aA
Agnė Jagelavičiūtė (35) nesiskundžia veiklos trūkumu ir daro tai, kas jai patinka labiausiai.
Agnė Jagelavičiūtė ( Tomas&Lukas nuotr.)
Agnė Jagelavičiūtė ( Tomas&Lukas nuotr.)

Prieš kelerius metus, prisiregistravusi socialiniame tinkle„Facebook“, ji sulaukė tokio didelio klausimų apie stilių srauto, kad greitai apsisprendė sukurti greitosios pagalbos konsultacijų portalą ir pavadino jį „Stiliusos“, išgrynindama esminę mintį – stilistas nėra paslauga labai svarbiems asmenims.

Panašaus verslo mintį ji brandino kone šešerius metus.

Laiminga, bet buvo tikrai sunku

Tiesiog nusprendusi, kad gana kalbų, reikia dirbti, A. Jagelavičiūtė kibo į darbus iš visų jėgų. Tik pradėjusią pirmuosius darbus, kai kelio atgal jau nebuvo, ją aplankė žinia, kad laukiasi vaikelio.

Dabar ji sakosi esanti laiminga, kad viskas taip susiklostė, tačiau šypteli, kad dar kartą tokios situacijos patirti nebenorėtų.

„Buvo tikrai sunku“, – nedaugžodžiauja moteris, kurios verslui dabar tiek pat, kiek ir sūnui – dveji metai.

Didžiausi sunkumai, prisimena ji, buvo susiję su informacinių technologijų srities darbais.

„Sunku rasti specialistų, kurie būtų ir kūrėjai. Dažnai entuziazmą numuša neadekvatūs įkainiai. Realus faktas: niekada nepavyksta laikytis susitartų terminų su IT specialistais. Jie niekada nespėja tilpti į savo pačių nusistatytą laiką“, – situacijos nelinkusi dailinti A. Jagelavičiūtė, kurią sudėtingus tinklalapio gaminimo, valdymo, buhalterijos, įmonės registravimo procesus padrąsino pradėti, o vėliau ir tapo verslo dalininku – vyras.

Tiksliai žinojo, ko nori

Mokydamasi Kauno „Aušros“ gimnazijoje, dar penktoje klasėje dalyvavusi matematikos olimpiadose, A. Jagelavičiūtė prisipažįsta septintojoje tiksliuosius mokslus apleidusi ir susitelkusi į tuos, kurie patiko ir sekėsi geriausiai.

Sustiprintu lygiu mokėsi dailę, anglų kalbą ir tiksliai žinojo, ką veiks gyvenime.

„Dar būdama penktokė apsisprendžiau, kad suksiu į madą ir niekada nesimėčiau“, – užtikrintai sako pašnekovė, baigiamuosius darbus mokykloje jau kūrusi mados tema.

Baigusi G. Fledžinskienės aukštesniąją menų mokyklą (dabar – Vilniaus dizaino kolegija) ir ten studijavusi drabužių dizainą, vėliau dar baigė studijas Vilniaus dailės akademijos Tapybos katedroje.

Ji sako, kad per savo paauglystės metus, kaip ir dauguma smalsių paauglių, paragavo padavėjos darbo vasaros kavinėse, o pirmasis brandus darbas visą dieną, o neretai ir katastrofiškus viršvalandžius buvo televizijoje kuriant laidą „TV pagalba“.

Nėra blogų verslų

A. Jagelavičiūtė sako, kad priėmusi sprendimą veikti nebesiblaško, su pašaliniais nesitaria ir nuosekliai siekia užsibrėžtų tikslų.

„Esu labai motyvuotas ir konstruktyvus žmogus. Netikiu, kad yra blogų verslų. Tikiu, kad būna mažai pastangų ar dėmesio. Nors pagal cholerišką charakterio tipą turėčiau būti orientuota į greitą rezultatą, vis dėlto esu ilgų nuotolių bėgikė ir moku ilgai nenuleisti rankų. Kol pasiseka“, – apie rimtus savo verslo užmojus kalba stiliaus konsultacijų portalo įkūrėja.

Kurdama savo verslą, ji sako išmokusi ne vieną pamoką. Bene didžiausia būtų ši: „Nepasitikėti IT komanda, kai ji sako: „Puslapis tikrai nenulūš. Tiek žmonių tikrai neateis vienu kartu. Spėsime ištaisyti klaidas iki... Programėlę paleisime tada...“

Verslui sukurti skirtos investicijos neviršijo 30 tūkst. eurų ir dabar, kaip teigia projekto autorė, jis yra visiškai atsipirkęs, tačiau laukia naujos, didesnės investicijos.

Stilistai apsišaukėliai

Pasak A. Jagelavičiūtės, stilisto profesija Lietuvoje yra diskredituota nemokšų apsišaukėlių.

„Kiekvienas, kuris moka gražiai apsirengti, „Facebook“ skelbiasi esąs stilistas, tačiau ši profesija niekuo nesiskiria nuo šaltkalvio ar mediko. Be studijų, mokslų, pagaliau realios patirties tu nesi profesionalas, – teigia stiliaus žinovė, rimtai nevertinanti tų stilistų, kurie tik baigė studijas ir sukūrė keletą fotosesijų su modeliais. – Kol nedirbai su kasdieniniais žmonėmis, kol nesprendei jų figūros, amžiaus, finansų iššūkių, tu nieko nemoki.“

Žodžių į vatą nevyniojanti pašnekovė tvirtina, kad jos komandoje dirba tik visus išvardytus reikalavimus atitinkantys stilistai.

Ji neneigia, kad konkurencija egzistuoja, tik daugeliui, pašnekovės nuomone, trūksta profesionalumo.

„Vis dar stebiuosi, kai žmonės, niekada neturėję nieko bendra su mada, pasiskelbia būsiantys konkurentais. Žvelgiu į tai su humoru. Žinau, kad pati nesugalvočiau vieną dieną tapti kosmetologe. Gerbiu kitų žmonių profesinį įdirbį ir nesuvokiu, kaip galima drąsiai eiti į sritį, kurioje nieko nesupranti“, – dalijasi savo nuomone stilistė.

Ji pripažįsta, kad, be jokios abejonės, jos pačios žinomumas ir patirtis žiniasklaidos pasaulyje pradžioje padėjo pristatyti „Stiliusos“ paslaugas, tačiau dabar situacija pasikeitė: „Šiandien plečiamės, mutuojame ir jau žaidžiame elementariomis rinkos sąlygomis, kur jokių nuolaidų niekas nedaro.“

Be praktikos tampi teoretiku

„Stiliusos“ įkūrėja A. Jagelavičiūtė taip pat konsultuoja klientus. „Vis dar dirbu atsitiktiniu grafiku, bet stengiuosi neprarasti profesinių įgūdžių.

Dėl šios priežasties kartais rengiu ir fotosesijas, nors verslo valdymo ir kiti darbai ne visada leidžia“, – sako stilinga moteris, įsitikinusi, kad privalo „laikyti ranką ant pulso“: „Pusę metų neturėjęs realios praktikos, tu tampi teoretiku, kuris anksčiau ar vėliau atsiliks nuo realybės.“

Apie konsultacijų įkainius pašnekovė atkleidžia, kad jos yra mokamos, dviejų tipų. „Išplėstinė konsultacija kainuoja septynis eurus, į kurią stilistas atsako išsamiai. Į kliento užduotą klausimą „šis ar tas“, „kurioje nuotraukoje geresnis pasirinkimas“, stilistas atsako kuris pasirinkimas geresnis ir tokia paslauga kainuoja du eurus. Atsakoma dar žmogui esant parduotuvėje, per dešimt minučių. Todėl jūs visada žinosite, kokį sijoną iš dviejų jums rekomenduoja profesionalus stilistas“, – pabrėžia A. Jagelavičiūtė, tvirtinanti, kad būti stilingam nebrangu ir nėra amžiaus cenzo.

Pagrindinė jos portalo auditorija – 20–35 metų moterys, kurioms prieš pradedant verslą reikia pelnyti autoritetą konkrečioje srityje, nors sulaukianti klausimų ir iš mamų dėl jų dvylikamečių merginų, ir dukrų dėl jų septyniasdešimtmečių mamų. Būna ir vyrų klausimų, nors už juos dažniausiai klausia žmonos, – savo klientus apibūdina moteris.

Svajonių darbas – dirbti kada ir kur panorėjus

„Stiliusos“ bendraturtė ir kūrybos vadovė A. Jagelavičiūtė apie portalo pavadinimo atsiradimą pasakoja paprastą istoriją: jo idėja gimė sėdint su drauge kavinėje, būtent ji tokį ir pasiūlė.

Jis aiškiai išreiškia pagrindinę mintį – greita ir efektyvi pagalba stiliaus klausimais. „Daugiau nebesimėčiau. Nemėgstu stoviniuoti ten, kur klausimas jau išspręstas“, – tikina pašnekovė.

Ji pabrėžia, jog nuosavas verslas žavingas tuo, kad gali kultivuoti savo svajonių mintį – dirbti bet kur ir bet kada. Žinoma, tai nėra tokia jau tiesa.

„Versle ir gyvenime, – sako pašnekovė, – naudojuosi senųjų savo šeimos moterų patarimu. Kai vaikystėje ką nors darydama skųsdavausi, kad nepavyksta, mama (o jai jos mama, močiutė) sakydavo: „Įdėk gyvo kaulo.“ Tai reiškia – įdėk daugiau pastangų.“

Ko gero, šis A. Jagelavičiūtės patarimas galėtų būtų geriausias linkėjimas ir visiems kitiems verslo kūrėjams.

www.bznstart.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Verslas PliusEdgaras Savickas

Su Baltarusija visiškai sąsajas nutraukiantis „Audimas“ atlieka paskutinius veiksmus: gamykla stovi tuščia

Lietuvoje populiari sportinės aprangos įmonė „ Audimas “ prasidėjus karui Ukrainoje nutraukė...

Nesutaria dėl Taivano: verslas dirbti nori, tačiau vis dar nerimauja dėl Kinijos praradimo (3)

Prekybai tarp Lietuvos ir Taivano augant, verslo atstovas dar neskuba džiaugtis. Anot jo, Kinijos...

Dešimtys tūkstančių gyventojų bus priskirti nepasirengusiems dirbti: kyla klausimų dėl naujos tvarkos (1)

Seimui pritarus Užimtumo sistemos pakeitimams, tarnyba jau ruošiasi skirstyti bedarbius į...

JAV įvedė sankcijas Rusijos bankams, teikiantiems paslaugas Šiaurės Korėjai

JAV penktadienį dėl Šiaurės Korėjos paleistų raketų įvedė naujas sankcijas, tarp jų – ir...

„Snaigės“ apyvarta šiemet krito 20 proc. iki 5,6 mln. eurų

Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomos vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos...

Top naujienos

Delfi Plius DELFI

Dėl pareiškimo apie pasikėsinimą į Putiną analitikai turi savo versiją: gandas jau plinta (3)

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pirmininkas Kyrylo Budanovas...

Nauja žemės reforma kaitina aistras: vieni vadina istoriniu pasiekimu, kiti įspėja dėl korupcijos (1)

Gegužę Seimui pateiktame įstatymų pakete numatyti keli reikšmingi pokyčiai: Nacionalinė...

Karas Ukrainoje. Rusija Donbase stumiasi tolyn, dabar sunkiausia keturiuose miestuose rusai priartėjo prie Severodonecko užėmimo (1)

Šiandien jau 95 karo Ukrainoje diena. Prancūzijos ir Vokietijos vadovai paragino Rusijos...

Brangus maistas keičia dalies pirkėjų įpročius: kelios taisyklės, kaip sutaupyti

Augančios maisto kainos daro poveikį ir gyventojų įpročiams. Jie vis rečiau dairosi į...

Mirė žurnalistas ir rašytojas Laimonas Tapinas

Šeštadienį eidamas 78-uosius metus mirė Lietuvos žurnalistas, rašytojas, vertėjas, kino...

Garsus Ukrainos prodiuseris išjuokė Kadyrovo kalbas, kad „Lenkija gali būti užimta per 6 sekundes“: nedarykite sau gėdos

Ukrainos reperis ir prodiuseris Potapas sureagavo į Čečėnijos Respublikos vadovo Ramzano...

Delfi PliusEglė Gatelytė

„Dėl Ukrainos tampame pajuokos objektu“: vokiečių atsargos pulkininkas garsiai ištarė jau seniai sklandantį įtarimą (7)

„ Karas Ukrainoje labai dinamiškas, Rusijos kariuomenė bando apsupti didžiuosius miestus...

„Real“ triumfas finale – supermenas Courtois nupūtė visus „Liverpool“ smūgius (1)

Geru pusvalandžiu vėliau šeštadienį prasidėjusiame UEFA Čempionų lygos finale Paryžiaus...

Suskaičiavo, ar lietuviams dar apsimoka apsipirkti Lenkijoje: galite nustebti (1)

Lenkijoje praėjus beveik keturiems mėnesiams po PVM maistui panaikinimo, gyventojai sako, kad...