Esminiai dalykai yra trys

Kovo mėnesį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad gyventojams turi būti sudaryta galimybė nutraukti pensijų kaupimą dėl svarbių priežasčių. Konstatuota, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fondų pažeidžia Konstituciją, nes pensijų fonde sukauptas lėšas galima prilyginti žmogaus nuosavybei, kuri yra neliečiama.

Po šio išaiškinimo prasidėjo diskusijos, kokios turėtų būti priežastys, leidžiančios gyventojams nutraukti kaupimą II pensijų pakopoje ir atsiimti sukauptus pinigus. Jau netrukus šios diskusijos persikels ir į Seimą, kuris turės priimti galutinį sprendimą.

„Ministerija rengia teisės akto projektą po visų diskusijų ir su ekonomistais, ir su suinteresuotomis grupėmis Kaip ir Konstitucinis Teismas pasisakė, kad turi būti nustatyti pensijų kaupimo pabaigos atvejai, jie turėtų būti išimtiniai, kai iš esmės pasikeičia pensijų kaupimo dalyvio gyvenimo aplinkybės ir dėl jų žmogui tas kaupimas tampa arba labai apsunkintas, arba betikslis. Būtent į tai ir atsižvelgiant, jau baigiame parengti teisės aktų pakeitimus.

Ten iš esmės bus pagrindiniai dalykai, kad tos aplinkybės gali būti, jei yra susijusios su liga ar sunkia būkle, dėl negalios žmogui ar artimajam, ir norime, kad būtų galimybė žmogui individualiai įsivardinti tas aplinkybes, kurios irgi turėtų būti svarstomos kaip itin svarbios, dėl kurių būtų įmanoma pasitraukti iš kaupimo. Tai trys tokie aspektai“, – DELFI TV laidoje „Iš esmės“ teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė anksčiau buvo minėjusi, kad svarbi priežastis, dėl kurios būtų galima pasitraukti iš pensijų kaupimo, galėtų būti ir būsto problemos.

„Tai mes ir siūlome galimybę, kad pats žmogus galėtų nustatyti tas svarbias priežastis, nes visų gyvenimo atvejų numatyti neįmanoma. Aš paminėjau tris svarbiausius, bet būstas irgi liktų, jei atsiranda tokia aplinkybė, kad žmogui iškyla grėsmė prarasti turimą būstą. Bet svarbiausia yra tie trys dalykai: liga, negalia ir tai, kad žmogus turėtų teisę pats nusistatyti svarbią priežastį“, – reziumavo M. Šiurkus.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus yra sakęs, kad pinigus iš II pensijų pakopos atsiimti reikėtų leisti tik dviem atvejais: sunkios negalios arba terminalinės ligos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)