Apie tai A. Merkel kalbėjo po susitikimo su Lichtenšteino ministru pirmininku Otmaru Hasleriu. Susitikimo metu Vokietijos ir Lichtenšteino vyriausybių vadovai turėjo aptarti klausimus, susijusius su mokesčių skandalu, dėl kurio Lichtenšteinas jau apkaltino Vokietiją pažeidus kunigaikštystės suverenitetą.

Pranešama, kad Vokietijos specialiosios tarnybos sumokėjo už Lichtenšteino banko LGT klientų duomenų bazę, kuri yra banko paslaptis. Tarp banko klientų buvo ir daug turtingų vokiečių, kurie, siekdami išvengti didelių mokesčių Vokietijoje, sąskaitas atsidarė Lichtenšteine.

Lichtenšteino kronprincas Aloisas Vokietijos specialiųjų tarnybų veiksmus pavadino drakoniškais. Po šių veiksmų Vokietijoje pradėtas tyrimas prieš daugiau nei tūkstantį verslininkų. Visi jie kaltinami siekdami išvengti mokesčių už šimtus milijonų dolerių savo įmones steigę Lichtenšteine.

Tuo tarpu A. Merkel pareiškė, kad Vokietijos parlamentas gali blokuoti Lichtenšteino priėmimą į Šengeno zoną. Kanclerės teigimu, "ji nenustebs", jei Vokietijos parlamentas susies Lichtenšteino narystę Šengeno zonoje su bankiniu skandalu.

Lichtenšteinas yra viena iš Europos šalių, kuri vilioja užsienio kompanijas mažais mokesčiais.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją