Koordinuotos kratos buvo vykdomos „dešimtyje komercinių objektų“, esančių trijose valstybėse, pranešime sakė Vokietijos Heseno žemės prokuroras.

„Fiat Chrysler“ ir „Iveco“ valdanti bendrovė „CNH Industrial“ paskelbė pranešimų, patvirtinančių, kad jų patalpose iš tiesų vykdomos kratos. Abi bendrovės teigė, kad „visapusiškai bendradarbiauja“ su pareigūnais.

Bendrovės yra įtariamos į savo gaminamas transporto priemones diegus programinę įrangą, leidžiančią sukčiauti emisijų testų metu. Tokia įranga sumažina automobilių taršą gamyklinių testų metu, tačiau automobiliai gatvėse aplinką teršia kur kas smarkiau, nei leistina.

Prokurorai įtaria, kad įranga galėjo būti naudojama „Iveco“ transporto priemonėse ir „Fiat Chrysler“ padalinių „Alfa Romeo“, „Fiat“ ir „Jeep“ gaminamuose automobiliuose.

Trečiadienio kratos prisideda prie ilgo automobilių pramonės tyrimo, kilusio Vokietijos milžinei „Volkswagen“ 2015 metais prisipažinus, kad į 11 mln. bendrovės automobilių pasaulyje buvo įdiegta emisijų sukčiavimo įranga.

Nors skandalo centre yra atsidūrusi „Volkswagen“, buvo įtraukta ir kitų automobilių gamintojų, įskaitant „Fiat Chrysler“.

Amerikos-Italijos automobilių gamybos bendrovė 2019 metų sausį JAV sutiko sumokėti 515 mln. dolerių (444,3 mln. eurų), kad išvengtų tolesnio bylinėjimosi dėl kaltinimų naudojus emisijų sukčiavimo įrangą.

Vienam iš bendrovės vyresniųjų vadovų buvo pareikšta kaltinimų suklaidinus JAV aplinkosaugos reguliuotojus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės