų padaliniuose. Juose dirba 95 darbuotojai, pasižymintys aukščiausiu – šimtaprocentiniu įsitraukimu. Jie nuolat teikia veiklos tobulinimo pasiūlymus, kurių skaičius per metus sudarė 195, о spėta įgyvendinti – jau 168.

„Tai retas atvejis, kai absoliučiai visi darbuotojai yra įsitraukę, nepriklausomai nuo einamų pareigų ir veiklos pobūdžio“, – pažymėjo apdovanojimų steigėjai.

„Metų Kaizen“ – efektyviausiai įgyvendinto pasiūlymo – nominacijoje šiais metais nugalėjo „Šilutės baldai“. Ši įmonė tarp efektyviausių bendrovių išskiriama jau trečią kartą. Aptardami, kurie procesai gali būti organizuoti geriau, darbuotojai pastebėjo būtinybę perorganizuoti baldų durelių surinkimą. Anksčiau, atliekant darbus rankiniu būdu, ne visuomet tiksliai pavykdavo dozuoti klijus, sutvirtinančius skirtingas detales ir pasiekti šimtaprocentinę kokybę. Įranga, su kuria būtų galima pasiekti aukštesnių rezultatų, rinkoje kainuoja šimtus tūkstančių eurų. Tačiau „Šilutės baldų“ darbuotojai patys parengė projektą ir pagal jį pasigamino reikiamą įrangą. Įgyvendinimas užtruko mažiau nei 3 mėnesius ir padėjo įmonei ne tik pagerinti gamybos laiką bei kokybę, bet ir sutaupyti daug lėšų.

Neišsemtos tobulėjimo galimybės statybų sektoriuje: „Metų starto“ prizą laimėjo „Mitnija“
Daugiau kaip 25 metus veikianti ir per 300 darbuotojų jungianti statybos bendrovė „Mitnija“ pelnė „Metų starto“ apdovanojimą.

„Lietuvoje statybų bendrovės dar tik pradeda aktyviau domėtis efektyvios vadybos praktikomis, todėl įžvelgia itin daug tobulėjimo galimybių. Į reguliarų darbų aptarimą „Mitnija“ įtraukė ne tik visą organizaciją, veikiančią skirtinguose objektuose, bet ir subrangovus – tai atveria daugiau galimybių laiku aptikti problemas ir iš karto pradėti jas spręsti, pasitelkiant pasaulines praktikas. Įmonė pasižymi įsitraukusia vadovų komanda, sugebančia mobilizuoti visą kolektyvą“, – paskelbdamas nugalėtojus sakė V. Petraitis.

Lietuvio vadovaujamos alaus daryklos Baltarusijoje pasiekta nauda – 1,4 mln. Eur

Didžiausią finansinę naudą pasiekė Baltarusijoje veikianti „Lidskoje pivo“, kuriai vadovauja patyręs verslininkas iš Lietuvos Audrius Mikšys. Per metus ši gamykla, priklausanti Suomijos koncernui „Olvi Oyj“, įgyvendino patobulinimus, kurių bendra finansinė vertė siekia 1,4 mln. Eur. Įmonė pelnė „Metų naudos“ prizą.

„Metų projekto“ apdovanojimas skirtas Latvijos bendrovei „Finieris“, pirmaujančiai beržinės faneros ir sprendimų gamyklai. Įgyvendindama pirmuosius efektyvumo projektus pradžioje įmonė susidūrė su sunkumais, tačiau sėkmingi rezultatai sustiprino ryžtą pokyčiams. Dabar 800 darbuotojų turinčios įmonės tikslas – įgyvendinti tobulinimo projektus visuose padaliniuose Baltijos šalyse ir Suomijoje.

