Premjeras teigė, kad Seimui dabar nepritarus įstatymų pakeitimams, numatantiems PVM lengvatą šaldytiems mėsos produktams, tokią lengvatą neapsimokėtų įvesti nuo 2014 m. Pasak jo, skubotas lengvatos įvedimas suduotų smūgį mokesčių surinkimui, kada Eurostatas skelbia blogesnes nei anksčiau ES ūkio raidos prognozes – augimas bus lėtesnis, nedarbas nemažės.

Kadangi PVM lengvatos numatytos Vyriausybės programoje, A. Butkevičiaus nuomone, jas būtų tikslinga įvesti nuo 2015 m., arba 2016 m. Premjeras pritarė akcizų tabakui bei alkoholiui didinimui, taip pat baudoms už kontrabandinio alkoholio vartojimą. Pasak A. Butkevičiaus, Lietuvoje vienam gyventojui, įskaitant kūdikius, tenka didžiulis suvartotų svaigalų kiekis – 16,5 litro per metus.

Premjeras teigė, kad laipsniškai bus mažinamos galimybės įsigyti alkoholio. „Nebus pardavinėjama kiekviename kioskelyje“, – sakė A. Butkevičius. Nors parduotuvių skaičius apskritai nebus mažinamas – tai atsilieptų prekybai kaimo vietovėse.

Ministro pirmininko nuomone, kadangi nelengva sukontroliuoti, kuris vartojamas alkoholis yra kontrabandinis, o kuris pirktas legaliai, svarbus ir moralinis poveikis – vartotojas žinos, kad gali būti nubaustas. A. Butkevičius atkreipė dėmesį į tai, kad šįmet padidėjo sulaikytos kontrabandos.

Koalicijos partnerės Darbo partijos (leiboristų) siūlymą pradėti grąžinti neišmokėtas pensijas nuo 2015 m. A. Butkevičius pavadino „šiek tiek populistiniu“. „Neturime galimybių, kad kitais metais prasidėtų grąžinimas“, – sakė Premjeras.

Svarstydamas apie trintį valdančiojoje koalicijoje ministras pirmininkas pareiškė, kad buvo nustebintas Darbo partijos (leiboristų) vicepirmininko Viktoro Uspaskicho elgesiu. Pasak Premjero, V. Uspaskichas pradžioje žadėjo palaikyti A. Butkevičiaus poziciją ir nepritarti PVM lengvatoms šaldytai mėsai, bet paskui pakeitė nuomonę. „Vadinu tai politiniu akibrokštu”, – sakė A.Butkevičius „Laisvajai bangai”.

Premjeras nemano, kad ūkio ministrės Birutės Vėsaitės atsistatydinimas buvo skubotas. Pasak A. Butkevičiaus, jeigu ministrė nebūtų pasitraukusi, būtų užsitęsusi politinė diskusija su Darbo partija (leiboristais), kadangi šie koalicijos partneriai nepalaikė B. Vėsaitės išlikimo tame poste.
Kalbėdamas apie Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, A. Butkevičius pažymėjo, kad tai atims labai daug ministrų darbo laiko.

Komentuodamas jaunimo nedarbo problemas, Premjeras sakė, kad pagal šį rodiklį Lietuva per gegužės mėn. padariusi didžiausią pažangą ES. Praėjusios savaitės pabaigoje A. Butkevičius dalyvavęs Vyriausybėje surengtame apskritame su šalies savivaldybių merais. Buvo aptarti būtent jaunimo nedarbo mažinimo klausimai.

Ministras pirmininkas nesiėmė vertinti generalinio prokuroro Dariaus Valio darbo – A. Butkevičiaus nuomone, tai yra teisininkų reikalas.

Premjeras teigė, kad jis susitinka su Prezidente Dalia Grybauskaite kiekvieną pirmadienį, kada tik ji būna Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (154)