aA
Lietuvos banko Priežiūros tarnybai apribojus Taupkasės, kredito unijos, veiklą ir paskyrus laikinąjį jos administratorių, Taupkasės administracijos vadovas Algirdas Kučinskas teigia, kad unija pasiruošusi ginčyti teisme Lietuvos banko priežiūros tarnybos nutarimą.
© DELFI / Karolina Pansevič

Lietuvos banko sprendimas yra šališkas, neobjektyvus ir klaidinantis visuomenę, juo siekiama susidoroti su viena sparčiausiai augančių kredito unijų Lietuvoje bei sumažinti konkurenciją finansinėje rinkoje, teigiama Taupkasės, kredito unijos, pranešime.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos sprendimas netenkinti Taupkasės, kredito unijos, prašymo persitvarkyti į specializuotą banką grindžiamas tuo, kad unija neva aiškiai ir detaliai nenurodė, kokiomis priemonėmis bus užtikrinama tvari banko veikla, o pateikta informacija apie būsimą investuotoją, Priežiūros tarnybos manymu, buvo neišsami. Taip pat, remiantis sprendime nurodytais skaičiavimais, unijos nuosavo kapitalo dalių suma yra mažesnė nei nustato teisės aktai.

Taupkasė, kredito unija, apskundė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos sprendimą Kauno bei Vilniaus apylinkės teismams, laikydama jį faktiškai nepagrįstu ir neatitinkančiu realybės. Unija nesutinka su tarnybos atliktais nuosavo kapitalo skaičiavimais.

„Priežiūros tarnyba unijos kapitalo skaičiavimams pasirinko senesnius duomenis, darydami prielaidą, kad Taupkasės nuosavas kapitalas nuo 2017 m. rugsėjo 30 d. iki metų pabaigos visiškai nesikeis, dėl ko unija nevykdytų persitvarkymui reikalaujamo kapitalo rodiklio, tačiau toks skaičiavimas yra ne tik neobjektyvus, bet ir neatspindi tikrovės“, - sako Taupkasės, kredito unijos, administracijos vadovas A. Kučinskas.

Teismuose buvo pasiekta pergalė, Taupkasei suteiktos laikinosios apsaugos priemonės, todėl Lietuvos bankas negalėjo atimti ar laikinai sustabdyti šios unijos licencijos.

Taupkasės, kredito unijos, administracijos vadovo teigimu, Lietuvos bankas, pažeisdamas įpareigojančius teismų sprendimus, ir toliau laikosi agresyvios politikos - pakartotinai nesvarstyti unijos pertvarkymo klausimo, jėga perkelti unijos turimus aktyvus į Lietuvos centrinę kredito uniją.

„Vertinant pastarųjų metų Lietuvos banko veiksmus mūsų atžvilgiu, tikėtina, kad toks Lietuvos banko Priežiūros tarnybos elgesys yra tam tikrų suinteresuotų grupių tikslų tenkinimas, o ne objektyvi Lietuvos finansinės rinkos priežiūra. Todėl dar kartą kreipsimės į teismus bei konkurencijos tarnybą ištirti esamą padėtį ir atskleisti tikruosius Lietuvos banko siekius”, - teigia A. Kučinkas.

ELTA primena, kad gruodžio 28 d. Taupkasės, kredito unijos, veikla apribota ir laikinasis administratorius - UAB „Verslo administravimo centras“ - paskirtas siekiant užtikrinti patikimą ir riziką ribojantį kredito unijos valdymą. Laikinasis administratorius turės papildomai išnagrinėti kredito unijos finansinę padėtį, jos galimybes tapti Lietuvos centrinės kredito unijos nare ir ne vėliau kaip iki 2018 m. sausio 25 d. pateikti Lietuvos bankui išvadas dėl jos veiklos perspektyvų.

Priimant nutarimą dėl kredito unijos veiklos apribojimo, atsižvelgta į tai, kad Taupkasė, kredito unija, tinkamai įvertinus jos turtą ir pajamas, nevykdo svarbiausio - kapitalo pakankamumo - normatyvo, susijusio su unijos mokumu.

Pateiktų finansinių ataskaitų duomenimis, kredito unijos veikla jau ne vienerius metus iš eilės yra nuostolinga - 2015 m. patirta 1 046,6 tūkst. Eur, 2016 m. - 928,9 tūkst. Eur, 2017 m. pirmąjį pusmetį - 371,4 tūkst. Eur nuostolių.

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, vertindama Taupkasės, kredito unijos, veiklą, ne kartą nustatė veiklos trūkumų ir teisės aktų pažeidimų, už kuriuos taikė poveikio priemones, pavyzdžiui, 2015 m. liepos mėn., įvertinus atlikto tyrimo rezultatus, Lietuvos banko sprendimu nuo valdybos nario pareigų buvo nušalintas kredito unijos valdybos narys; 2017 m. rugsėjo mėn., įvertinus neplaninio patikrinimo rezultatus, nuo pareigų nušalinta administracijos vadovė ir valdybos narė (valdybos pirmininkė) ir apribotas skolinimas; 2017 m. lapkričio mėn. kredito unijai skirta bauda už netinkamą klientų informavimą ir pan.

Be to, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šių metų birželį yra pripažinęs negaliojančiu Taupkasės, kredito unijos, sprendimą, kuriuo Paskolų komiteto nariams buvo išmokėta daugiau kaip 720 tūkst. Eur tantjemų. Paskolų komiteto nariai ir pirmininkas buvo įpareigoti grąžinti lėšas, kurios gautos pažeidžiant įstatymus.

Lietuvos bankui pateiktais šių metų spalio 1 d. duomenimis, Taupkasės, kredito unijos, turtas sudarė 19,3 mln. Eur, pagal turto dydį ji buvo 12-a kredito unija Lietuvoje ir vienijo 2,9 tūkst. narių.

Indėlininkams nieko nereikia daryti, kol vertinama kredito unijos finansinė būklė ir nėra nuspręsta dėl jos veiklos perspektyvų. Kredito unijų narių indėliai yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“ Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nustatyta tvarka.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išbandė praktiškai: su kuria lietuviška mokėjimo kortele geriausia atsiskaityti užsienyje? Bankai.lt tyrimas (24)

Mėnesį laiko teko lankytis Filipinuose, skirtingose šios šalies vietovėse. Ir itin aktualus...

Kaip pradėti savo verslą: pinigų gauti lengva, sunkiausia visai kas kita (114)

Panevėžietės atidaryta mažoji bendrija „ Laikas desertui“ veikia tik ketvirtą mėnesį,...

Lietuvis siekia pakeisti prekybos rinką: derybų galią nori sugrąžinti pirkėjams (87)

Danijoje gyvenantis lietuvis įkūrė elektroninės prekybos platformą, kuria tikisi sugrąžinti...

Lietuviai surūkė daugiau kontrabandinių cigarečių – valstybė prarado milijonus (85)

Nors kontrabandinių cigarečių sulaikoma vis daugiau, tyrimai rodo, kad tai rūkaliams tai ne...

Trumpo patarėjas: JAV ir Kinijos derybose dėl prekybos proveržio nėra (2)

Baltųjų rūmų patarėjas prekybos klausimais Larry Kudlow sumenkino pranešimus apie proveržį...

Top naujienos

Orai: šaltis parodys savo nagus (5)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (62)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (415)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (26)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (176)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (20)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Puikų Messi smūgį atrėmęs vartininkas nesulaikė „su mėsomis“ taranavusio Suarezo epizodo įrašas

Ispanijos „ La Liga “ čempionate 20-ame ture sunkią pergalę pasiekė namuose rungtyniavusi...

Po vandentiekio avarijos Vilniuje pagaliau gera žinia vairuotojams

Ketvirtadienį, sausio 17 d., apie 16.23 val., Vilniuje , Žemaitės g., trūko vandentiekio...

Rimvydas Valatka. Antrasis Mesijo atėjimas – iš Rusnės betliejaus (1085)

Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo (10)

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...