aA
Jei galvojate, kad Lietuvoje šiais laikais visi pamišo dėl pusryčių, vėlyvųjų pusryčių, Benedikto kiaušinių (prašau, gana juokų apie tai, kas tas Benediktas) ir visokių brančų, tai galvokite iš naujo. Taip, Vilniaus hipsteriai, laisvai samdomi kūrybininkai ir namuose tingintys užsitepti batoną sviestu ir užsidėti šlapdešrės arba išsikepti kiaušinį yra ant bangos, jie visi pamėgo pusryčiauti mieste ir jiems pamažu pradėjo įtikti restoranai, sugalvoję, kad ne vien vakare galima pasiimti pinigų iš klientų.
© A.Užkalnio nuotr.

Tačiau visus Lietuvos pažangiuosius pusryčiautojus galima būtų sutalpinti viename Amerikos didmiesčio kvartale, ir jie ten pranyktų ir nublanktų.

Amerikoje, kur išvažiavau kūrybinės komandiruotės, valgymas yra antroji religija (arba trečioji, po vairavimo, arba ketvirtoji, po prekių pirkimo ir nesustabdomo vartojimo), ir Čikaga, kaip ir Niujorkas, yra tos religijos Vatikanas. Čikagiškiai, skirtingai nuo pasipūtusių ir nervingų niujorkiečių, yra pramoninių ir valstietiškų Šiaurės Amerikos vidurio vakarų vaikai, čia visi - trečia karta nuo žagrės arba nuo fabriko vartų, ir žino maisto svarbą turiningam, sveikam ir dvasingam gyvenimui.

Pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas amerikiečiui. Jei iš amerikiečio atiminėtum po vieną dalykus, kurie jam svarbūs gyvenime ir daro jį laimingu, jis greičiau atsisakytų automobilio ir teisės nešioti šaunamuosius ginklus, negu teisės ir privilegijos valgyti tokius pusryčius, kurių pavydi visas pasaulis. Pusryčius, po kurių išeini į lauką ir išsiunti žmogų kosminiu laivu į mėnulį, nes žmogui, suvalgysiam tikrus amerikietiškus pusryčius, nieko nebėra neįmanomo.

Čikagoje pusryčių pasiūla fantastiška - nuo varguoliškų imitacijų paprastose mėsaininėse iki baltų staltiesių ir sidabro įrankių ir apelsinų sulčių krištolo stiklinėse prabangių viešbučių restoranuose. Per savo gyvenimą, bandžiau įvairiausius amerikietiško pusryčiavimo variantus, tačiau neradau nieko geresnio už pusryčių restoranus, dainerius (“diner”), kurie ir yra tikrosios pusryčių katedros. Didelės patalpos, bedugniai kavos puodeliai (juos pildys tiek kartų, kiek galėsi išgerti), padavėjos, dirbančios kaip cirko artistės, nešiojančios nežmoniško dydžio padėklus, dydžio sulig stalais ir triukšmas. Ir eilės.

Taip, eilės. Mes įsivaizduojame (klaidingai), kad eilės yra sovietinės tvarkos atributas. Kai Maskvoje atsidarė pirmasis Sovietų Sąjungoje “McDonald’s” restoranas, ir prie jo laukdavo didžiulės eilės žmonių, ištroškusių kontakto su Vakarų kultūra, sovietiniai žmonės pasakodavo vieni kitiems, girdi, turbūt Amerikoje jie žiūri filmuotus kadrus ir pirmą kartą mato tokias eiles žmonių ir stebisi.

Jie nebuvo teisūs. Prie McDonald’s Amerikoje tikrai eilės nelaukia (na, tik retkarčiais reikia palaukti), tačiau populiariausi pusryčių restoranai - tiek nepriklausomi, tiek tinkliniai - susilaukia didžiulių eilių, o savaitgaliais jos būna tiesiog absurdiškos. Kaip ir prie geriausių čikagietiškos giliosios picos restoranų. Iš tiesų, jei prie pusryčių restorano nematai kelių dešimčių stypsančių žmonių (net ir šaltyje, o Čikagos žiemos vėjas yra kaip skraidančių peilių šuoras), o viduje nelaukia susigrūdę, kaip troleibuse, dar kelios dešimtys laimingųjų, kuriuos jau tuoj pasodins prie stalo, pasvarstykite apie tai, ar tikrai norite ten eiti. Nes, tikriausiai, ten nėra labai gerai. Prie gerų pusrytinių visada eilės.

