Šiemet prasidėsiančios kelių didelių objektų statybos Klaipėdoje pakeis ne tik apleistus kvartalus. Visų trijų pagrindinių miesto magistralių - Taikos prospekto, Minijos gatvės ir Šilutės plento - taip pat laukia rekonstrukcija, po kurios mintinai gatves žinantys miestiečiai bus priversti pakeisti savo vairavimo įpročius.

© Corbis/Scanpix
Pasikeitimai uostamiesčio gatvėse siejami su "Akropolio" Taikos prospekte, naujo prekybos, pramogų ir poilsio komplekso bei naujojo gyvenamojo kvartalo Dubysos gatvėje statybomis.

Klaipėdiečiai vairuotojai, populiariausias miesto gatves galintys pravažiuoti vos ne užmerktomis akimis, bus priversti stebėti naujus ženklus, padėsiančius susiorientuoti rekonstruotose trasose.

Bene didžiausi pasikeitimai laukia Taikos prospekto atkarpos nuo Baltijos prospekto iki Sausio 15-osios gatvės.

Plotis - 10 eismo juostų

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vyresniojo specialisto Gintaro Ramanausko teigimu, netolimoje ateityje Dubysos gatvei tapus keturių eismo juostų keliu, jos sankryžoje su Taikos prospektu bus įrengtas šviesoforas.

Pasak G.Ramanausko, jis būtinas norint šioje sankryžoje, tapsiančioje viena didžiausių mieste, užtikrinti eismo saugumą.

Žadama, jog jau šiais metais Taikos prospektas čia bus net 10 eismo juostų pločio - keturios eismo juostos bus važiuojant Kauno gatvės link, šešios - Baltijos prospekto link (2 - sukantiems kairėn, į Dubysos gatvę, trys - važiuojantiems tiesiai ir viena - sukantiems dešinėn, į tą pačią Dubysos gatvę).

Keisis stovėjimo tvarka

Šiemet turėtų būti rekonstruota ir dabartinė Taikos prospekto bei Kauno gatvės sankryža. Sukantiesiems iš pastarosios gatvės į kairę, į Taikos prospektą, vėl bus grąžintos dvi eismo juostos, dar dviejomis bus galima važiuoti tiesiai - į Agluonos gatvę.

Pasak G.Ramanausko, pasikeitimai laukia ir pėsčiųjų - bus panaikintas šviesoforas bei pėsčiųjų perėja ties buvusia "Pavasario" parduotuve, tad norintieji šioje vietoje pereiti Taikos prospektą galės tai padaryti tik sankryžoje su Kauno gatve.

Važiuojantiesiems pro "Pavasarį" Baltijos prospekto link bus skirtos net penkios eismo juostos. Dvi iš jų - sukantiems kairėn, į Kauno gatvę, trys - važiuojantiems tiesiai (viena jų - ir sukantiems dešinėn, į Agluonos gatvę).

Keisis stovėjimo tvarka

Numatyta, jog pasikeis ir stovėjimo dabartinėje "Hyper Maxima" aikštelėje tvarka bei judėjimo schema - eilėmis tarp stovėjimo vietų bus galima važiuoti tik viena kryptimi, o ir patys automobiliai bus statomi galu (arba priekiu) į Taikos prospektą, o ne į Kauno gatvę.

Ateityje bus rekonstruota ir Taikos pr. bei Sausio 15-osios gatvės sankryža - tą padaryti bus būtina, nes patį prospektą nuo Kauno gatvės iki minėtos sankryžos ketinama platinti, pridedant dar po vieną eismo juostą abiejomis kryptimis.

Tiesa, pastarojo darbo terminai dar nežinomi. Pasak Savivaldybės miesto planavimo departamento direktoriaus Kastyčio Macijausko, galimybės praplatinti Taikos prospektą yra, tačiau neaišku, kada bus atliktas techninis projektas.

Žada "žalią bangą"

Dubysos gatvės praplatinimas pakeis eismo judėjimo tvarką ir Minijos gatvėje - šių gatvių sankryža bus reguliuojama šviesoforu.

G.Ramanauskas teigia, kad sukantieji iš Minijos gatvės į kairę - Dubysos gatvėn - netrukdys važiuojantiesiems tiesiai, nes pirmiesiems čia bus įrengta atskira lėtėjimo juosta.

Žadama, kad dar vienas šviesoforas Minijos gatvėje, kadaise išpopuliarėjusioje tarp miestą išilgai kertančių vairuotojų dėl šviesoforais nestabdomo eismo, transporto srautams nekliudys.

Pareigūnų teigimu, šis ir kiti neseniai pradėję veikti - Agluonos bei Birutės gatvių - šviesoforai bus suderinti vadinamosios žaliosios bangos principu. Todėl judantieji tiesiai Minijos gatve tam tikru greičiu minėtas sankryžas pravažiuos degant žaliam signalui.

Beje, Minijos gatvės atkarpoje tarp Baltijos prospekto ir Dubysos gatvės atsiras dar viena sankryža. Jis bus skirta išvažiuojantiesiems į Minijos gatvę iš naujos dviejų eismo juostų gatvelės, kuri bus nutiesta pro "Baltparko" viešbutį ir naująjį, dar statomą, gyvenamųjų namų kvartalą.

Šioje vietoje į Minijos gatvę bus galima pasukti tik dešinėn. Norintiesiems važiuoti į kairę, Baltijos prospekto link, bus įrengta atskira apsisukimo vieta - vietoje esančios dabar netoli "Neste" degalinės.

Į Dubysos gatvę - viaduku

Pastačius naują pramogų ir poilsio kompleksą šalia Šilutės plento ir Dubysos gatvės sankryžos, pasikeis ir važiavimo į pastarąją gatvę tvarka. Į ją nebus galima pasukti iš dabartinės lėtėjimo juostos ties AB "Klaipėdos pienas".

Šilutės plente, tarp AB "Klaipėdos duona" ir AB "Klaipėdos energija", bus įrengta automobilių apsisukimo vieta - ja pasinaudojusiems vairuotojams teks grįžti atgal Šilutės plentu, ir tik tada jie galės sukti dešinėn, į Dubysos gatvę.

Žadama, kad Šilutės plentu važiuojančio transporto srautai dėl to nebus stabdomi, nes minėtoje apsisukimo vietoje ketinama įrengti viaduką.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelininkai: mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų (1)

Šeštadienį mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų, įspėja Automobilių...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (16)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (11)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (45)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema (13)

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (44)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (52)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (304)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (87)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (39)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (5)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (2)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (175)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (163)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...