„Aš balsuosiu tikrai prieš, nes man reikalingi argumentai. Aš Konsultacinėje taryboje prašiau, kad būti įvardinti penki argumentai dėl ko norima atidėti, nes pasiųsime labai neigiamą signalą investuotojams. Tuo laikotarpiu darbo užmokesčio augimas bus pristabdytas“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Butkevičius.

Jo teigimu, įsigaliojus socialiniui modeliui, jį reikėtų akylai stebėti, o iškilusias problemas ar teisės aktų neatitikimus išspręsti.

„Mes jau anksčiau esame sakę, kad monitoringas turėtų tęstis ištisus ateinančius metus ir jeigu tam tikros problemos kyla, tai jas reiktų spręsti“, - teigė A. Butkevičius.

Seimui ketvirtadienį planuojama pateikti pataisas, kuriomis siūloma iki 2017 metų liepos 1-osios atidėti kai kurių socialinio modelio, kurio dalis yra Darbo kodeksas, įstatymų įsigaliojimą. Pagal „valstiečių“ Ramūno Karbauskio, Rimos Baškienės ir Tomo Tomilino bei Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko socialdemokrato Algirdo Syso pataisas, pusmečiui atidedamas ir fondo, iš kurio būtų mokamos kompensacijos darbuotojams, iki atleidimo vienoje darbovietėje išdirbusiems daug metų, veiklos pradžia.

Iš Valstybinio socialinio draudimo įstatymo siūloma išbraukti nuostatą, kad iki liepos terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Taip pat siūloma visiškai atšaukti Seimo anksčiau numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „Sodrai “, kuri dabar siekia 31 procentą.

Lietuva Europos Komisijos prašo naująjį socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios planuojamos išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)