Šiuo metu aktyviai plėtojamas projektas dukterinėje įmonėje Lietuvoje – UAB „Likmere“ Ukmergėje.
2011 m. veiklą pradėjusi „Nortus“ įmonė (iki 2020 m. rugsėjo 15 d. veikusi „Lean LT“ pavadinimu) yra didžiausia efektyvios vadybos praktikų bendrovė Baltijos šalyse. „Nortus“ teikia problemų sprendimo, krizių valdymo, Lean ir kitų efektyvios vadybos principų taikymo, nuotolinės vadybos, praktinių TWI (Training Within Institute) mokymų ir kitas paslaugas. „Nortus“ yra vienintelis Vidurio ir Rytų Europoje tarptautinės organizacijos „Honsha“ partneris, taip pat „TWI Institute“ ir „Air Academy Assotiation“ atstovas Baltijos šalyse ir Rytų Europoje. Iš viso bendrovė padėjo įgyvendinti efektyvios vadybos praktikas daugiau kaip 200 įmonių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje.

ELTA
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Skuodis: “Starlink” įjungė savo paslaugas Lietuvoje (21)

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienio vakare pasidžiaugė, kad "kosminis" internetas...

Armonaitė apie Kinijos veiksmus: situaciją aiškinamės, verslui parama numatyta (102)

Kinijai nuo gruodžio išbraukus Lietuvą iš šios šalies muitinės sistemos ir Lietuvos...

Teismas patvirtino iki 244 tūkst. eurų sumažintą baudą įmonei „Pervesk“ (2)

Elektroninių pinigų įstaigos licenciją turinčiai bendrovei „Pervesk“ 2018 metais Lietuvos...

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai: būtina skubiai lengvinti užsieniečių įdarbinimą (6)

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai siūlo skubiai lengvinti užsieniečių įdarbinimo...

Ekspertai biudžeto korekcijų Vyriausybėje nesitiki – Seimui grįš nebent su kosmetiniais pakeitimais

Kol Seimas laukia kitą savaitę į plenarinę posėdžių salę grįšiančio 2022 m. valstybės...

Top naujienos

Seimo nariams sugrįžusios privilegijos kursto nesutarimus: kodėl jiems reikia padėti nuomotis automobilius? (26)

Seimo nariai vėl galės nuomotis automobilius už parlamentines lėšas. Tokią tvarką prieš...

Trečia pergalė Eurolygoje: „Žalgiris“ įveikė lietuviškąjį Vitorijos klubą (125)

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ (3/10) krepšininkai savo arenoje 72:68 (21:19, 19:13,...

Nokautas Karbauskiui: Lazdijuose neliko LVŽS skyriaus, partiečiai perbėgo pas Skvernelį (124)

Ketvirtadienio vakarą vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) Lazdijų...

Lietuviai nustemba, kad ši procedūra atliekama ir Lietuvoje: po jos nebereikia galvoti apie kontracepciją visą likusį gyvenimą

Vazektomija – pasaulyje vienas populiariausių kontracepcijos būdų, be to, savo patikimumu...

D+Vaidas Saldžiūnas

Ko išsigando Putinas ir Lukašenka: bauginantys pareiškimai rodo silpnąsias vietas (1)

Mes nubrėžėme savo raudonąsias linijas, jei jų nesilaikysite, susilauksite atsako. Tokiais...

Baltarusija pasmerkė „absurdiškas“ naujas sankcijas dėl migrantų krizės (46)

Baltarusija ketvirtadienį pasmerkė Vakarų šalių sprendimą išplėsti sankcijas Minsko režimui...

Skuodis: “Starlink” įjungė savo paslaugas Lietuvoje (21)

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienio vakare pasidžiaugė, kad "kosminis" internetas...

Žemaičio Domarko gaminiai jau kone tris dešimtmečius nardo po pasaulinius vandenis (5)

Galima sakyti, kad Kazio Domarko verslas prasidėjo jam pačiam netikėtai. Griuvus Berlyno sienai...

Fotografės kadruose – neįtikėtina Lietuvos gamta: vaizdai gniaužia kvapą (15)

Išvysti laisvai gamtoje gyvenančius laukinius gyvūnus – tikra retenybė, o kai kurie iš jų...