Prie antradienį Frankfurto oro uoste vyksiančio apsaugos darbuotojų streiko prisijungs ir Brėmeno, Dresdeno, Erfurto, Hamburgo, Hanoverio, Leipcigo-Halės ir Miuncheno oro uostų apsaugos darbuotojai.

„Darbdaviai turėjo sureaguoti į šį įspėjamąjį signalą“, - pareiškė „Verdi“ atstovė Utė Kittel, pridurdama: „Tačiau kadangi jie dėl visiškai nesuprantamų priežasčių nerodo jokio noro kalbėtis ar tartis, streiką būtina plėsti.„

Profsąjungos „Verdi“ streikai yra įspėjimas prieš sausio 23 d. vyksiančias derybas dėl atlyginimų su darbdavių asociacijomis. „Verdi“ ragina darbdavius oro uostų apsaugos darbuotojams visoje šalyje mokėti mažiausiai 20 eurų valandinį atlygį.

Savo ruožtu darbdaviai iki šiol pasiūlė tik nedidelius atlyginimų didinimus, kurie vakarų Vokietijoje auga sparčiau nei rytiniuose šalies miestuose. „Verdi“ atstovai ne kartą aršiai pasisakė apie tokį skirtingą atlyginimų mokėjimą darbuotojams Vokietijos rytuose ir vakaruose.

„Apsauga rytuose nėra verta mažiau, o darbdavių galimybės mokėti yra tokios pačios“, - televizijoje ZDF sakė U. Kittel. Pasak jos, darbuotojai neturi gauti 6 eurais per valandą mažiau vien dėl jų darbo vietos.

Streikai penkiuose oro uostuose praeitą savaitę privertė tūkstančius keleivių staigiai keisti kelionių planus.

Frankfurto oro uosto atstovai įspėjo apie plataus masto skrydžių sutrikdymus. Nuogąstaudamos dėl streiko, kai kurios oro linijos atšaukė šimtus antradienio skrydžių į ir iš Frankfurto oro uosto.

Frankfurto oro uosto operatorius „Fraport“ pranešė, kad iš viso atšaukta 470 antradienį turėjusių vykti skrydžių. Iš viso streiko dieną Frankfurto oro uoste planuota 1200 skrydžių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės