"Aš kalbu ne apie mokesčių poreikį, aš kalbu apie tai, ar mes norime gyventi su stabilia finansų sistema, ar mes norime nieko nedarydami pakliūti į tokią situaciją, kokioje dabar, pavyzdžiui, yra Graikija (...) Ar toks mokestis, ar kitoks mokestis, ar tą išlaidą sumažinsime, ar kitą išlaidą sumažinsime - čia jau yra sutarimo, atsakomybės ir sveiko proto reikalas", - žurnalistams trečiadienį sakė A.Kubilius.

Pasak jo, esama įvairių pasiūlymų, pavyzdžiui, įvesti kai kuriuos Europoje, jo žodžiais, populiarius mokesčius - nekilnojamojo turto, automobilių ar progresinius mokesčius.

"Bet svarbiausias dalykas, mano įsitikinimu, ką mes turime padaryti visi kartu, ir Vyriausybė, ir Seimas, ir prezidentė, - susitarti artimiausiu metu dėl efektyvaus dvejų metų deficito mažinimo paketo", - sakė premjeras.
Pasak premjero, paketo vertė siektų apie 4,5 mlrd. litų. Jo skaičiavimais, ekonomikos atsigavimas leistų gauti iki milijardo litų papildomų pajamų, dar apie pusę milijardo litų - iš šešėlinės ekonomikos, dalį pajamų - "geriau tvarkant kai kurias išlaidas".

"Bet lieka nuo 1,5 iki 2 milijardo litų šiame pakete toks iššūkis, kurį galima padengti tik priimant sprendimus įstatymuose, keičiant kai kurias nuostatas, mažinant išlaidas ir ieškant papildomų pajamų", - kalbėjo A.Kubilius.

Norint šalies deficitą iki 2012 metų sumažinti iki 3 proc. BVP, skirtumą tarp pajamų ir išlaidų reikia sumažinti kiek daugiau nei 4,5 mlrd. litų.
Pernai Lietuvos fiskalinis deficitas siekė apie 9 proc., o šiemet, numatoma, jis bus 8,1 procento.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos