Lietuvos verslo sėkmę Europos Sąjungos (ES) bei kitose užsienio šalių rinkose artimiausioje ateityje lems šalies verslininkų, valdžios atstovų gebėjimas susitelkti bendram darbui.
Lupa, tyrimas, verslas
Tai, kad konkuruojant dėl didelių sandorių geriau pažinti galimus partnerius darosi ne mažiau svarbu negu konkurentus, mano įtakingos pasaulio verslo organizacijos "International Chamber of Commerce" (ICC) nacionalinio komiteto Lietuvoje vykdantysis direktorius Algimantas Akstinas. Pasak jo, Lietuvai rengiantis kitąmet tapti ES nare, glaudžiau bendradarbiauti reikės verslo ir valdžios atstovams.

"Bendradarbiavimo reikia visur, nes mažos valstybės ir verslas yra mažas. Vedlių ir slaugių ES rinkoje bus mažai. Jeigu mes patys neprognozuosime, negalvosime, ką mums reikia daryti ir kaip, neužteks valdžios atstovų, kad būtų sužiūrėti kiekvieno reikalai", - Eltai sakė ICC Lietuva vadovas A. Akstinas.

Verslo ir valdžios institucijų ryšių stiprinimu, įmonių konkurencingumo kėlimu užsiimanti ICC Lietuva organizacija bus viena verslo organizacijų, kurios prisidės prie mūsų šalies verslo atstovybės vadinamojoje Europos sostinėje Briuselyje atidarymo. Tikimasi, kad šalies verslo organizacijos sutars dėl bendros atstovybės Briuselyje steigimo modelio ir šią iniciatyvą palaikys valstybė, pridėdama tokiai atstovybei dar daugiau svorio.

Planuojama, kad Lietuvos verslo atstovybę pavyks įsteigti ateinančių metų kovo-balandžio mėnesiais.

"Būtina, kad šalia diplomatinės misijos dirbtų ir verslo atstovai, kurie detaliau gilintųsi į ES reikalavimus, nuostatas, dalyvautų naujos įstatyminės bazės kūrime tam, kad suspėtume sureaguoti, kad savo balsą atiduotumėm už tai, kas mums naudinga, arba bent žinotumėm, kieno jo reikia prašyti", - įsitikinęs A. Akstinas.

Lobizmo koridorių ES svarbą puikiai supranta ir kitos Sąjungos narėmis ketinančios tapti Europos šalys, atsakingai žiūrinčios į panašius projektus ir kruopščiai atrinkinėjančios deramą kvalifikaciją turinčius asmenis.

Rengiantis lietuviškos verslo atstovybės atidarymui su Užsienio reikalų ministerija bandoma sukurti mechanizmą, kaip Lietuvos verslininkai gaus informaciją apie ES teisės aktuose numatomus pasikeitimus, kaip informuos apie savo interesus ir operatyviai perduos informaciją mūsų derybininkams.

Į mūsų šalies įmonių konkurencingumo stiprinimą šiemet buvo investuota apie 100 tūkst. eurų - tiek lėšų ICC Lietuva panaudojo rengdama mokymus įmonių atstovams, kitąmet vėl planuoja surengti seminarų ciklą įvairia tematika. Perduodama tarptautinę patirtį, ICC Lietuva taip pat platina specializuotą literatūrą. Prognozuojama, kad ateinančiais metais bumo gali sulaukti ir svarbiausiu akcentu tapti ICC išleisti tarptautinės prekybos, frančizės, platinimo ir kitų kontraktų modeliai, turintys potencialo tapti verslininkų darbo knygomis.

"Šie leidiniai padėtų išvengti ir nepakankamai patirties turinčių teisininkų klaidų, nes kartais sudarant kontraktus yra praleidžiami tam tikri punktai, dėl kurių kompanija, pati to nesitikėdama, ateityje gali stipriai nukentėti", - sakė ICC Lietuva vadovas.

Darbą dar vienoje ICC Lietuvoje veiklos sričių - verslininkų kelionių su aukščiausiais šalies vadovais organizavimą - kitąmet gali kiek paveikti vadinamasis Prezidentūros skandalas.

"Kai kuriuose regionuose - buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Pietryčių Azijoje, Lotynų Amerikoje nauji kontaktai dažniausiai sėkmingai užmezgami tik verslininkams esant greta politikų, nes tai rodo abiejų pusių bendradarbiavimą, sustyguotus santykius", - sakė A. Akstinas.

Jo vertinimu, truputį kelia nerimą tai, kad dėl Prezidentūros skandalo dalis vizitų gali ir neįvykti, be to, jis nepadeda mums atrodyti labai stipriems, patikimiems partneriams.

Lietuva tapo pirmoji tarp posovietinių valstybių, kurioje 1994 metais ICC įkūrė nacionalinį komitetą. Dabar ICC Lietuva turi keliasdešimt narių, tarp jų ir asocijuotų verslo organizacijų, yra įkūrusi savo filialus Mažeikiuose ir Kaune.

Per metus ICC Lietuva surengia vidutiniškai 8 išvažiuojamuosius vizitus, priima 7 atvykusias delegacijas, užmezga kontaktus su 30 kitų šalių verslo organizacijų. Už konstruktyvų valdžios ir verslo dialogą ICC Lietuva kiekvienais metais įteikia "Partnerystės lyderio" apdovanojimą, kuris jau yra paskirtas kadenciją baigusiam Prezidentui Valdui Adamkui bei Premjerui Algirdui Brazauskui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių (34)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (5)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (1)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (222)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (651)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (64)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (24)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo (4)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (13)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (93)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (61)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (84)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šios mikrotendencijos padės atnaujinti garderobą be didelių išlaidų

Pošventiniai su finansais susiję sunkumai neabejotinai turi įtakos drabužių įsigijimui. Laimei,...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (651)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (68)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...