Šiai apžvalgai pasirinkome restoraną iš tinklo “Yolk” (angliškai - trynys), kur neduoda nieko, tik pusryčius. Atsidaro jau šeštą ryto, dirba iki trečios popiet. Reiškia, darbuotojai ten būna jau nuo penktos ryto, ir užsikuria visas fabrikas, kurio apimtis galima pamatyti iš sukrautų forminės duonos stirtų atviroje virtuvėje. Čia tiek per dieną suvartoja. Pora tūkstančių kiaušinių kasdien, kilogramai šoninės, kumpio ir dar velniai žino ko.

A. Užkalnis pasijautė nugalėtas: Čikagoje pusryčių neįveikė
© A.Užkalnio nuotr.

Vėlyvą šeštadienio rytą prie durų eilė, viduje - grūstis. “Laukimo laikas nuo keturiasdešimties pusryčių iki valandos”, pasako mums, ir mes turime grūstis viduje, nes SMS žinutes apie tai, kad jūsų eilė priėjo, siunčia tik į amerikietiškus numerius. Verslo apimtys? Pasakysiu tik tiek: keturi žmonės daugiau nieko nedaro, tik registruoja žmones į eilę, kviečia juos sėstis, kai vietos būna paruoštos, ir paskui surenka iš jų pinigus, kai jie būna pavalgę. Šioje pusryčių imperijoje dirba gal trisdešimt žmonių. Virtuvei vadovauja (o virtuvė atvira, todėl viskas matosi ir girdis) meksikietis - neklauskite, iš kur žinau, tiesiog iš jo matosi. Aš manau, kad jo vardas yra Gonzalez. Jis nepailsdamas šaudo komandas savo pakalikams, kurie sukasi greitai, bet nemanau, kad Gonzalezą tenkina jų greitis, kaip ir padavėjų darbo sparta, nes tuzinai lėkščių su paruoštomis kiaušinienėmis, omletais, blyneliais ir kitokiais pusryčių džiaugsmais auga kas minutę, ir juos vos spėja nešioti padavėjai, kurie laksto su neįmanomo dydžio padėklais, o šone zvimbia kasos aparatai ir pro duris išeina pavalgę žmonės, o nauji išalkusieji grūdasi vidun, kad juos užrašytų į eilę.

A. Užkalnis pasijautė nugalėtas: Čikagoje pusryčių neįveikė
© A.Užkalnio nuotr.

Kiekvienas pusryčių patiekalas yra nesuvalgomo dydžio. Standartinis omletas yra iš penkių kiaušinių, su kumpiu ir šonine (užsisakiau su dviejų rūšių šonine, amerikietiška ir saldesne kanadietiška), ir sūriu, ir daržovėmis, ir šone kalnas keptų bulvių, ir komplekte dar skrebučiai, kelių rūšių uogienė (visiems rekomenduoju vynuogių džemą, kurio niekur Europoje nėra) ir kalnelis pasipūtusių amerikietiškų blynų, ant kurių dedamas sviestas ir pilamas klevų sirupas. Normaliam žmogui to suvalgyti neįmanoma. Aš mėgstu pavalgyti, bet ir aš nesutvarkau nė pusės porcijos. Tai nėra ypatingai, išskirtinai skanu: omletas yra omletas, kaip sultys yra sultys ir amerikietiška kava yra, kaip čia pasakius, labai vidutiniška.

Mano draugė valgo kiaušinienę su lašiša, ir lašišos gabalas toks, kad jo vieno užtektų dviems žmonėms. Vidutiniška lašiša, kiaušiniai kaip kiaušiniai, dar ten ir kukurūzų košė su sūriu, ir jau pamiršau, ko ten dar buvo, bet baras priešais mus buvo nuklotas maistu, kaip ir prieš kitus žmones, kurie atėjo čia pavalgyti. Amerikietiškų pusryčių ateinama ne dėl skanumo, o dėl potyrio, dėl pojūčių pilnumo, dėl suvokimo, kad čia atnešė daugiau, negu gali suvalgyti. Ameriką įkūrė žmonės, kurie keliavo iš savo alkanų ir nelaimingų kraštų su svajone pagaliau sočiai pavalgyti. Pavalgyti taip, kad plyštų marškiniai. Kad gausa būtų kaip pasakų puotoje, kaip karaliaus bankete. Tai buvo ir yra amerikietiška svajonė.

A. Užkalnis pasijautė nugalėtas: Čikagoje pusryčių neįveikė
© A.Užkalnio nuotr.

Ir amerikietiška svajonė mane nugalėjo. Aš pasijutau mažas ir nereikšmingas prieš Amerikos gausos krioklį, kuris yra didesnis už bet kurį iš mūsų, kaip tas naujas dangoraižis Čikagos centre, įsigrūdęs tarp senųjų dangoraižių, su nesveiko dydžio raidėmis ant fasado - TRUMP. Tai ne kukliųjų šalis, tai kraštas tiems, kas nemoka ir nenori kuklintis. Gal todėl man čia taip nežmoniškai patinka. Aš važiuosiu į Ameriką kasmet bent mėnesiui. Ar girdi mano pažadą, laisvųjų žmonių šalie?

Pusryčiai Čikagoje dviems žmonėms kainavo 60 dolerių (šiais laikais doleris lygus nuvertėjusiam eurui, padėkokime sau patiems, pylusius pinigus be saiko graikams, ispanams ir portugalams), dar penkiolika dolerių palikau arbatpinigių. Keturios žąsys iš penkių. Dieve, laimink šią šalį.

Yolk, 355 E Ohio St, Chicago, IL 60611, Jungtinės Amerikos Valstijos. Telefonas: +1 (312) 822 9655. Tinklalapis.

Nuo pirmadienio iki penktadienio: nuo 06:00 iki 15:00. Savaitgaliais nuo 07:00 iki 15:00

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Po Naujųjų laukiama chaoso: ne visi supranta mokestinius pasikeitimus, kamuojasi net buhalteriai (3)

Buhalteriai iki šiol nesupranta visų nuo Naujųjų įsigaliosiančių mokestinių pakeitimų,...

Lietuva vėl tikisi sėkmingos šalies reklamos Kinijoje (14)

Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį kinams reklamuos Kinijos kelionių agentūra „Shanghai...

Perspėjimas: bankų padaliniai per Kalėdas pasitiks uždarytomis durimis (11)

Lietuvoje veikiančių bankų padaliniai Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, pasitiks uždarytomis...

Conte tikisi greitai susitarti su EK dėl Italijos biudžeto

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte penktadienį pareiškė besitikintis dėl kitų metų...

Vyriausybę šturmavo inovatyvios moksleivių verslo idėjos (1)

Penktadienį Vilniuje, LR Vyriausybėje, 196 mokiniai iš visos Lietuvos kalėdinėje mokinių...

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (577)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Neįgali moteris šaukiasi pagalbos: eglutei 150 tūkst. eurų randa, o neįgalus žmogus neįdomus (12)

„Man ranka nekyla „palaikinti“ šiemetinės Panevėžio kalėdinės eglės. Jos puošybai...

Po Naujųjų laukiama chaoso: ne visi supranta mokestinius pasikeitimus, kamuojasi net buhalteriai (3)

Buhalteriai iki šiol nesupranta visų nuo Naujųjų įsigaliosiančių mokestinių pakeitimų,...

Peršalus neskubėkite gerti vaistų: įvardijo 5 žoleles, galinčias efektyviai pagydyti receptai (12)

Vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus – perštinčią gerklę, kimimą, nemalonų kosulį...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnių (148)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (250)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (31)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Dermatologė Jurgita Stoškienė: jei egzistuotų jaunystės eliksyras, jį sudarytų keturi dalykai (6)

Kas nenorėtų išlikti amžinai jaunas? Toks troškimas žmoniją, ypač moteriškąją jos pusę,...

Šalies rekordą pagerinusi Lietuvos rinktinė plauks pasaulio čempionato finale (27)

Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 m) baseine vyrų kombinuotos...

Kalėdų stalas. Šventinė atgaiva, kurią verta išbandyti: pieno kisielius su aguonomis (6)

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...