„Esu vienas iš tų nelaimingųjų kurie turėjo vartojamąjį kreditą ir sąskaitų tame pačiame netikusiame Ūkio banke, ta pati problema iškilo ir mano bendradarbei. Turiu Ūkio banke dvi sąskaitas, viena pririšta prie mokėjimo kortelės, kita ne. Bankinėje sąskaitoje buvo 1,521 tūkst. Lt, kortelės sąskaitoje - 846,45 Lt. Laukiau tos dienos, kada pagaliau leis disponuoti savo lėšomis, kad galėčiau susimokėti mokesčius Valstybinei mokesčių inspekcijai, remontuoti automobilį, atiduoti skolas. Bet vakar pasijungęs prie „Eta banko“ pamačiau, kad mano sąskaitose apskriti nuliai, iš abiejų sąskaitų nurašyti pinigai "įsiskolinimams dengti", - pasakoja buvęs Ūkio banko klientas Vaidas (pavardė DELFI žinoma).

Pasak jo, lėšos greičiausiai buvo neperkeltos dėl to, kad jis buvo pasirašęs vartojimo kredito sutartį 3 metams, paskola siekė 7 tūkst. Lt.

„Mėnesinės įmokos buvo po beveik 250 Lt per mėnesį. Visada viską sumokėdavau laiku, jokių pradelsimų ir še tau kad nori: vienu metu nurašė beveik 10 įmokų, - dėsto Vaidas. - Todėl vakar kreipiausi į Šiaulių banką, kad išaiškintų situaciją, tačiau ten jokių atsakymų nesulaukiau. Bandžiau skambinti Ūkio bankui, atsakymas tas pats: šiuo metu visi vadybininkai užimti, prašome palaukti. Trečiadienį iš ryto skambinau į Lietuvos banką išsiaiškinti situaciją, bet vėl niekas nieko nežino ir susilaiko nuo komentarų.“

Antradienį DELFI skelbė, kad į redakciją kreipėsi Kaune veikiančios įmonės vadovas, kuris dėstė, jog pradėjęs naudotis Ūkio banko elektronine bankininkyste sunerimo, nes nerado sąskaitoje turėjusių būti pinigų. Įmonės lėšos neviršijo 100 tūkst. EUR (345, 28 tūkst. Lt).

Tuomet Ūkio banko laikinasis administratorius patikslino, kad dalis klientų gali susidurti su tokia situacija: pirmiausia į Šiaulių banką buvo perkelta 99,5 proc. visų klientų lėšų ir įsipareigojimų, kas nekėlė jokių diskusinių klausimų, o dabar yra vykdomas antrasis skaidymo etapas, kurio metu bus užbaigtas likusių, apie 0,5 proc., klientų lėšų ir įsipareigojimų priskyrimas Ūkio bankui arba Šiaulių bankui.

„Norime visų paprašyti supratingai reaguoti į vykdomus darbus. Pačiu artimiausiu metu skaidymo procesas bus visiškai užbaigtas ir visi Ūkio banko klientai galės pamatyti tikslius savo lėšų ir įsipareigojimų išrašus“, - paaiškino A. Audickas.

Tikimasi, kad 0,5 proc., klientų lėšų ir įsipareigojimų priskyrimas Ūkio bankui arba Šiaulių bankui bus baigtas per artimiausias dvi savaites.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)