Vyriausybės nutarimu nuo šių metų spalio Rusijoje pagamintam cementui neliks muito barjero į Lietuvą - dabartinis antidempingo muitas (22 litų) yra sumažintas iki nulio. Antidempingo muitas toliau galios tik iš Baltarusijos (52 litai už toną) bei iš Ukrainos (47 litai) įvežamam cementui. Minėtas nutarimas priimtas, remiantis Muitinės departamento duomenimis, kad iš Rusijos portlandcemenčio į Lietuvos muitų teritoriją nebuvo importuota. Pasak A. Zarembos, jo neįvežta tik dėl to, kad reikėjo konkuruoti su Baltarusijoje ir Ukrainoje pagamintu pigesniu cementu, o nuo rudens šios konkurencijos neliks. "Rusija labai sėkmingai pigų cementą veža į Suomiją, su Rusijos gamintojais mums tenka konkuruoti Kaliningrado srities rinkoje, kurioje pralaimime. Net nėra abejonių, kad pigesnis cementas iš rinkos stums lietuvišką ir mūsų rinkoje,"- prognozavo finansų direktorius. Konkurencija žiemą gal dar nebus stipriai jaučiama, tačiau pavasarį, pasak "Akmenės cemento" finansininko, gali prilyg!

ti sprogimui.

Užpernai Lietuvos cemento įmonė dėl dempingo kainomis įvežamo pigaus cemento ir prarastos nemažos šalies rinkos dalies, taip pat brangusio mazuto patyrė 11,48 mln. litų nuostolių. Pernai, įvedus muitus, ji atgavo rinką ir metus baigė pelningai. Iš viso bendrovė 2001 metais uždirbo 150 tūkst. litų audituoto grynojo pelno, o neaudituotas pelnas siekė 1,55 mln. litų. Pelną po audito sumažino atidėjimai antrinėms įmonėms.

Šiemet "Akmenės cementas" visiškai padengti nuostolius tikisi liepą - šio mėnesio veiklos duomenys dar tikslinami. Per pirmąjį pusmetį cemento gamykla dar patyrė 1,1 mln. litų nuostolių, arba 1,8 karto mažiau nei sausį - birželį pernai (buvo 1,994 mln.litų). Bendrovės veikla šį pusmetį, palyginti su praėjusių metų, pagerėjo, nes išaugo pardavimų apimtys Lietuvoje. Per pirmąjį šių metų pusmetį cemento bendrovė pasiekė 41,7 mln. litų apyvartą - 6,9 proc. didesnę nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (39 mln.litų).

Tikslesnių 2002 metų veiklos prognozių "Akmenės cementas" neskelbia. Šiemet tikimasi apyvartos augimo, be to, laukiama pelno. "Akmenės cemento" generalinio direktoriaus Prano Krištopaičio teigimu, tai priklausys nuo įvežamo cemento, kitų veiksnių rinkoje.

Pernai vidaus rinkoje bendrovė pardavė apie 70 proc. cemento, o anksčiau šalies vartotojams atitekdavo maždaug pusė pagamintos produkcijos. Pagrindiniais užsienio pirkėjais išliko suomiai, danai, olandai bei kitos Vakarų Europos šalys.

"Akmenės cemento" apyvarta pernai augo 4,2 proc. iki 92,8 mln. litų ir persvėrė prognozuotą. 2000 metais cemento buvo parduota ir suteikta paslaugų už 89,1 mln. litų.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės