Alžyras. Benzino kaina 86 ct/l

Alžyras – vienas iš didžiausių naftos gamintojų Afrikoje. Per dieną vidutiniškai išgaunama 1,2 mln. barelių naftos, tad šioje šalyje litras benzino kainuoja apie 86 ct/l.

Omanas. Benzino kaina 86 ct/l

Omane litras benzino irgi kainuoja apie 86 ct. Kaip ir Alžyras, ši arabų valstybė gausiai išgauna naftos. Pastaruosius šešerius metus šalyje per dieną išgaunama apie 878 tūkst. barelių naftos.

Egiptas. Benzino kaina 82 ct/l

Kiekvieną dieną Sueco kanalu, kuris eina per rytinę Egipto dalį, transportuojama apie 1 mln. barelių naftos.

Kataras. Benzino kaina 65 ct/l

Kol nedideliame Arabų Emyrate nebuvo rasta nafta, ekonomikos ramstis buvo žvejyba ir perlų gavyba. Dabar Kataro 70 proc. pajamų gaunama iš naftos.

Kuveitas. Benzino kaina 60 ct/l

Kuveitas – 10-a pagal dydį naftos gavėja pasaulyje, šalyje išgaunama nafta sudaro apie 10 proc. pasaulio rezervų. Nepaisant to, vyriausybė kompensuoja tiek viešąjį transportą, tiek išlaidas benzinui.

Bahreinas. Benzino kaina 56 ct/l

Lyginant su kaimynėmis Artimuosiuose Rytuose, Bahreinas išgauna gana nedaug naftos. Visgi 60 proc. šalies ekonomikos remiasi naftos gavyba, kuri per pastaruosius 10 metų žymiai padidėjo.

Turkmėnistanas. Benzino kaina 52 centus

Turkmėnistane kiekvienas vairuotojas per mėnesį gauna 120 litrų benzino nemokamai. Na o jei benzino reikia daugiau, litras tekainuos 52 centus.

Libija. Benzino kaina 39 ct/l

Kai dirbama visu pajėgumu, Libija yra devinta didžiausia pasaulyje naftos gavėja.

Saudo Arabija. Benzino kaina 34 ct/l

Saudo Arabija – didžiausia pasaulyje naftos eksportuotoja. Tiesa, mažomis benzino kainomis naudojasi tik pusė gyventojų, kadangi moterims šioje šalyje draudžiama vairuoti.

Venesuela. Benzino litras 9 ct/l

Analitikų skaičiavimu, Venesuelos biudžetui išlaikyti mažas benzino kainas (dėl subsidijų ir negautų mokesčių) atsieina apie 56 mlrd. Lt. Tai dvigubai daugiau, nei švietimo ir sveikatos apsaugos biudžetas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (216)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės