Į Panevėžio savivaldybės Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo komisijos akiratį pakliuvo Panevėžio įmonės „Estinas“ ir „Kolinta“.

Pastarąją bendrovę tokie nemalonumai užgriūva jau antrą kartą. Prieš mėnesį prekybos laikas sutrumpintas jos barui „Smuklė 2“ Marijonų gatvėje dėl dažnų incidentų, iš kurių vienas vasarą baigėsi net mirtimi, keliamo triukšmo ir kaimynų piktinimosi.

Į Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo komisijos rankas „Kolinta“ dar kartą pakliuvo dėl tokių pačių bėdų Ramygalos gatvės alaus bare. Miesto Savivaldybę pasiekė gyventojų skundai ir policijos informacija, kad ir šioje vietoje dažnai fiksuojami konfliktai, muštynės, triukšmas, garsiai leidžiama muzika.

Tarybos nariams bus siūloma nuo spalio 10 dienos šiam alaus barui apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką. Svaigalais prekiauti jam būtų leidžiama nuo 8 val. ryto iki 21 val.

Su „Kolintos“ vadovais Savivaldybei susisiekti iki šiol nepavyksta. Jie nepasiekiami ir „Sekundei“.

Perkels į Ispaniją

Naktinę prekybą velnio lašais Savivaldybės prašoma apriboti ir bendrovės „Estinas“ alaus barui, esančiam Beržų gatvėje. Čia siūloma alumi prekiauti leisti pirmadieniais–šeštadieniais nuo 10 val. iki 20 val., o sekmadieniais nuo 10 val. iki 15 val.

„Gauta informacija iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento apie nustatytą Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimą, kai alkoholiniai gėrimai buvo parduodami išsinešti įstatyme nurodytu draudžiamu laiku. Taip pat policija į šį alaus barą kviesta dėl muštynių, konfliktų, vagysčių“, – aiškino Panevėžio savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

„Estinas“ savininkas Gytis Gaspariūnas „Sekundei“ dievagojosi, kad komisijai užkliuvęs baras visada dirbo tvarkingai: įmonė mokėjo visus mokesčius, buvo nuolat tikrinama atsakingų institucijų ir joms esą nenusižengė. Dėl saugumo, pasak verslininko, čia irgi nekildavo jokių bėdų. Triukšmą, anot jo, keldavo kvartalo gyventojai.

„Žinote, koks ten rajonas – aplink bendrabučiai, šlaistosi visokio plauko asmenys. O mus nori atpirkimo ožiais paversti“, – piktinosi G. Gaspariūnas.

Apie Savivaldybės ketinimą apriboti prekybos alkoholiu laiką jo bare iš žurnalistų išgirdęs verslininkas tikino tokios naujienos dar nežinojęs. Nors įmonės vadovas buvo kviestas į Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo komisijos posėdį, jame nedalyvavo.

„Šiuo metu atostogauju. Kai tokios žinios, tai reikia pagalvoti ir apie verslo perkėlimą į kitą šalį. Turiu minčių barą atidaryti Ispanijoje. Manau, niekur kitur nebėra taip, kaip Lietuvoje, – viskas uždrausta, apribota. Svetur net ir degalinėj alaus gausi. O pas mus nori visišką monopoliją įtvirtinti“, – verslo žlugdymu piktinosi prieš ketverius metus Beržų gatvėje alaus barą atidaręs G. Gaspariūnas.

Jis tvirtino rimtai galvosiantis po valdžios sprendimo uždaryti vienintelę savo prekyvietę Panevėžyje, nes jos laikyti po suvaržymų esą nebeapsimokės.

Gyventojai nebetyli

Miesto plėtros skyriaus vedėjo Jokūbo Leipaus duomenimis, nuo 2008 m. sausio Panevėžio taryba sprendimus dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo jau priėmė 39 įmonėms ir vienai prekybos vietai.

Pastaruoju metu kovoje su alkoholiu itin aktyvūs tapo gyventojai. Be minėtų įmonių, kurioms bus siūloma trumpinti prekybos laiką, Savivaldybės administracija yra gavusi dar du gyventojų prašymus dėl viešojo maitinimo įmonių veiklos. Šie skundai bus svarstomi spalį. „Verslininkai visuomet informuojami apie gautus skundus, kviečiami dalyvauti komisijos bei Tarybos posėdžiuose. Tačiau dažnai jų neįmanoma nei rasti, nei pasiekti telefonu“, – teigė J. Leipus.

Alaus barams pritaikyti sankcijas Savivaldybė pajėgi pasitvirtinus tik raštu gautiems skundams. Gyventojų skambučiai miesto valdžiai dėl galvos skausmą keliančios baro kaimynystės – tuščias reikalas. Alkoholio kontrolės įstatymas leidžia nagrinėti tik surašytus skundus.